Neplodnosť – bolesť či výhra?

Alžbete nadišiel čas pôrodu a porodila syna. Keď jej susedia a príbuzní počuli, že jej Pán prejavil svoje veľké milosrdenstvo, radovali sa s ňou.  Na ôsmy   deň prišli chlapca obrezať a chceli mu dať meno Zachariáš po jeho otcovi. Ale jeho matka povedala: „Nie, bude sa volať Ján.“ Povedali jej: „Veď v tvojom príbuzenstve sa nik takto nevolá.“  Dali znak otcovi, ako ho chce nazvať on. Vypýtal si tabuľku a napísal: „Ján sa bude volať.“ A všetci sa divili. V tom sa mu rozviazali ústa a jazyk i prehovoril a velebil Boha. Všetkých ich susedov zmocnil sa strach a všade po judejských horách sa hovorilo o týchto udalostiach. A všetci, čo to počuli, vštepili si to do srdca a vraveli: „Čím len bude tento chlapec?“ A vskutku Pánova ruka bola s ním.

Dlhodobo neplodní manželia sa nakoniec dočkali počatia svojho vytúženého dieťatka a po jeho narodení  to z výberom mena “pre svojho syna” mali pomerne jednoduché. Dáš mu meno Ján, tak hovoril anjel spravodlivému a bezúhonnému mužovi Zachariášovi. Ten posunkovou rečou, mimikou tváre a písmom, vysvetlil svojej žene, čo sa v ten osudný deň odohralo v chráme, keď si konal kňazskú službu pred Bohom. Ktovie ako sa zatvárila Alžbeta po tlmočení posolstva  a aká bola jej reakcia. Bola nadšená? Nedovolila si však spochybniť správu o zvestovaní, že bude matkou a dôverovala Pánovi napriek pokročilému veku. Čo Boh chce, to sa aj stane. A okrem iného bola poučená svojim mužom.

Alžbeta bola vychovávaná vo viere v Boha podľa Starého zákona. Bola milujúcou manželkou, ale jej lono bolo zatvorené. Zo svojim manželom sa dlhé roky pokúšali splodiť dieťa, no nijak im to nevychádzalo. Často sa v srdci modlila o dar dieťatka a nič. Zachariáš v tom nezaostával  a aj on sa modlil. Nakoniec však boli vypočutí a “otehotneli,” zostala tehotná. Boh je milostivý. On vypočúva naše modlitby.

Aj dnes je veľa žien a mužov neplodných. V jednom okamihu sa však smútok, môže premeniť na radosť. Bohu je totiž všetko možné. Mnohé ženy po vytrvalej modlitbe otehotneli. Boh chce, aby sa rodili deti a to v každom čase.

Ja poznám zámer, ktorý mám s vami, hovorí Pán: sú to myšlienky pokoja, a nie súženia. Dám vám budúcnosť a nádej. Budete ma hľadať a nájdete ma, ak ma budete hľadať celým svojím srdcom.

Poznám veľa prípadov, keď manželia dlhšiu dobu nemohli splodiť dieťa. Modlitba spravodlivého však veľa zmôže, tak hovorí Božie slovo. Prosili aj iných o modlitby a vyplatilo sa.

Poďte ku mne všetci manželia, ktorí nemôžete počať dieťa a ja vás posilním.  Pán Ježiš pozýva ku sebe všetkých ľudí a chce aby sme boli veľmi  šťastní. Dieťa je dar.  On pozná zámer, ktorý má s nami. Nedajme sa znechutiť, až nám niečo nevychádza podľa našich predstáv. Máme tendenciu hovoriť, tá žije tak a tak, ani do kostola nechodí a nemá problém počať dieťa. A my čo sa snažíme… Už tak nehovorme. Nepopudzujme Boha a nerobme ho nespravodlivým. On má s nami plán a on najlepšie vie čo potrebujeme. Stať sa matkou je jedna vec, ale zostať dobrou matkou celý život, to už je niečo iné.

