Vyslyšaná modlitba

Pri modlitbe pokora, vytrvalosť spojená s pobožnosťou – keď modlitba ide z hlbín duše, vtedy Pán iste prijme a vyslyší takúto prosbu.

Iným dôvodom vypočutia je Božie milosrdenstvo a Božia láskavosť. Už to je potechou pre prosiaceho, keď vie, že Pán je dobrotivý a vždy ochotný odpustiť, zmilovať sa a pomôcť.

Aj ten čo Pána urazil, môže sa s dôverou k nemu obrátiť, lebo Božia láska je nevyčerpateľná a Boh je veľmi milostivý ku všetkým, čo prosia o odpustenie a čo sa k nemu vracajú.

Modlitbou si môžeme vyprosiť všetko. Nech nám nechýba ani trpezlivosť. Boh sám vyberie ten správny čas, a len Pán pozná našu budúcnosť a budúcnosť našich blížnych. On sám vie, že čo nám všetkým prospeje a čo nie. Preto volajme k Nemu, Bože náš, nech sa naplní Tvoja vôľa v našom živote a v živote našich blížnych. S istotou vieme povedať, že žiť život v hriechu, tak to nie je Božia vôľa, preto sa často modlime za obrátenie hriešnikov. Táto modlitba je vždy vypočutá. A pomodlime sa teraz “Otče náš”, na tento úmysel: za obrátenie hriešnikov. Je to modlitba Pána. A nezabudnime nikdy, že ak chceme volať Boha našim Otcom, musíme odpúšťať svojim blížnym a všetko, čím sa previnili voči nám. Konkrétne máš hnevníka, tak mu odpusť. Máš problém stretnúť sa s človekom, ktorý ti ublížil, tak mu odpusť. Niekto o tebe natáral hlúposti, odpusť mu to. Máš dočinenia s ľuďmi v robote, ktorí ťa nemajú radi, odpusť im to. Najistejšia cesta ako dosiahnuť svätosť života je odpúšťať a niesť svoj kríž s pohľadom upretým na Pána. Ktorý ho tiež niesol s pohľadom upretým na Otca a v jeho láske a v jeho poslušnosti sa zrodila naša spása. Amen.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza