Ahojte. Tu mi môžete napísať.

Vďaka ti, Mária, Matka naša, že sa staráš o nás a chrániš nás pred Zlým. Bez Tvojej pomoci by môj život bol zničený.  V núdzi spoznáš priateľa.  Je smutné, keď človek musí zanechať svoje kňazské povolanie (poslanie).  A keď je za tým rozhodnutie človeka – nadriadeného, ktorý pre moju budúcnosť vidí ako najlepšie riešenie takéto potrestanie, pričom aj on sám podlieha slabosti, no, musí sa jeho vôľa z poslušnosti prijať, či nie! Nechcem však tohto človeka súdiť a ani jeho radcov, lebo mi to neprináleží. Súd alebo aj pomsta patria Pánovi. Čo som mohol urobiť, to som aj urobil. Prosil som, aby som mohol ako výpomocný duchovný aj naďalej slúžiť. A keď mi ešte pozhovejú, posnažím sa im všetko vrátiť.  Tejto mojej prosbe nebolo vyhovené a tak sa musím zo Skalice vysťahovať a nájsť si novú prácu.  Každý máme svoj kríž a možno mi poviete, nevyplakávaj toľko, ale konaj. Som slabý človek, súženie na mňa doľahlo a musím sa vyjadriť aj takto. Prepáčte mi to. Ale predsa mám v sebe útechu, a dáva nám ju Duch Svätý, lebo je napísaná z jeho vnuknutia: “A myslím, že utrpenia tohoto času nie sú hodny porovnávania s budúcou slávou, ktorá sa na nás má zjaviť” (Rim 8, 18). Amen. Aj apoštol Pavol prežíval súženie, ktoré doľahlo na neho nadmieru ťažko. Vždy mu však prišla útecha od Pána v pravý čas. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. 


 Meno *
 Email
 Web
 Správa *
* Povinné

Antispam kontrola
Pred odoslaním odkazu opíšte kontrolný kód.
4 + 9=

(733)
>
(733) Mária
25 november 2022 12:18:12

Prosím o modlitbu za môjho manžela alkoholika, som zúfala, zomrel nám syn vlastným pričinením, nemám oporu u neho, zo všetkého viní mňa, pije celé manželstvo 30 rokov, je bezcitný, srdce z kameňa, máme ešte 3 zlaté dospelé deti, ktoré sú mi veľkou oporou, malinkú vnučku, rodina ho nezaujíma, len nech má alkohol, aj kolegovia v práci ho odsudzujú, ale alkohol je prvoradý, deti sa mu odcudzili, bojím sa budúcnosti, každý deň je pre mňa utrpením. Pane Ježišu, prosím Ťa zmiluj sa nado mnou aj nad našou rodinou.

(732) Jaroslav
18 november 2022 14:18:24

Ďakujem Vám za slová povzbudenia. Ďakujem Vám za modlitby. Ďakujem Vám za lásku a priateľstvo, i keď sme sa osobne nestretli. Ďakujem Vám za všetko. Ale túto stránku mi nezakázali. Nezakázali mi modliť sa, či postiť sa. Alebo čítať Sväté Písmo. Môžete aj naďalej písať svoje úmysly. Ani vyznávať sa mi z hriechov mi nezakázali. A to je super, lebo je napísané: "Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého." Bezhriešni ľudia sa nebudú za Vás modliť, lebo oni nemusia ozdravieť. Keď súdia hriešnikov, dajú im pocítiť svoju moc. Kráľ Dávid spáchal hriechy, ale nechcel, aby ľudia o ňom rozhodovali: "Som vo veľkej úzkosti. No nech padneme do Pánovej ruky, lebo jeho milosrdenstvo je veľké! Ale do ruky človeka nech nepadnem." Ľudia dokážu byť v súdoch nemilosrdní a bezcitní. Nemyslite si, že takýto ľudia sa budú za nás modliť. Tvária sa milo, ale v ich očiach je jed nelásky a neodpustenia. Hlásajú svoje evanjelium.

(731) Zuzana
27 október 2022 07:24:15

Prajem požehnaný deň
Chcem sa opýtať či môžem priať sviatosti pokiaľ nie sme s priateľom zosobášený ale žijem v jednej domácnosti a máme spoločnú dcéru.
Pan Boh zaplať za odpoveď.

(730) BOHU známa
26 september 2022 23:54:28

Prosím o modlitby za matku malého syna, je tehotná s dievčatkom, zistili jej zhubnú, agresívnu rakovinu, za matku dvoch malých dievčatiek, je na materskej, ostala nevládna, má choré dýchacie cesty a potrebuje opateru, za príbuznú po mozgovej príhode, za nevyliečiteľne chorých, za našu rodinu, za slobodných, aby im Boh poslal do cesty vhodných partnerov, za Slovensko a celý Svet, aby nás Boh viedol po ceste k Sebe a zbavil navždy Svet zlého. Bohu vďaka.

(729) Eva
4 september 2022 14:43:28

Vážený dôstojný pán. Veľmi hľadám duchovnú pomoc, lebo asi moje, naše rodinné modlitby nestačia. Hľadala som po nete kňaza, ktorý by mi pomohol v modlitbách, lebo verím a dúfam, že sila modlitby by pomohla. Mali sme už možnosť pocítiť Božie zázraky, len tu je asi sila zlého veľmi silná. Náš syn je alkoholik, je na tom veľmi zle už aj psychicky, alkohol ho ničí, už urobil aj to najhoršie, čo mohol, sme zúfalí. Chcela by som sa spýtať, poprosiť Vás, či by bolo vo Vašich silách, zahrnúť ho do Vašich modlitieb.
Neviem, či to môžem takto napísať, ale zaplatím aj za modlitby tak, ako sa platí na sv.omše. Úprimne Vám ďakujem za odpoveď. Prajem Božie požehnanie z celého srdca.

(728) Laci
1 september 2022 19:17:22

Pochválený buď Ježiš Kristus,
chcem sa spýtať,
istý manželia chodia len občas na nedeľné sv.omse.
Majú neplnoleté diéťa, ktoré nemôže (a chce) ísť na sv. omšu lebo rodičia s ním nepôjdu a napr. na druhu nedeľu už zas pôjdu. Môže ísť dieťa na tu druhu nedeľu na sv. prijímanie, ak nebolo v predchádzajúcu nedeľu na sv. omši, vinou rodičov, ktorí s ním neboli na omši? (a ktoré je o nich závislé).

(727) Bohu známy
28 august 2022 18:40:56

Prosím Vás o modlitby za ochranu mňa a mojej rodiny pred každým nebezpečenstvom.Ďakujem.

(726) Princess
20 august 2022 13:39:19

Veľmi silno prosím, aby ma Pan nenechaval samu, aby, sa postaral o môj šťastný vzťah a manželstvo..

(725) Princess
20 august 2022 13:38:02

Prosím veľmi, aby P. bol oslobodený z chorôb a od strašného nepretrhnuteho pupocnika.

(724) Princess
20 august 2022 13:36:59

Prosím veľmi moc, aby sa vyliecovala schizofrénia a nie iba liečila a bol biznis a utrpenie

(723) maros pompa
14 august 2022 20:28:37

chcem sa opytat 2 list jana pise tam o vyvolenej panej a jej detom hovori o marii ako matky cirkvy alebo ako tomu mam chapat budem velmi rad ak mi to vysvetlite dakujem

(722) Stanislava
10 august 2022 01:18:20

Ďakujem za pomoc dcére pri skúške

(721) BOHU známa
1 august 2022 15:33:37

Prosím o modlitby za chorú matku dvoch malých detí, je na materskej, ostala nevládna a potrebuje opateru, za príbuznú s mozgovou príhodou, za nevyliečiteľne chorých, za našu rodinu, za slobodných aby im Boh poslal do cesty vhodných partnerov, za Slovensko a celý Svet aby nás Boh viedol po ceste k Sebe a zbavil navždy Svet zlého. B o h u vďaka.

(720) Zuzana
22 júl 2022 09:58:21

Prosím o modlitbu za uzdravenie pre mňa z úzkosti a depresii, už ďalej nevládzem nevidím žiadne východisko ani úľavu prosím o modlitbu aj za sviatosť manželskú so svojím partnerom nech nás vzťah spojíme pred Bohom.

(719) Samuel
31 máj 2022 09:02:45

Všemohúci večný Bože, Prosím ťa o pomoc pri maturitách pre mňa aj pre mojich spolužiakov Riška, Samka, Patina a Jožka. Sprevádzaj nás, posilni našu pamäť a veď naše myšlienky. Lebo ty žiješ a kráľuješ na veky vekov. Amen.

