"Kresťania môžu veriť v reinkarnáciu."

V nijakom prípade. Biblia učí:„Je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd” (Hebr 9, 27). To znamená, že životom prejdete iba raz. Nedostávate nekonečné množstvo druhých šancí. Keď zomriete, ste súdení a idete buď hore, alebo dole-navždy. V posledných rokoch sa napriek opačnému názoru Biblie stala viera v reinkarnáciu v istých kruhoch módnou, predovšetkým v rámci hnutia New Age. Infikovala dokonca aj niektorých katolíkov. Čo ju robí príťažlivou? Pravdepodobne vedomie, že reinkarnácia nepobáda ľudí usilovať sa zlepšiť svoj život. Veď ak nie je váš osud určený v okamihu, ako opustíte tento život, ak dostávate množstvo ďalších šancí na nápravu, môžete si žiť, ako sa vám zachce. Toto môže byť vítaným východiskom pre ľudí, ktorí sa dobre cítia vo svojom obľúbenom hriechu.
Občas sa ľudia snažia nájsť biblickú podporu pre reinkarnáciu v Kristových slovách o Jánovi Krstiteľovi. V Mat 17, 12 Kristus hovorí: „Ba hovorím vám, že Eliáš už prišiel, no nespoznali ho.”Matúš dodáva: „Vtedy učeníci pochopili, že im hovoril o Jánovi krstiteľovi”(17,13). Hovorí Ježiš, že Ján bol reinkarnovaný Eliáš? Nie, z jednoduchého dôvodu. Podľa Druhej knihy kráľov 2, 9-18 bol Eliáš v tele vzatý do neba bez toho, aby zomrel. Nebol teda kandidátom na reinkarnáciu, lebo bol stále vo svojej „pôvodnej” inkarnácii.
Nemáme teda biblický základ pre reinkarnáciu. Človek, ktorý uvažuje o reinkarnácii, je postavený pred rozhodnutie veriť iným zdrojom náboženskej pravdy, teda nekresťanským dokumentom, alebo biblickému svedectvu. Akceptovať jedno v tomto prípade znamená odmietnuť druhé.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Náš večný cieľ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 6. jún 2023
Meniny má Norbert
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Norbert, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Stále ohlasujte evanjelium. A ak je to nutné, použite aj slová.

sv. František z Assisi