Ak poznáte nejaký manželský pár a doposiaľ nemajú žiadnych potomkov, skúste sa za nich pomodliť a konkrétne za počatie dieťatka pre ich spoločný život vo sviatostnom manželstve. Boh nám načúva. Alebo si myslíte, že ten ktorý stvoril uši a sluch, že by nepočul. Práve teraz nás tiež počúva a vie čo chceme. On totiž pozná aj naše myšlienky. Celý život je o dôvere v Božie prisľúbenia. Čokoľvek Boh chce, to aj učiní a zo svojim si môže robiť čo chce.

Napíšte nám, pri Adoráciách v našom kostole sa budeme za Vás modliť. Nemusíte písať žiadne mená. Ján znamená, že Boh je milostivý. A On skutočne milostivý je.  Skúsme a presvedčme sa aký dobrý je Pán.

Tak, ako je vzdialený východ od západu, tak od nás vzďaľuje Pán naše neprávosti. Tak, ako oči sluhov hľadia na ruky svojich pánov a tak ako oči služobníc hľadia na ruky svojej panej, tak naše oči hľadia na Pána, kým sa nezmiluje nad nami.

Nezabudnime, Boh chce, aby sa deti rodili. On v tom nechce brániť. Najprv odstráňme hriech zo svojho života a vytrvalo sa modlime a prosme. Boh je milostivý. Oslovte aj Cirkev, aby sa modlila na tento váš úmysel. Amen.

 

 

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Uverejnené v Články, Slovo na dnes
238 komentárov pre “Neplodnosť – bolesť či výhra?
 1. Ľudka píše:

  Výborný a výstižný a zároveň povzbudzujúci článoček. Patríme tiež k párom, ktoré veľmi túžia po počatí zdravých detičiek a zúfame, lebo čas letí a my budeme maželmi už 10rokov. Preto chceme, aj touto cestou prosiť o modlitby. Pán je veľký a načúva! Pán Boh zaplať.

  • Jaroslav píše:

   Pani Ľudka po prečítaní Vašich slov som sa hneď za Vás prihovoril u Pána Ježiša a požehnal som Vás. Budete v mojich modlitbách. Aj ja prosím Vás o modlitby za moju farnosť Prievaly. Boh má s každým človekom svoj plán. Vyznávajme svoju vieru v Boha a naplňme svoj život láskou. Nie vždy ide v živote všetko tak, akoby sme chceli. No napriek tomu netraťme dôveru, lebo ju čaká veľká odmena. Budeme milo prekvapený. Žehnám Vám. Amen.

   • Ľudka píše:

    Pán Boh zaplať za Vaše slová, modlitby a najmä požehnanie. Pomodlím sa nie len za Vašu farnosť, no najmä za Vás. Požehnaný večer!

    • Hela píše:

     Pochválený Pán Ježiš Kristus,
     proste a dostanete. Ja sa pripájam k modlitbám za tento pár, prosím o požehnanie zdravých vlastných detičiek, nech Vám ich Boh požehná, jemu na slávu, Vám na radosť a svetu na osoh. Pán Boh zaplať za všetkých, čo myslia na tieto páry, ktoré túžia dať nový život. Bohu vďaka, nech Vám Boh žehná

   • Monika píše:

    Prosime o modlitby za pozehnanie dietatka. Budeme manzelmi 3 roky a velmi tuzime po dietatku. Dakujem.

   • David A Laura píše:

    Z celého sŕdca prosím o pruhovaranie a modlitby za môjho brata Davida. Tiež sa veľmi trápia o dieťatko snažia sa veľmi. Prosím bože vypočuj moju prosbu aj ich dokonca aj rodičia neustále prosia v mene Ježiš. Buď milosrdný bože neodvracaj zrak od našich prosieb a upenlivo vypočuj našu prosbu.

    • kňaz Jaroslav píše:

     Požehnaj im, Pane, dar dieťatka. Veľmi ťa prosíme, otvor ich manželskú lásku pre plodnosť. Amen. Nič nežiadame, len prosíme a ďakujeme. Jaroslav, brat.

