Dar od Pána.

“Vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom; o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.
Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci.”
Kto to povedal? Pán Ježiš.

Vidíš, že ten človek má určitý dar od Pána, a že to dobré, čo vykonáva mu ide, skús za to chváliť nebeského Otca, že sa tešíš, ako to tomu človeku ide a máš z toho radosť. Totiž človek môže zaujať aj posmešný postoj voči tomu človeku: Cha…, myslí si, že okrem neho to už nikto nevie lepšie robiť. Už ho nechcem ani vidieť. Namyslenec jeden.
Prečo to hovorím, lebo nebeský Otec vie najlepšie, čo nám dal a čo nám ešte nedal. Keď máme dobrú vôľu, a budeme k sebe navzájom úctiví, tak sa nám dostane ďalších darov alebo vytúžených darov, od nášho Otecka. Nebeský Otecko, keď vidí, že sa nám niečo páči, alebo ako obdivujeme človeka, ktorý niečo krásne a dobré robí, tak ako milujúci Otec, nám môže dať takú istú schopnosť, ako to vidíme u toho človeka, ktorého chválime za to, čo robí. A ako pekne to robí. Máme najlepšieho Otecka.
A náš nebeský Otec chce v nás vidieť črty svojho Syna, Ježiša. Najväčšia je láska. Viete si predstaviť Ježiša Krista, že by niekoho nemiloval?! To sa jednoducho nedá. Alebo, že by Pán Ježiš niekomu niečo závidel?! Veď všetko na zemi a v celom vesmíre je jeho. A On si môže zo svojim robiť, čo chce.

Pozemského otca som obdivoval, keď šoféroval auto. Ako dieťa som v aute stále lipol na ňom. Časom ma otec začal pomaly tomu priúčať a ja som sa tešil z tejto jeho dobrej vôle. To bol pre mňa dar (zážitok), keď som mohol sedieť za volantom a môj otec vedľa mňa. Keď som bol maličký, tak som mu najprv som sedával na kolenách.
Nebeský Otec všetko koná z lásky k nám. On ma pre nás pripravených ešte veľa darov a chce nám ich dať. Jeho zámerom s nami je naše dobro a naša spása. Obdivujme sa navzájom (preukazujme si navzájom úctu), veď Boh nás tak zázračne stvoril a ešte zázračnejšie sa o nás stará. Dáva nám seba za pokrm a nápoj v Oltárnej Sviatosti. Niektorí to už vedie a iní ešte nie. Prečo by som mal niekym pohŕdať, ty tiež, alebo byť namyslený, drzý a arogantný, k čomu by to viedlo. Mohol by som očakávať, že mi Boh niečo pridá, ba práve naopak, mal by som mať obavy, že mi vezme aj to, čo mám. Netvárme sa, že nám je to jedno. Preto odložme nenávisť a akúkoľvek zlobu, rúhanie a mrzké reči, zrieknime sa každej neprávosti a v tichosti prijmime zasiate slovo, ktoré má moc spasiť naše duše. Vedzme, že máme na nebi Otecka, ktorý nás miluje. Najväčším dôkazom Jeho lásky k nám je fakt, že poslal svojho Syna, aby nás zachránil. Nepestujme si v sebe nič zlé.
Robme pokánie za nečistotu, smilstvo a necudnosť. Ak chceme mať srdce čisté, prosme Pána o túto milosť. Alebo doslova zburcujme veriacich ľudí, aby sa modlili za nás a výsledok, ozdravieme. A keď náš Otecko vidí, ako obdivuješ nejakého človeka za to, čo dobré robí alebo hovorí, teší sa z Teba a viac ťa obdarí. Veď je milujúci Otec. A chce dať každému svojmu dieťaťu dary. Len si nesmieme závidieť a vyvyšovať sa jeden nad druhého. Otec nechce, aby sme sa takto k sebe správali. Zoberie nás na zodpovednosť za každé povyšovanie sa nad niekym.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 11. december 2023
Meniny má Hilda
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Damaz I., pápež
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Najlepším liekom na trému je modlitba - keď sa naučíš rozprávať s Najvyšším, so všetkými vysoko postavenými už to pôjde ľahko.
Pavel Kosorin