Častá spoveď

Často sa spovedajme a pomáhajme tým, za ktorých v modlitbách prosíme, aby sa tiež často vyznávali zo svojich hriechov. Povzbudzujme ich urobiť tento krok do Božej lásky. Spoveď je pre nás katolíkov veľmi dôležitá sviatosť. Keď naši blížni majú zatvrdlivé srdce, tak sa treba za nich modliť, aby im Pán obmäkčil srdcia. A to je proces. Treba byť trpezlivý a vytrvať v modlitbách.
Falošní vodcovia budú strhávať do bludu a budú ľuďom hovoriť, že spovedať sa netreba, stačí veriť. Vysvetľujú to tak, že keď veria, žijú pod milosťou a hriechy majú už odpustené, teda aj tie budúce. Zídu sa ako spoločenstvo v kultúrnom dome alebo na inom mieste v súkromnom dome a chvália Pána. Chalan – katolík povedal, že on verí v Ježiša, často však pozerá pornografiu, ale spovedať sa z toho nemusí, lebo už má odpustené hriechy. A žiadne zmierenie vo sviatosti nepotrebuje. On to má v sebe vyriešené a hotovo.
Ježiš chce, aby sme zachovávali Jeho prikázania a ostávali v Jeho láske. A povedal apoštolom, že budú za nimi chodiť ľudia, aby im odpúšťali hriechy s Jeho mocou, ktorú im dal. Takto to čítame vo Svätom Písme: “Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás. Prijmite Ducha Svätého. Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.” (Jn 20, 21 – 23)
Čo povedal Pán Ježiš cudzoložnici: Choď, už ma poznáš, stačí ti vo mňa veriť a môžeš si robiť čo chceš. Nie! Povedal jej: “Choď a už nehreš!” (Jn 8, 11) 
A keď Pán Ježiš uzdravil dlhodobo chorého človeka, čo mu následne povedal:  “Hľa, ozdravel si, už nehreš, aby ťa nepostihlo niečo horšie.”  (Jn 5, 14) Nepovedal mu, už ma poznáš, vieš kto som, ver vo mňa, to ti stačí a môžeš si robiť čo chceš (aj zlo).
Zachovávajme Ježišove prikázania a učme, povzbudzujme a napomáhajme aj iným, aby ich zachovávali. Keď niekoho potrebujete napomenúť, tak sa toho nevzdajte a napomeňte toho muža alebo tú ženu. I ja keď potrebujem napomenutie, tak ma napomeňte. Pánovi povedzme, aby sa nikdy nevzdal napomenutia, ktoré najviac potrebujeme. Môže nás to zachrániť pred večným zatratením.  Želám si, aby vo mne nesídlil hriech. Uzdrav mi, Pane, srdce. Prosím ťa a ďakujem ti. Nechcem zomrieť vo svojich hriechoch. Zachráň nás. Amen.
S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je piatok 5. marec 2021
Meniny má Fridrich
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Teofil, biskup
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je to láska, čo umožňuje zachovávať prikázania, a či zachovávané prikázania plodia lásku? Kto by sa škriepil, že láska nie je prednejšia? Kto totiž nemiluje, nemá prečo zachovávať prikázania.
Sv. Augustín