Staré Hory

Dňa 18.6. 2011 sme sa  zúčastnili EMfestu – stretnutí mládeže na Starých Horách, kde bol pozvaný náš duchovný otec Jaroslav Máčovský, povedať svedectvo o svojom živote. Po ceste na Staré Hory sme sa zastavili v Badíne v kňazskom seminári, kde študoval. Mali sme možnosť obhliadnuť si takmer celý seminár. Najviac nás zaujala kaplnka  a izba, kde bol ubytovaný 12. septembra 2003 blahoslavený Ján Pavol II.

Ďalej sme sa zastavili v Banskej Bystrici, kde sme si obzreli SNP  a išli sme sa duchovne posilniť na ďalšiu cestu do katedrály sv. Františka Xaverského.

Ďalšou našou návštevou bolo sídlisko Mazorníkovo v Brezne, kde sme navštívili predošlú farnosť  nášho otca Jaroslava, v ktorej pôsobil a Malé sestry Ježišove, ktoré pôsobia v rómskej osade, kde pomáhajú tu žijúcim obyvateľom. Pôsobia tu 3 sestričky, ktoré bývajú v malom, skromnom príbytku, ktorý nám poukazovali a následne nám porozprávali o svojom pôsobení. Strávili sme tu krásny večer, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí a spoznali láskavé a obetavé Božie služobnice.


Na Staré Hory sme prišli pred obedom. Vystúpili sme pomaly na Studničku, kde sa konalo stretnutie. Keďže bola práve obedová prestávka, rozhodli sme sa pomodliť ruženec na ružencových schodoch. Počas celého stretnutia bola možnosť spovede. O 14.00 hod. sa začala prednáška na tému: „Vzchopte sa! To som ja, nebojte sa!“ Mt 14,22-33 ktorú nám prednášal otec Marián Horváth. Témou tejto prednášky bol strach, aké sú jeho príčiny, dôsledky a úniky pred ním. Po tejto prednáške sme sa tam všetci zídení pomodlili o 15.00 hod. modlitbu Korunky k Božiemu milosrdenstvu. Po modlitbe vystúpil náš duchovný otec, ktorý všetkým priblížil svoju cestu ku kňazskému povolaniu.

Krátko po skončení jeho rozprávania, sme sa duchovne posilnení a z krásnymi zážitkami vrátili z tejto našej spoločnej “púte”  naspäť domov.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Označené s:
Uverejnené v Dianie vo farnosti
Jeden komentár pre “Staré Hory
  1. Daniela píše:

    Pochvaľený BudˇJežiš Kristus!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 26. január 2022
Meniny má Tamara
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Timotej
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máme moc byť v raji s Bohom už teraz, byť šťastní s Ním aj v tejto chvíli ak milujeme ako On miluje, ak pomáhame ako On pomáha, ak dávame ako On dáva, ak slúžime ako On slúži.

Matka Tereza