  • Jaroslav píše:

   Pochválený buď Ježiš Kristus.
   Mnohým manželkám, Pane, sa doposiaľ nepodarilo otehotnieť. A to už niekoľko mesiacov, či rokov. Sú nešťastné, ako aj Ráchel bola nešťastná, ale jej lono si potom otvoril pre plodnosť. A keď počala a porodila Jozefa, vtedy povedala: “Pán odňal moju potupu” (Gn 30, 23).
   Pane Ježišu Kriste, prosíme Ťa za ženy, ktoré žijú v manželstve a túžia sa stať matkami, otvor ich lono pre plodnosť. Aj na túto stránku srdcepastiera nám mnohé manželky napísali svoje úmysly modlitieb s prosbou za počatie a narodenie zdravých detičiek. Zhliadni na ne láskavo a tiež na ich manželov a Tvoja moc, ktorej dôverujeme, nech spôsobí to, že budú mať svoje vlastné deti. Áno, Pane, veríme Ti, klaniame sa Ti a milujeme Ťa. Ak tvoj plán je však úplne iný, tak my ho nechceme zmeniť podľa seba. Pretože Tvoja vôľa je nadovšetko pre nás. A Ty poznáš aj našu budúcnosť.
   Niektoré manželské páry sa rozhodli adoptovať si dieťatko, ktoré rodičia, či len matky samé, opustili alebo z nejakého iného dôvodu sa o ne nemohli postarať. A tak si im zveril do výchovy tieto opustené deti. Požehnávaj týchto rodičov a ďakujeme Ti za ich rozhodnutie pre adopciu.
   Náš Pán, Ježiš Kristus, si nás denne po mene pripomína a z Eucharistie prichádza na nás všetko požehnanie. Každý druh požehnania. Prichádzajme k Ježišovi a vzdávajme mu vďaky za všetko. Na základe jeho rozhodnutia sa všetko deje po dnes. On má moc nám vziať a On má moc nám darovať. A tak keď dnes niečo nemáme, tak zajtra alebo neskôr to mať môžeme. Nášmu Bohu je všetko možné. Nestrácajme dôveru, lebo ju čaká veľká odmena. Pán najlepšie vie, čo potrebujeme, ale rád načúva aj našim prosbám. A často nám dáva aj to, o čo v modlitbách prosíme, lebo nás nesmierne miluje. Veríme, že mnohé neplodné manželky predsa napokon otehotnejú, iné neotehotnejú, ale rozhodnú sa pre adopciu. A niektoré ani neotehotnejú a ani sa nerozhodnú pre adopciu. Jednoducho to tu na zemi tak je. Avšak nádej nikdy nestrácame a veci, okolnosti sa ešte neraz môžu zmeniť. Pane Ježišu, prosíme ťa, nech nás nič od Teba neodlúči. Nech vieme prijať z Tvojej ruky všetko. Amen. Srdečne Vás pozdravujem, milé ženy a prajem všetko dobré. Žehnám Vám. Jaroslav, brat.

  • Evicka píše:

   Pane velmita prosim daj mi sancu sa stat matkou po druhi krat mam jedneho zdraveho sincek asom ti zato velmi vdacna ale moj sincek si praje setri ku vipocuj si jeho slova us dvaroky sa pokusame z priatelom o babetko ale nedari sa nam preto ta ziadam modli sa za nad abi som mohla mat dietako jedno dietatko mi zomrelo pocas tehotenstv bola som 6 mesiaci malo to bit dievcatko tak som sa modlila za druhe tak mi dal pan boh ihnet mojho sinceka co som velmi zato statna a vdacna zceleho srdac sa modlim abi som mohla mat este jedno babetko mene jezisa krista ta prosim spln nam nasu tuzbu po babetku co najskvor amen nej je van boh milosrdni knam

 2. Lucia píše:

  Je to krasne napísane ,celu dobu ked som to čítala sa mi doslovne “liali” slzy z očí.
  Kiež by tak to čítalo mnoho ludí na tomto svete a venovali aspoň jednu modlitbu parom ktore nemožu mat detičky alebo sa nedarí .
  My tiež patríme ktym čo sa im jednoducho nedarí … a skutočne to velmi boli pretože v našoom okoli je čoraz viac a vic detí a nas to velmi mrzi .Kiezby nas Boh vyslišal a tak ako nám tak aj ostatnym parom dovolil stat sa rodičmi.Lucia

  • Jaroslav píše:

   Bože, žehnaj Luciu aj jej manžela. Ako veľmi túžia po dieťatku a tiež aj mnohí ďalší manželia na Slovensku. V nádeji Ťa prosíme za týchto manželov a vieme, že nás vždy počuješ a vidíš. Ty chceš, aby sa deti rodili a zvlášť v usporiadaných kresťanských manželstvách. Odstráň príčinu neplodnosti a urob tieto ženy a mužov plodnými. Daruj im deti a požehnávaj ich manželskú lásku. Sv. Jakub, tvoja manželka Ráchel tiež nemohla mať deti a veľmi sa tým trápila, ale Boh jej otvoril lono a počala. Prihovor sa za Luciu, Ľudku i za ďalšie ženy, ktoré ešte nemajú potomstvo, aby im Boh otvoril lono a potešil ich život deťmi, po ktorých tak túžia. Žehnám Vám.Váš brat a kňaz Jaroslav.

 3. Ľ a F píše:

  Koho máme osloviť, aby sa za nás modlil? Na konci je oslovte Cirkev, aby sa za vás modlila.

  • Jaroslav píše:

   Cirkev označuje liturgické zhromaždenie, ale aj miestne spoločenstvo alebo celé všeobecné spoločenstvo veriacich. Cirkev je ľud, ktorý Boh zhromažďuje po celom svete. Môžete osloviť miestneho kňaza, iných kňazov, kohokoľvek kto je členom Cirkvi, starších a trpiacich ľudí, vedúcich a členov modlitbových skupín a spoločenstiev, veriacich v zahraničí… Mám takýto a takýto problém, môžete sa prosím za mňa prihovoriť. Ďakujem. Modlime sa jeden za druhého. Môžete napísať aj otcovi biskupovi s takouto prosbou. Veriaci človek sa snaží pochopiť svojho blížneho a vžiť sa do jeho situácie. Prosí na jeho úmysly. Amen

 4. Katarína píše:

  Veľmi pekné slová, či v článku, alebo diskusii.
  Každé slovo je plné lásky, pochopenia, nádeje, pomoci…. Veľmi by som Vás chcela otec Jaroslav poprosiť o modlitbu za nás. Mňa a môjho skvelého manžela Andrejka, ktorého veľmi milujem a veľmi túžime obaja po dieťatku. Veľmi nám chýba náš anjelik, za ktorého denne prosíme. Ďakujeme za Vaše myšlienky a modlitby. Nech Vás Pán Boh ochraňuje, aby ste aj naďalej mohli pomáhať jeho slabým ovečkám. Ďakujeme!

 5. Lidka píše:

  Velmi me zaujaly Vase stranky a i ja se pripojuji k prosicim za narozeni ditete do naseho manzelstvi.
  Dekuji.

 6. mirka píše:

  Dakujem za to ze ste aj na web uverejnili diskusiu na tuto temu. Tiez zijeme v manzelstve uz zopar rokov a stale sme len dvaja.. a zacina to byt pre nas dost tazke, aj ked sa snazim najst silu v modlitbach. Prosim vas, kde by malo koncit nase snazenie sa o vyriesenie nasho problemu? V akej miere si mozme pomahat liekmi, alebo mozme sa obratit aj na alternativne mediciny? Vedeli by ste ma prosim odkazat na nejaky dobry clanok kde by som nasla odpovede? Dakujem a o modlitbu prosim. Mirka

  • Jaroslav píše:

