Častá spoveď

Často sa spovedajme a pomáhajme tým, za ktorých v modlitbách prosíme, aby sa tiež často vyznávali zo svojich hriechov. Povzbudzujme ich urobiť tento krok do Božej lásky. Spoveď je pre nás katolíkov veľmi dôležitá sviatosť. Keď naši blížni majú zatvrdlivé srdce, tak sa treba za nich modliť, aby im Pán obmäkčil srdcia. A to je proces. Treba byť trpezlivý a vytrvať v modlitbách.
Falošní vodcovia budú strhávať do bludu a budú ľuďom hovoriť, že spovedať sa netreba, stačí veriť. Vysvetľujú to tak, že keď veria, žijú pod milosťou a hriechy majú už odpustené, teda aj tie budúce. Zídu sa ako spoločenstvo v kultúrnom dome alebo na inom mieste v súkromnom dome a chvália Pána. Chalan – katolík povedal, že on verí v Ježiša, často však pozerá pornografiu, ale spovedať sa z toho nemusí, lebo už má odpustené hriechy. A žiadne zmierenie vo sviatosti nepotrebuje. On to má v sebe vyriešené a hotovo.
Ježiš chce, aby sme zachovávali Jeho prikázania a ostávali v Jeho láske. A povedal apoštolom, že budú za nimi chodiť ľudia, aby im odpúšťali hriechy s Jeho mocou, ktorú im dal. Takto to čítame vo Svätom Písme: “Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás. Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.” (Jn 20, 21 – 23)
Čo povedal Pán Ježiš cudzoložnici: Choď, už ma poznáš, stačí ti vo mňa veriť a môžeš si robiť čo chceš. Nie! Povedal jej: “Choď a už nehreš!” (Jn 8, 11) 
A keď Pán Ježiš uzdravil dlhodobo chorého človeka, čo mu následne povedal:  “Hľa, ozdravel si, už nehreš, aby ťa nepostihlo niečo horšie.”  (Jn 5, 14) Nepovedal mu, už ma poznáš, vieš kto som, ver vo mňa, to ti stačí a môžeš si robiť čo chceš (aj zlo).
Zachovávajme Ježišove prikázania a učme, povzbudzujme a napomáhajme aj iným, aby ich zachovávali. Keď niekoho potrebujete napomenúť, tak sa toho nevzdajte a napomeňte toho muža alebo tú ženu. I ja keď potrebujem napomenutie, tak ma napomeňte. Pánovi povedzme, aby sa nikdy nevzdal napomenutia, ktoré najviac potrebujeme. Môže nás to zachrániť pred večným zatratením.  Želám si, aby vo mne nesídlil hriech. Uzdrav mi, Pane, srdce. Prosím ťa a ďakujem ti. Nechcem zomrieť vo svojich hriechoch. Zachráň nás. Amen.
S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články
Jeden komentár pre “Častá spoveď
  1. Majka píše:

    Podla sv. Frantiska Salezkeho vraj strážni anjeli môžu obmäkčiť tvrdohlavé srdce. Pokusam sa presvedcit toho mojho anjela strazneho, aby sa porozpraval s anjelom straznym jedneho zleho cloveka, ktory ma dal na sud,len preto, ze som neprestupila ozi prikaz ked ma o to ziadal ako moj zamestnavatel, ten clovek ma naozaj velmi tvrde srdce. Zatial sa to mojmu anjelovi velmi nedari, ak mate niekto nejaku radu, vdacne ju prijmem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Pokorný, aj keď sa mu dostane zahanbenia, uchová si pokoj, lebo sa spolieha na Boha a nie na svet.

Tomáš Kempenský