Strachuješ sa o svoje deti? Si ustarostený/á/ o to, čo robia?

Strachuješ sa o svoje deti? Si ustarostený o to, čo robia? Snažíš sa kontrolovať každú oblasť ich života? Skús ich miesto toho odovzdať Bohu. Prejavuj im svoju lásku tak, ako tvoj nebeský Otec prejavuje lásku tebe. Neprejde ani jeden deň nášho života bez jeho pomoci. Nezažil si prítomnosť Božej lásky vo svojom srdci, iste preto, že si sa mu doteraz úplne neotvoril a pochybuješ o jeho existencii. Prestaň pochybovať a zver sa Bohu do opatery. Vedz, že Božia múdrosť ti bude prístupná a nasmeruješ svoj život na nebo. Lebo naša skutočná vlasť je v nebesiach. Niektorí rodičia si toto nepripúšťajú a usilujú sa o naplnenie svojich túžob len v rámci pozemskej existencie. Tešia sa, keď ich deti sú vo svete úspešné a majú dobré platy, ale nič duchovné ich neteší. Zabúdať na Boha a ani spochybňovať jeho existenciu sa nevypláca. Keď už aj niektorí duchovní otcovia neveria, tak ako to povedala Panna Mária, nemôžeme sa potom čudovať tomu, čo sa deje okolo nás, alebo s nami. Len ten človek, ktorý vytrvá v dobrom až do konca života, bude spasený. Dôverujme Pánovi v každom čase.

Ako hovorí staré príslovie: Môžeš priviesť koňa k vode, ale nemôžeš ho prinútiť, aby pil. Múdrosť je nám celkom blízko /Mud 6, 12 – 16/, ale iba ten ju spozná, kto ju hľadá pre ňu samotnú. Akokoľvek sa snažíš vychovávať svoje deti, vždy budú isté hranice v tom, čo pre ne môžeš urobiť. Nemôžeš riadiť ich rozum proti ich vôli. Nemôžeš za nich urobiť základné životné rozhodnutia. Nemôžeš ich prinútiť, aby odovzdali svoj život Ježišovi. Môžeš však dúfať, že tvoje deti objavia Božiu múdrosť, aj keby k nej mali prísť podobnou cestou ako márnotratný syn.

Nebeský Otče, prosím ťa za všetkých rodičov. Veď ich a potešuj ich. Udeľ im svojho dobrého Ducha, ktorý je Pánom života a pomazaním radosti! Naplň ich srdcia pokojom a posilni ich vieru v teba, lebo ty miluješ svoje deti nekonečne viac ako my! S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Anjeli sú sprievodcami na našej ceste a hovoria nám: "Boh je blízko a ty si ponorený do jeho uzdravujúcej a láskyplnej prítomnosti."

Anselm Grun