Svätý Jozef Kopertinský, patrón študentov oroduj za nás.

(718) Mária
27 máj 2022 09:42:23

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu za obrátenie Dominiky. Nech už nikdy viac nepochybuje, ale dôveruje Pánu Bohu. A zároveň o pomoc a Božiu ochranu dňa 01.06.2022 o 11:00 hod. pri skúške. Je už v piatom ročníku na medicíne a má veľmi ťažkú skúšku. Keď si ju Pán Boh povolal do tejto služby, aby ju aj s Božou pomocou zvládla. Nech na vlastnej koži pocíti Božiu lásku, milosť a pomoc. Pán Boh zaplať.(717) Saska
22 apríl 2022 16:50:24

Dobrý deň,
žijem s manzelom 10 rokov, ale zosobaseni sme len úradne, nakoľko manžel je rozvedený a prvý sobáš mal cirkevný. Toho času sa pokúša vybaviť si cirkevný “rozvod”, ale vieme, že je to na dlhšie… Ja som predtým vydatá nebola. Chcem sa spýtať, či ja ako veriaca so všetkými sviatostami okrem sviatosti manželstva, môžem chodiť na spoveď a na prijímanie, aj keď nie som vydatá v kostole. S manzelom spolu ale intímne už dlhšiu nežijeme, nakoľko rešpektuje moje rozhodnutie celibátu. Ak sa mu podarí vybaviť si cirkevný “rozvod”, chceli by sme sa zosobášiť v kostole. Mame spolu jedného syna, ktorého vychovavame vo viere, je pokrstený a aktuálne sa pripravuje na prvé sväte prijímanie.

Ďakujem vám za odpoved.

(716) Pre Petra
14 apríl 2022 07:03:34

Ďakujem Vám, brat Peter, že ste mi tu napísal. A čo sa týka Vašej otázky ohľadom prijímania Eucharistie, keďže ste kvôli existujúcej prekážke doteraz nemohli uzavrieť sviatostné manželstvo. Navštívte Vášho pána farára vo farnosti, kde máte trvalý pobyt a s ním to prekonzultujte. Určite Vám v tejto veci pomôže. Všetko dobré prajem. Jaroslav.

(715) Peter
8 apríl 2022 15:21:25

Prosim.
Žijem s manželkou ktora mala sobaš v kostole a potom sa rozviedla.
Sme spolu 31rokov a chceli by sme opat chodit na spovedd
a na priimanie.
Ako napisat čestne prehlasenie, že už spolu žijeme len ako brat a sestra.
Dakujem za odpoved.

(714) Lenka
24 január 2022 20:29:27

Velmi pekne prosím o modlitbu za moju neterku Natálku, zajtra má ťažkú skúšku a veľmi prosím o modlitbu aj za seba, vo štvrtok mám štátnice. Pán Boh zaplať za všetko.

(713) Dominika
19 január 2022 10:38:02

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu za obrátenie hriešnikov Dominiky a Slavomíra. Nech už nikdy viac nepochybujú, ale dôverujú Pánu Bohu. A zároveň o pomoc a Božiu ochranu dňa 20.01.2022 o 8:00 hod. Dominike pri skúške. Je už v piatom ročníku na medicíne a má poslednú, ale najťažšiu skúšku. Keď si ju Pán Boh povolal do tejto služby, aby ju aj s Božou pomocou zvládla. Nech na vlastnej koži pocíti Božiu lásku, milosť a pomoc. Pán Boh zaplať.(712) Mária
13 január 2022 11:57:11

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu za obrátenie hriešnikov Dominiky a Slavomíra. Nech už nikdy viac nepochybujú. A zároveň o pomoc a Božiu ochranu dňa 14.01.2022 o 9:00 hod. Dominike pri skúške. Je už v piatom ročníku na medicíne a má ďalšiu skúšku. Keď si ju Pán Boh povolal do tejto služby, aby ju aj s Božou pomocou zvládla. Nech na vlastnej koži pocíti Božiu lásku, milosť a pomoc. Pán Boh zaplať.

