SPOVEDNICA = NEMOCNICA

spovedKeď ochoriete, keď máte napr. oslabené kĺby, kosti, môžete ísť do nemocnice, aby Vám to pozreli röntgenovým žiarením a pod. A takáto prehliadka môže odkryť nejakú chorobu vo vašom tele. Ale, keď ochorie duša kam ju vezmete?

Spovednica je tým najlepším miestom, kde môžete zistiť stav svojej duše. Mnohí ľudia nemajú radi spoveď, ale ja ju milujem. Ako kňaz milujem spoveď a Eucharistiu tak veľmi, že chodím často (raz, dvakrát do týždňa) na spoveď a  každý deň prijímam Eucharistiu. Radosť a pokoj, ktoré získavam zo spovede nedokážem ani vyjadriť. Spoveď mi pomohla obrovským spôsobom v živote. Nebol som taký jednoduchý, ako som teraz. Bol som veľmi stvrdnutý, rýchlo som sa dokázal rozčúliť, na každého som sa vedel nahnevať a všeličo iné ma veľmi trápilo, nevedel som to ovládať.

Dobrá, čistá spoveď Vám pomôže dostať sa z akéhokoľvek zlozvyku. Nie je ľahké, aby sa niektoré veci dostali z nášho tela, z našej mysle. Ale potrebujeme operáciu, aby sme oddelili hriech od nášho tela, od našej duše. A k tomuto nám pomôže Božia milosť. S Božou milosťou sa nám to podarí. Preto milujem Eucharistiu tak veľmi, lebo to je Ježiš, môj Boh a môj Pán. On ma vyslobodzuje zo všetkých zlých návykov a nerestí a ukazujeme mi cestu lásky a čnosti. Čnosť je dobrý návyk robiť dobro a pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka Ti Ježišu, chvála Ti Ježišu.

Keď hriešnik prišiel k Ježišovi. Prišiel zo slzami. Ale Ježiš zobral tie slzy a hriechy. A hriešnik sa vracal domov ako svätec. A toto sa presne deje v spovednici.

Aké dobrodenia plynú zo spovede. Je ich päť.

 1. je to obnovenie krstnej svätosti v človeku;
 2. duša sa očisťuje, duša je očistená;
 3. telo sa uzdravuje, telo je uzdravené;
 4. získavame nový život, radosť, pokoj a šťastie;
 5. je to znovu obnovenie vzťahu s Bohom;

Päť vecí, ktoré musíme urobiť pre dobrú spoveď:

 1. spomenúť si na všetky svoje hriechy, robiť to dôkladne, môžeme si ich zapisovať na papier (nie obšírne, veľmi stručne), aby sme ich nezabudli potom vyznať;
 2. oľutovať, ľutovať svoje hriechy úprimne a zo srdca;
 3. urobiť rozhodnutie, že už to viac neurobíte; Ježišu tieto hriechy, tento hriech už viac nespácham;
 4. vyznanie hriechov v spovednici;
 5. vykonať pokánie, ktoré dostanete od kňaza;

Čo je podstatou spovede! Ľutujem to, čo som urobil zlé a robím rozhodnutie: Ježišu ja to už viac neurobím! A s týmto rozhodnutím idem na spoveď. Upadnúť do hriechu môžeme vždy, ale Ježiš hovorí vstaň, choď a ukáž sa kňazovi.  Áno, máme slabosti, ale snažíme sa  s Božou milosťou tieto slabosti prekonávať. Toto je katolícky život. Preto hovorím Cirkev je stále s nami. Cirkev má stále záujem o naše dobro.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články, Sviatosť zmierenia
Jeden komentár pre “SPOVEDNICA = NEMOCNICA
 1. Alena píše:

  Áno, sviatosť zmierenia a potom viatosť Eucharistie, samotný živý Kristus je v nás. Je to najkrajšie čo môže človek dosiahnúť. Byť stále na liturgii, blízsko BOHA, to je krásne, ale málo, musíme ho stále prijímať s čistým srdcom, toto je úžasné a skvelé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 6. jún 2023
Meniny má Norbert
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Norbert, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Stále ohlasujte evanjelium. A ak je to nutné, použite aj slová.

sv. František z Assisi