"Každý katolík musí ísť na spoveď aspoň raz do roka…"

Tesne vedľa. Cirkevný predpis o spovedi je máličko, ale významne odlišný: každý katolík, ktorí si je vedomí smrteľného hriechu, musí ísť na spoveď aspoň raz do roka. Tento predpis, porušenie ktorého je hriechom neposlušnosti voči právoplatnej autorite, zaväzuje každého katolíka, ktorý dosiahol vek rozoznávania. Ak ste takýto hriech nespáchali, táto povinnosť sa na vás nevzťahuje. Dnes si mnohí katolíci myslia, že aj keď existuje smrteľný hriech, oni sú takmer neschopní ho spáchať. Pravdepodobne získali mylný dojem, že jediným zostávajúcim smrteľným hriechom je úplné odmietnutie Boha, a to je veľmi ťažké aj pre skrz-naskrz zlých ľudí.
Aby sme mohli o nejakom hriechu povedať, že je smrteľný, musí spĺňať tri podmienky. Po prvé, musí sa týkať závažnej veci. Po druhé musí existovať dostatočný čas na uvedomenie si jeho závažnosti. A po tretie musí byť spáchaný s plným súhlasom. Avšak čo je to závažná vec? patrí tam mnoho hriechov spomínaných v desiatich prikázaniach ako aj skutky protirečiace Písmu a morálnemu učeniu Cirkvi: vražda, závisť, potrat, umelá antikoncepcia, zlodejstvo, cudzoložstvo, sodomia, smilstvo, aby sme spomenuli iba niektoré z ťažkých hriechov popularizovaných médiami.
A čo plný súhlas? Plný súhlas znamená presne to, čo čítame. Niekto, kto je donútený k nejakému činu, nedáva plný súhlas.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Omša a sviatosti
Jeden komentár pre “"Každý katolík musí ísť na spoveď aspoň raz do roka…"
  1. Medžugorie – Na tejto zemi neexistuje nikto, kto by sa nepotreboval vyspovedať aspoň raz za mesiac !Keď ste v stave hriechu nemôžete si pomoct’ sami pomoc musí prísť od Boha ! ( sv. spoveď

    Viac tu: http://jezismaria.weebly.com/svata-spoved–aspon-raz-za-mesiac.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 6. jún 2023
Meniny má Norbert
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Norbert, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Stále ohlasujte evanjelium. A ak je to nutné, použite aj slová.

sv. František z Assisi