Veľa o vnútornom uzdravení počúvame, čítame v knihách, ale…

Pochválený buď Ježiš Kristus.
Istá mladá žena hovorila o tom, že nikdy nemala žiadnu lásku vo svojej rodine. Moji rodičia ma nikdy nemali radi a nestarali sa o mňa. Stále ma porovnávali s inými ľuďmi a hovorili, že nie som na nič dobrá. Ale môj učiteľ a učiteľka v škole ma mali veľmi radi. Učiteľka poznala moju bolesť, ale ma povzbudzovala. A tak mi nechýbal nedostatok lásky v rodine, doma, lebo som ju dostávala od učiteľky. A počas duchovných cvičení jej Ježiš ukázal pravdu. Čokoľvek jej chýbalo od rodičov, to dostávala od svojej učiteľky. Keď to pochopila bola uzdravená. Toto je oblasť v ktorej satan pracuje. Pre mnohých ľudí je satan len taká rozprávková bytosť, ale ja v také veci neverím. On je súčasťou nášho správania sa. On nám nedovoľuje, aby sme prijali realitu. Ja chcem žiť svojim sebeckým životom a žijem tak, ako sa mi páči. A hovorím stále nejakú výhovorku, môj otec ma nemá rád, moja mama ma nemala rada a to je akoby taký blok. A tento blok treba rozbiť a tam potrebujeme modlitbu. V našom chápaní treba trošku zmeniť nejaký postoj, hoci je to ťažké. Len čo zmeníme postoj vo svojom správaní, príde zmena. Niekedy si o sebe môžeme myslieť, že máme všetko. Ale to nie je pravda. Veľa o vnútornom uzdravení počúvame, čítame v knihách, ale náš život môže byť úplne iný, ako to je v knihách. Mnoho vecí nám v živote chýbalo, sme ich nemali, ale uvažujme nad tým, ako k nám dnes prichádza nebeský Otec, cez manžela, cez manželku, cez toho a toho človeka a je dôležité, aby sme to prijali, aby sme prijímali ich lásku. Ak vám je ťažké prijať tú lásku, odpustite si. Ak vám niekto z rodiny nevyjadroval svoju lásku, mohli ste kvôli tomu zraniť mnohých ľudí, lebo ste boli vznetlivý a hnevali ste sa na mnohých ľudí v práci, v škole a pod.

Realita je naozaj niekedy veľmi tvrdá, ale snažme sa ju prijať. Prijímajme lásku od ľudí, ktorí nás skutočne milujú a buďme vďační. Pán s vami.

S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

1.00 avg. rating (56% score) - 1 vote
Uverejnené v Články
Jeden komentár pre “Veľa o vnútornom uzdravení počúvame, čítame v knihách, ale…
  1. Milka píše:

    Milý otec Jaroslav,
    ďakujem za krásne slová. Aj ja ako dieťa som veľa plakala, že mi rodičia nedali toľko lásky, koľko som si myslela, že potrebujem.Ale náš dobrý Pán Boh mi ju hojne dáva cez mnohých ľudí a som za to veľmi vďačná. Dokonca aj cez neprajníkov, lebo tam mi dal možnosť lásku, ktorú od neho cez iných dostávam, posunúť neprajníkom. Je to mocná zbraň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život.

sv. Tomáš Akvinský