Pravidlo “par excellence”

Človek, ktorý chce za každých okolností plniť Božiu vôľu, tak hľadá, skúma, čo sa Bohu páči. Číta, študuje, Sväté Písmo a nachádza tam tisíce odkazov pre svoj život. Pozná aj „Zlaté pravidlo“ z Biblie: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je zákon i proroci.“ A čo nechcete aby ľudia robili vám, tak nerobte ani vy im! Právom má pomenovanie “Zlaté” a človek, ktorý sa ním riadi nepríde o odmenu. Všetky odkazy z Biblie sú pre naše dobro. Čo nám však bráni praktizovať ich v živote. Nie sme dostatočne presvedčení o Božej existencii, o večnom živote, alebo sa bojíme svätosti života.
Boh chcel, aby bol v Kuchyni pred tristo rokmi postavený nový kostol a Titulusom (patrónom) kostola bol svätý Mikuláš. Toto miesto je najposvätnejšie miesto v Kuchyni. Pán Ježiš tu prebýva 24-hodín denne. Z lásky k nám a pre naše dobro. Človek sa pousmeje a povie: nemám čas tam chodiť! Stačí keď sa modlím doma. To je pekné, že sa modlí doma. Prítomnosť Ježiša Krista v kostole nás nesmie nechať ľahostajnými a vlažnými. Ľudia, ktorí vtedy kostol stavali mali živú vieru a vedeli, že nebude slúžiť iba im, ale novým a novým generáciám, aby sa nepretržite vzdávala Bohu chvála a vďaka.  Všetci v našich farnostiach sme pozvaní vstupovať do Božieho chrámu a vzývať spoločne meno Ježiš. Prijímať vo sviatosti Kristovo telo a krv. Spievať spoločne žalmy, hymny a duchovné piesne na slávu Božiu. Chceš mať v sebe život, tak ži podľa odkazov z Biblie. Pán Ježiš nám zanechal aj takýto odkaz: “Veru, veru, hovorím vám: Ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nebudete mať v sebe život.“
Božie slovo je verné a neomylné. Veríš tomu?!
Mnohí ľudia už nechodia na spoveď. Sú takto ovplyvňovaní  oznamovacími prostriedkami, ale aj životom niektorých známych ľudí (napr. celebritami, športovcami, politikmi), či kamarátmi z ulice. Určitých vecí a ľudí sa musíme jednoducho chrániť. Nikoho však nesmieme súdiť (odsúdiť), ale chrániť sa od nich to áno.  Apoštol Pavol odkázal Timotejovi: “Kováč Alexander mi spôsobil veľa zlého. Pán mu odplatí podľa jeho skutkov. Aj ty sa ho chráň, lebo veľmi odporoval našim slovám.” (2 Tim 4, 14 – 15)
Ty však hľadaj, skúmaj čo sa páči Pánovi. Od detstva poznáš Sväté Písma. Všetko, čo chceš, aby ľudia robili tebe, rob aj ty im. A nerob inému človeku to, čo by sa ani tebe nepáčilo, keby to on robil tebe. Vo všetkom nech sa riadime múdrosťou, ktorá je z hora. Nie tou pozemskou, diabolskou.
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza