Vianoce o ktorých som (ne)vedel

http://www.vychytane.sk/filesystem/image/200912/3591-0-vianocne-darceky.jpgÁno, boli také Vianoce v mojom živote. Mal som vtedy 5 mesiacov a sedem dní. Čo som vtedy vnímal a ako som to vnímal, to naozaj neviem. Na svoje prvé Vianoce som bol už dávno pokrstený a žiadne darčeky som vtedy nepotreboval. Stačilo mi len trošku mliečka, aby som bol v teple a nič ma nebolelo. O tieto moje potreby a samozrejme aj o iné (napr. výmena plienok, kúpanie, obliekanie)  sa zodpovedne starala moja milovaná matka s otcom. Nič mi nechýbalo, a ak predsa niečo, dával som to patričným  spôsobom najavo – hlasným plačom. To som vedel na jednotku. A myslím si, že všetci.

Tieto prvé Vianoce boli najkrajšie v mojom živote. A to aj napriek tomu, že si ich vôbec nepamätám. Prečo si to myslím? Z jednoduchého dôvodu – bol som nepoškvrnený. Moja duša bola čistá ako krištáľ. Boh mi vybral dobrých rodičov. Krátko po mojom narodení ma dali pokrstiť. Som veľmi vďačný Bohu za sviatosť krstu a na ten deň nikdy nezabudnem. Každý rok si dvakrát obnovujem svoje krstné sľuby: na Veľkú noc a vo výročný deň môjho krstu.

Aj v našich časoch sme svedkami živých Betlehemov v niektorých farnostiach na Slovensku a v zahraničí. Po mojom krste, ako maličký,  som kľudne  mohol zastúpiť Jezuliatko v jasličkách a vôbec by som sa pri tom nemusel červenať. Moje srdiečko bolo naplnené láskou a čistota z neho vyžarovala na všetky strany.

Aj dnes túžim po takej čistote. Pri jasličkách budem prosiť Dieťa Ježiša o milosť čistoty života. Túžim po takej detskej nevinnosti. Poďakujem Bohu za svoje prvé Vianoce i za tieto práve prebiehajúce v tomto kalendárnom roku. V živom Betleheme by som mohol stvárniť postavu Jozefa, no už by som sa aj červenal. Ale to asi všetci dospelí muži. Všetci sme zhrešili a veľmi skoro sme stratili tú svoju detskú nevinnosť.

Dnes pôjdem do Betlehema, pokľaknem pred mojím Bohom a vyznám pred všetkými ľuďmi, že ho milujem a nasledujem. Nech si druhí pomyslia čo chcú, to je ich vec. Ja viem komu som uveril.

Toto Božské dieťa ma stvárnilo v lone mojej matky. Toto Božské dieťa ma miluje ako nikto iný. Toto Božské dieťa je sám Boh.

Nechcem iného Boha. Teším sa  a som spokojný a hrdý na tohto Boha.

Pane Ježišu len z tvojej veľkej lásky žijem, som človekom. V detských rokoch som prežíval krásne Vianoce. Ďakujem Ti za tie roky detstva. A teraz, keď som už dospelým mužom chcem prežívať také isté, krásne Vianočné sviatky ako vtedy. Pomôž mi prosím naplniť tieto túžby. Už dieťaťom nemôžem byť z toho ľudského hľadiska, ale môžem ním byť v srdci. Chcem byť plný dôvery voči tvojim prisľúbeniam a zostať ti verný celý svoj život. Pri jasličkách stvor vo mne nové srdce – čisté srdce. Obnov vo mne Ducha pevného a spásneho. Tieto Vianoce chcem prežiť podľa Tvojej vôle a s Tvojím požehnaním. Srdce a duša sa vo mne chveje, keď počúvam Boh tak miloval svet, že poslal svojho Jednorodeného Syna, aby nás vykúpil.

Vianoce v roku 2011 – viem o nich, žijem v súčasnosti a modlím sa.  Budem spievať koledy a ospevovať Milosrdenstvo Božie pre celý svet.

Mám vedomie Božej Lásky a veľmi živo ju denne zakusujem. Toto prajem všetkým, aby zakúsili Božiu Lásku.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Slovo na dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 22. október 2019
Meniny má Sergej
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Pavol II., pápež
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Panenská dôstojnosť má svoj začiatok s Matkou Božou.
(sv. Augustín)