Túžby môjho srdca

Pane, túžila som byť ako iní – zdravá, bez akéhokoľvek obmedzenia – a Ty si ma obdaril telesným postihom. Chcela som nadväzovať kontakty, byť v spoločnosti zaujímavou – kvôli rečovej vade som nedokázala s cudzím človekom ani prehovoriť. Študovala som s veľkou nádejou, že budem pracovať, byť užitočnou pre tento svet – ale nik ma nechcel zamestnať. Chcela som žiť pre iných, ale nepotrebovali ma – a tak sa mi zdalo, že som celkom zbytočná. Priala som si v každom smere vyrovnať sa zdravým ľuďom – topila som sa však v pocitoch menejcennosti. Túžila som po spoločnosti a priateľstve – mojím spoločníkom však bola samota. Lákal ma život mladých – ísť kde chcem, zabaviť sa, zatancovať si – žila som však v stereotype a jednotvárnosti štyroch stien domova. Chcela som i čosi vlastniť, mať viac peňazí – ale tých si mi dal vždy len toľko, aby som nebola hladná. No najviac zo všetkého túžila som po láske, túžila som milovať a byť milovanou – neposlal si mi do cesty vysnívaného “princa na bielom koni”, s ktorým by som mohla kráčať životom. Túžila som byť matkou, starať sa o deti – čakala som však márne na naplnenie môjho materstva…

Nevyplnil si ani jednu z mojich túžob tak, ako som si to želala! Počúval si vôbec moje každodenné “prečo“? Ani si mi neodpovedal! Zdalo sa mi, že nedbáš o mňa a zabudol si, že som tvoje dieťa…

Zatiaľ čo som na teba netrpezlivo naliehala, s láskou si mi pripravoval budúcnosť. Pomaly, deň po dni, odkrýval si mi pred očami miesto v živote, ktoré mi chystáš. Avšak dnes Pane viem, že som chcela od teba strašne málo, pretože ty si ma zahrnul oveľa väčším bohatstvom.

Telesný postih už nevnímam ako obmedzenie – naučila som sa ho prijímať a denne obetovať za iných. Vďaka ti Pane, že si mi pomohol prekonať strach z komunikácie – dnes dokážem prehovoriť aj pred mnohými ľudí. Zo samoty si ma priviedol do spoločenstva – a pripravil si mi perfektné miesto. Tu som potrebná, tu sa môj život naplnil. Život v spoločenstve napĺňa aj moje túžby: radosť zo zdieľania problémov, ich riešenie, spoločenské večery s tancom a najmä to, že mi ponúka možnosť realizovať moje dávne sny: cestovať. Vďaka, že si mi túžbu “mať peniaze” premenil za túžbu “mať teba”. Nedal si mi “princa na bielom koni”, ale mnohých bratov a sestry, vďaka ktorým sa naplnila prázdnota môjho srdca, spoznala som lásku, priateľstvo, ochotu a pomoc. Duchovným materstvom si ma obdaril vrchovato – jeho sila siaha za hranice mojej rodiny. Spoznala som pestrosť a radosť života – no najmä život spojený s tebou, Ježišu. Vďaka za môj život, ktorému si ty dal zmysel, krásu, lásku. Vďaka, že si všetko tak múdro zariadil. No najmä vďaka, že si mi nedal to, čo som ja chcela – ale ukázal si mi oveľa lepšiu, krajšiu cestu. Vďaka… Buď pochválený môj Pane, veď medzi toľkými ľuďmi nikto nemá nič väčšieho než to, čo mám ja.

Pane, nedal si mi nič z toho, čo som chcela, ale dal si mi všetko, čo som potrebovala, a to i proti mojej vôli. Vypočul si moje prosby, ktoré som ti nepredniesla.

Maja Ďurinová, DMO, 33 r.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 6. december 2021
Meniny má Mikuláš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Mikuláš, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux