Zúčastni sa III. národného pochodu za život. V Bratislave dňa 22. 9. 2019. Nič nežiadam, len prosím a ďakujem.

Otec biskup Rudolf Baláž bol niekoľko rokov predsedom Konferencie biskupov Slovenska.
Keď s ním bola jeho matka v druhom mesiaci tehotenstva a on prichádzal na svet ako šieste dieťa, náhle im zomrel otec. Keď k nej prichádzali susedky, aby jej prejavili sústrasť, zároveň jej radili, aby si dala „pomôcť”, lebo už má päť detí a šieste je na ceste. Čo bude sama robiť s toľkými deťmi, nech si aspoň takto poľahčí. Ona im odpovedala asi takto: Keď dala piatim deťom život, šieste nezabije, a keď sa bude ťažko trápiť s piatimi, pri nich vychová aj šieste. Dieťa sa narodilo, dali mu meno Rudolf. Chlapec vyrastal, vychodil školu, zmaturoval a prihlásil sa na teológiu, kde vyštudoval a bol vysvätený na kňaza. Kto bol na primíciách, vie, že najdojímavejšia chvíľa je, keď novokňaz dáva svojim rodičom novokňazské požehnanie. V tomto prípade dal novokňaz Rudolf požehnanie len matke, ktorá si ho v plnej miere zaslúžila. Keď ju syn požehnal, vstala a povedala: “Syn môj, keby som bola poslúchla susedky vtedy, keď som s tebou bola v druhom mesiaci tehotná a zomrel nám otec, dnes viem, že by som bola dala zabiť kňaza Katolíckej cirkvi. ” A otec biskup nato dodal: “Vidíte, nielen kňaza, ale aj biskupa.”

Ďakujem aj teraz Pánu Bohu za otca biskupa Rudolfa Baláža, za jeho starostlivú, pastiersku službu, za všetky jeho aktivity v prospech spásy duší, spojené s horlivosťou odvážneho a nebojácneho ohlasovania Božieho slova.

Z jeho príhovoru:
“Nemecký prezident povedal národu: “Občania prinášajte na svet deti, nebojte sa detí, bojte sa lotrov tejto zeme, ale detí sa nebojte, lebo ak sa ich budete báť a budete ich zabíjať pri potratoch, náš národ vyhynie. To povedal prezident veľkého národa. A čo potom bude s nami malými. Ak sa pretekáme vo vražde nevinných. Kam to chceme dotiahnuť. Treba si poriadne oddýchnuť v Božom náručí, aby sme poznali čo je hodnota, a čo je výslovná zloba a hriech. A od hriechu treba unikať. Hriech nie je len individuálne zlo pre jednotlivca, ktorý ho pácha. Ale hriech to je sejba zloby do spoločenstva. Modlime sa cieľavedome preto, aby sme prinášali zdravé ovzdušie do duchovnej oblasti národa.”

Zúčastnime sa III. národného pochodu za život v Bratislave, dňa 22. septembra 2019, rezervujme si dopredu čas, neplánujme si na ten deň nič iné. Je to pre nás na Slovensku, Bohom daný deň, keď máme pohnutý láskou k životu vytvoriť spoločenstvo ľudí dobrej vôle a verejne deklarovať, že sme za ochranu každého ľudského života od jeho počatia až po jeho prirodzenú smrť.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 7. december 2022
Meniny má Ambróz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ambróz, biskup, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Pokorný, aj keď sa mu dostane zahanbenia, uchová si pokoj, lebo sa spolieha na Boha a nie na svet.
Tomáš Kempenský