(711) Maroš Pompa
30 december 2021 22:05:28

Zdravím vás. Volám sa Maroš, píšem vám o upenlivu prosbu a modlitbu za môjho bračeka Davida ktorý zije zo zenou Laurou. Už sú to 3 roky co sa snažia o dieťatku navštívili lekárov atď nebráni im nič vážne ze by nemohli počať.
Neustále prosíme ja otec aj matka v mene Ježiš dokonca aj oni sami môj brat. Cítia veľké opvrhnutie rodiny ze každý ma a len môj brat ostal tak bez potomka. Býva na Peťa nálada v našej rodine aj smútok I zial.
Nevzdávam sa a stále prosím aj o príhovor svätého charbela. Ale veľmi ma očarila vaša stránka tie modlitby a krásne odpovede ktorým dávate všetkým zufajucim.
Prosím o duchovnú modlitby s celým srdcom za môjho brata o nic viac neprosím bud té požehnaný Kňaz milostivý. Verím v Boha otca všemohúceho Stvoriteľa neba I zeme I ježíša krista nášho spasitela tak tiež za vo všetkých duchovných a svätých za príhovor a orodovanie. Amen. Vopred vám dakujem.

(710) Mária
20 december 2021 12:03:01

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu dňa 21.12.2021 pre moju dcéru Dominiku, ktorá študuje medicínu. Je už v piatom ročníku a má dosť ťažkú skúšku. Keď si ju Pán Boh povolal do tejto služby, aby ju aj s Božou pomocou zvládla a tiež za jej obrátenie.
Pán Boh zaplať


(709) Mária
14 december 2021 13:52:20

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu za obrátenie hriešnikov Dominiky a Slavomíra. Nech už nikdy viac nepochybujú. A zároveň o pomoc a Božiu ochranu dňa 15.12.2021 o 9:00 hod. Dominike pri skúške. Je už v piatom ročníku na medicíne a má ťažkú skúšku. Keď si ju Pán Boh povolal do tejto služby, aby ju aj s Božou pomocou zvládla. Nech na vlastnej koži pocíti Božiu lásku, milosť a pomoc. Pán Boh zaplať.

(708) Jaroslav
3 december 2021 06:13:15

Dnes 3. 12. bude vo farskom kostole v Kuchyni prvopiatková individuálna Adorácia pred vyloženou Sviatosťou oltárnou od 12:00 - 18.00 hod. Taktiež bude možnosť v tento deň prijať Sviatosť zmierenia (spoveď) spolu so Svätým prijímaním od 16:00 hod.do začiatku sv.omše, podľa potreby aj po sv. omši.
Online Adorácia - od 15:00 - 16:00 hod s modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva;
Online sv. omša - o 18:00 hod.
Tešíme sa, že vďaka online vysielaniu môžeme spoločne Adorovať a tak prijať Ježiša do svojho srdca.
Na tomto linku :
https://www.facebook.com/farnostkuchyna
S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.


(707) Mária
29 november 2021 08:15:15

Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím o modlitbu za obrátenie hriešnikov Dominiky a Slavomíra a zároveň o pomoc a Božiu ochranu dňa 29.11.2021 Dominike pri skúške. Nech na vlastnej koži pocítia Božiu lásku, milosť a pomoc. Nech už nikdy viac nepochybujú. Pán Boh zaplať.

(706) Silvia
22 november 2021 13:20:01

Otče duchovný , veľká vdaka za krásnu stránku . Každý si tu nájde to, čo potrebuje , slová útechy, povzbudenia, láskavosti, pomoci

(705) Iva
19 október 2021 08:55:59

Pochválený buď Ježiš Kristus ani neviem ako mám začať . Žijem z priateľom 14 rokov nie v spoločnej domácnosti problém je to ,že pije a odmieta si priznať ,že má problém dokáže piť 3 až 4 dni v jednom kuse potom má pauzu povedzme 2 -3 mesiace a opať sa to opakuje už neviem ako ďalej celá rodina je alkoholicka .... Opakovane len prísluby ,že prestane a nakoniec si aj tak urobí po svojom a ja nedokážem od neho odísť a neviem ako ďalej ani neviem za čo sa mam modliť či za neho alebo za seba ,keby sem mi poradili začo sa mam modliť citim obrovský smútok a zmatok vo svojom srdci pánboh zaplať za každu radu

(704) Silvia
14 október 2021 17:15:46

Dakujeme za krásnu stránku, povzbudivé články, modlitby a tiež zato, že každý utorok obetujete omšu za nás / naše prosby .

>
0 komentárov pre “Ahojte. Tu mi môžete napísať.
1 Ping-y/Trackback-y pre "Ahojte. Tu mi môžete napísať."
Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 7. december 2022
Meniny má Ambróz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ambróz, biskup, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux