Čo je naozaj dôležité?

Evanjelium podľa Marka: “Rozsievač seje slovo. Na kraji cesty, kde sa seje slovo, sú tí, čo ho počúvajú, ale hneď prichádza satan a oberá ich o slovo zasiate do nich.
Do skalnatej pôdy zasiate je u tých, čo počúvajú slovo a hneď ho s radosťou prijímajú, ale nemajú v sebe koreňa, sú chvíľkoví. Keď potom nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadnú.
A iné, zasiate do tŕnia, je u tých, čo počúvajú slovo, ale potom sa vlúdia svetské starosti, klam bohatstva a všelijaké iné žiadostivosti, slovo udusia a ostane bez úžitku.
A do dobrej zeme zasiate je u tých, čo počúvajú slovo a prijímajú ho a prinášajú úrodu: jedno tridsaťnásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné stonásobnú.”

Podobenstvo o rozsievačovi a jeho vysvetlenie je nám veľmi dobre známe.
Najdôležitejšie je počúvanie Božieho slova a rozjímanie nad ním (úprimná snaha aplikovať ho do života).
Neveriaci muž po skončení duchovných cvičení povedal pátrovi, ktorý duchovné cvičenia viedol, tieto slová: “Keď som sa s vami rozprával, prežíval som pocit šťastia, ale keď som počúval Božie slovo, tak môj život sa začal meniť.”
“Keď prišiel za mnou, tak bol len chvíľku šťastný, a to vtedy, keď sa so mnou rozprával, povedal páter. Ale keď začal čítať Božie slovo, počúvať ho, jeho život sa začal meniť. Nemusíte chodiť za mnou, dôležité je počúvať Božie slovo a prijať ho s vierou.”
Počúvajme Božie slovo, rozjímajme nad ním a nechajme sa ním viesť, čo sa stane: satan stratí svojich klientov.
Keď sme sa aj našli v tých prvých troch prípadoch zasiateho slova (kraj cesty, skalnatá pôda, tŕnie v pôde), to neznamená, že je všetko stratené. V Cirkvi máme všetky možné zariadenia, aby sme sa dokázali opraviť. V prípade, že sa nám pokazí auto, tak jeho oprava môže byť veľmi drahá, ale aj nemusí. Určite k tomu pridá, či nepridá fakt, že koľko krát sme boli s autom predtým na servisnej kontrole. Ak sme to zanedbávali, tak porucha môže byť závažnejšieho rozsahu a oprava náročnejšia, ťažšia. Pravidelná obnova duchovného života nie je až taká ťažká. Ale keď sa neobnovujeme a potom príde zrútenie, tak je to veľmi ťažké. Zamyslime sa nad tým a radšej si dajme záležať na duchovnom živote, ako nie, lebo za bezbožnosť (beznábožnosť) človek príde o všetko. A za čo potom vymení svoju dušu. Kto má uši, nech počúva.
Mnohé deti nevedia čo povedal Ježiš. Ale počúvajú stále svojich rovesníkov a môžu ich ľahko naviesť na zlé veci. V nedeľu na svätej omši je málo detí. Oklamaní rodičia klamú svoje deti. Neviem to inak nazvať. Ukazujú im svet, platia im rôzne kurzy a tréningy, predstavujú si, že ich deti budú úspešné, ale na počúvanie Božieho slova nemajú čas.
Zosmutnel som, keď som sa dozvedel z médií, že Kobe Bryant zahynul tragicky po páde vrtuľníka. Som športový fanúšik a on bol úspešný športovec, basketbalista a všetko si poctivo vydrel. Čítal som, že v nedeľu, v deň tragédie, bol Kobe ráno o siedmej hodine na svätej omši (prvá v meste), spolu s dcérou, ktorá bola vo vrtuľníku s ním a zomrela. Ráno počúval Božie slovo, modlil sa, a tak verím, že na osobitnom súde sa mu to pripočítalo k dobru. Iné je keď človek vôbec nepočúva Božie slovo a nevedie k tomu ani svoje deti. Ani takých ľudí ja nemôžem súdiť, pretože som hriešnik. Môžem však povedať skúste počúvať Božie slovo, prosím vás a presvedčte sa sami, že aký dobrý je náš Pán a Boh. Život na zemi vedie človek ukážkový len s pomocou Božou. Akonáhle si človek začne o sebe myslieť viac, padá do hriechu. Pán Ježiš povedal tieto slová: “Nik nemôže prísť ku mne, ak mu to nedá Otec.” Nebeský Otecko, daj nám všetkým tento dar. Nech z nás, z našich očí, odíde tma a spadne z nás slepota, aby sme videli krásu Božieho kráľovstva. Amen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza