Žena, ktorá v živote zažíva(-la) peklo

Tento príbeh som počul už veľmi dávno od jedného kňaza. Jeho dej ma zarazil a preto som si ho zapamätal. Spomínaný kňaz bol raz na návšteve u svojich rodičov a prišla za ním jedna žena z dediny s prosbou o vypočutie jej životného príbehu – “pekla na zemi.”

Do svadby mala celkom dobrý život. Hoci sa veľmi nechcela ponáhľať pod čepiec, no nakoniec súhlasila. Vlastná matka ju presvedčila, aby sa vydala. Po svadbe jej muž začal píjavať alkohol. Na začiatku sa to ešte dalo celkom vydržať, ale keď začal chodiť z krčmy častejšie opitý a začal byť k ním zlý, agresívny, už to bolo horšie. Bíjaval ich, zakazoval im pozerať televízor, zatvoril ich do jednej izby  a pod. Deti boli ešte malé. Nemal sa ich kto s mamou zastať. A takto to ona  spolu s deťmi vydržala s manželom neuveriteľných 40 rokov. Často z deťmi musela z domu utekať. No stalo sa, že muž ťažko ochorel. Mal rakovinu a ona sa o neho starala ako najlepšie vedela. Po niekoľkých mesiacoch manžel zákernej chorobe podľahol. Pochovala ho. A mnohí ľudia z dediny si vydýchli, že bude mať pokoj. Ale  o niekoľko mesiacov začal toto isté robiť jej najmladší syn, ktorý bol ženatý a býval so svojou rodinou s  mamou v jednom dome. Bíjaval ženu, deti a dokonca i vlastnú matku, ktorú napokon vyhnal z jej vlastného domu. A to nie je všetko. Postupne začal všetko predávať – kravu, drevo, šopu a pod. A už ďalej neviem. Smutný príbeh.

V našom živote sú šťastné rodiny, kam sa radi vraciame, ale i také, kde prežívame očistec na zemi.

Pane Ježišu prijmi naše prosby za rodiny, ktoré ležia v prachu zeme pre alkoholizmus otca alebo matky. Je to bolestný pád a je ťažké z neho povstať. Zachráň Pane deti z rúk opitej matky alebo otca. Zachráň ženy z rúk opitého manžela. Zachráň rodičov z rúk opitých synov a dcér. Zachráň každého, kto v dome alkoholika trpí, hoci on sám nepije. Vo svojom milosrdenstve uzdrav tých, ktorí ležia na zemi, pretože ich zvalil démon alkoholizmu. Zachráň ich, Pane! Amen. Prosíme ťa, vyslyš nás. (rozjímanie z Krížovej cesty Edwarda Stanieka)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 26. január 2022
Meniny má Tamara
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Timotej
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máme moc byť v raji s Bohom už teraz, byť šťastní s Ním aj v tejto chvíli ak milujeme ako On miluje, ak pomáhame ako On pomáha, ak dávame ako On dáva, ak slúžime ako On slúži.

Matka Tereza