Dôverujem ti Ježišu

Pred pár dňami som bol na nákupe v Tescu a medzi regálmi, ako som tam stál, som začul vysloviť malého chlapca zvýšeným hlasom slovo “Oci.” A o malú chvíľu na to poriadne zakričal: “Oci, kde si!” To určite bolo počuť v celom Tescu. A jeho otec stál neďaleko mňa a s takým pokojným tónom mu povedal: “Tu som.” Otec ho totiž videl, ale keďže mal otvorené dvere chladiaceho boxu, tak chlapcovi sa stratil z očí, a ten sa poriadne zľakol.
Premýšľam teraz, že keď sa my tak strácame vo svojich myšlienkach, slovách, skutkoch, a prestávame mať Pána pred očami, tak by sme sa mali vtedy rýchlo spamätať a kričať: “Oci, kde si!” A Pán nám odpovie: “Tu som.” To však nie je všetko. Príde nám pomoc od Pána, aby sa naša vôľa priklonila k dobru a boli sme tak uchránení od spáchania veľkého hriechu. Keby ten otec v Tescu mlčal, chlapec by znovu zakričal “Oci, kde si!” a myslím si, že by sa aj rozplakal. Poznám to z vlastnej skúsenosti, keď som sa raz stratil rodičom v Nitre na výstave. Náš Ježiš je živý Boh, On nie je mŕtvy Boh a počuje nás. Chlapec prišiel k otcovi a od šťastia sa priľnul k nemu.
Daj nám väčšiu vieru, Ježišu. Nech naše srdcia horia láskou k Tebe. Chodíme do kostola, kde si v Bohostánku prítomný 24-hodín denne a čakáš na nás, aby sme sa porozprávali o všetkom a počas slávenia svätej omše ťa prijímali v Eucharistii. Tento pokrm je najlepší pre dušu i pre telo. Ako dobre, že máme k nemu prístup.
Pripomeňme si muža s menom Bartimej, ktorý bol nevidiaci a keď sa dopočul, že tadiaľ ide Ježiš, kričal na neho: “Ježišu, syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!” A keď ho okolostojaci okrikovali, aby bol ticho, ešte väčšmi kričal: “Syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!” Ježiš zastal a a zavolal si ho k sebe. Uzdravil ho zo slepoty. Úžasná vec.
Ježiš nám dáva vieru, aby sme ho videli v Eucharistii a boli ním uzdravení. Možno vidíš zo svojho okna domu vežu kostola. Veľa krát som si všimol ísť ľudí povedľa kostola a prežehnali sa, pričom oni ma vôbec nevideli. To je krásne svedectvo viery. Našli Ježiša, respektívne Ježiš sa im dal poznať. Pritúľme sa k Ježišovi. Ježiš aj dnes “zastal” v Kuchyni a vo Vašej dedine a vo Vašom meste a máme ísť k Nemu, aby sa aj nás spýtal: “Čo chceš, aby som ti urobil?” Čomu žijeme? Čo je pre nás teraz dôležité? Ježiš je tu aj preto, aby nás naprával. Nič mu nie je neznáme. Všetko o nás vie a pripomína si nás denne po mene. Záleží mu na každom jednom z nás. Má srdce pastiera. Stratenú ovečku vyhľadá a ona sa teší tomu, keď si ju pritúli k hrudi.
Pochválený buď ježiš Kristus.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 1. jún 2020
Meniny má Žaneta
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Justín, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Čím opravdivejšie a dokonalejšie budeme dôverovať Bohu, tým zjavnejšie pocítime jeho prozreteľnosť.

sv. František Saleský