   Pozdravujem Vás Mirka aj s Radkom a ďakujem, že ste nám napísala. Modlím sa za Vás i za všetky manželstva, ktorým ešte neprišiel čas otehotnieť, hoci po dieťatku veľmi túžia. A neprosím len sám, mnohí bratia a sestry sa tiež modlia na tento úmysel. Boh je Pán každého života. V konečnom dôsledku je to on, kto zatvára a otvára lono ženy. “Daj mi deti! Ak nie, tak zomriem!” Takto k mužovi prehovorila Ráchel. Jakub sa na ňu namrzel a povedal jej: “Vari som ja na mieste Boha, ktorý ti odoprel plod života?” Neskôr si Boh spomenul aj na Ráchel. Boh ju vypočul a otvoril jej lono. Počala a porodila syna. Pane Ježišu, spomeň si na tieto ženy, ktoré tu napísali svoj úmysel a túžia po dieťatku, otvor im loná. Nech počnú a porodia deti. Počas svätej omše, keď kňaz pozdvihuje Pána Ježiša v Eucharistii, s vierou v srdci nahlas volajte: Ježišu, Syn Boží, zmiluj sa nad nami. Chceme s manželom dieťatko, zmiluj sa nad nami. Volajte s vierou. Prichádzajte aj v týždni na sväté omše a volajte na Pána Ježiša prítomného v Eucharistii. Proste a dostanete. Verím Pane. Rozmnož moju vieru. Odporúčam Vám si zohnať a prečítať z Edície Viera do vrecka z roku 2011 brožúrku s číslom 8 a s názvom: Umelé oplodnenie: Žiadny problém? Myslím, že kňazi vo farnostiach to majú k dispozícii a môžete si to od nich požičať. Tam vlastne nájdete odpovede na všetky Vaše otázky. V závere sa autor zmieňuje aj o tom, že aké možnosti zostávajú neplodným manželom. Prečítal som si tam aj túto nádhernú myšlienku: “Ak urobíme zo svojho života dar, Boh sa vo veľkodušnosti prevýšiť nedá.” Pán vie, že či budete mať alebo nebudete mať svoje vlastné dieťatko, On rozhoduje o všetkom a nechajme to na neho. Ja chcem, aby ste všetky otehotneli a rodili deti. Určite by ste výskali od radosti a šťastia. A kto by sa vlastne netešil. Nech Vás Pán žehná, ochraňuje, sprevádza a urobí Vás matkami. Zmiluj sa Pane. Prosíme, prosíme, prosíme. Amen. Ďakujeme. Keď je Adorácia v kostole, choďte tam a volajte na Ježiša, kričte: Pane, nech máme dieťatko. Amen.

 7. Janka+M+M píše:

  Pri prečítaní príspevkov som si uvedomila, že som sa egoisticky modlila len za seba, za nás, aby sme mali dieťatko. Pochopila som, že sa musime spojiť v modlitbe všetci, čo máme takýto problém. Preto sa budem modliť za Vás, ktorí túžite po dieťatku a aj ja prosím o modlitby všetkých, ktorí budú čítať tieto riadky. My na rozdiel od mnohých možno máme to šťastie, že máme aspoň jedno dieťa- krásneho a múdreho 8-ročného synčeka. No aj on túži po súrodencovi a modlí sa za to. S ním sme nemali problém, ale druhé sa ,,nedarí,,. Tak prosím o modlitby za nás. Pokoj s Vami.

 8. anna píše:

  Aj ja sa pripajam k doverujucim cakatelkam tuziacich po babatku. A prosim tiez o mudrost poznat, silu prijat, ochotu plnit Boziu volu a coraz vacsiu odovzdanost pre vsetkych manzelov, ktori maju podobny problem. Nebojte sa, len verte. Boh je verny, on nas nedovoli skusat nad nase sily. Dakujem aj otcovi Jaroslavovi, ze sa takto ochotne a prikladne stara a prihovara o stado vernych aj zbludilych oveciek. Vyprosujem aj Vam hojnost Bozich milosti vo Vasom Bohumilom povolani. Amen. +

  • anna píše:

   Ja chcem svedcit o Bozom milosrdenstve a povzbudit Vas vsetkych k uplnej odovzdanosti a dovere v nasho Nebeskeho Ocka. On vie sam najlepsie kedy a co potrebujeme. Aj my sme prosili v mene Jezisa Krista a na prihovor Panny Marie, Sv. Gerarda a inych nasich oblubenych svatych nase prosby boli vyslisane :O) Reagujem na vlastne slova, lebo pred 3 tyzdnami som sa tu aj ja povbudzovala a dnes mam v srdci velku radost nad tym, ako sa Pan stara a verim, ze nas vsetkych bude pozehnavat aj nadalej 🙂 Zelam vsetkym pokoj v dusi a radost v srdci +

 9. Mirka píše:

  Pozdravujem vás všetkých krásne. Vo februári som vás prosila o modlitbu a teraz sa vám chcem srdečne poďakovať. Naše modlitby boli vyslyšané a som vo 4 mesiaci tehotenstva. Chcela by som týmto povzbudiť všetky nádejné a chtivé mamičky, aby sa nevzdávali a nezúfali, aby svoju starosť vložili do rúk Pána. Veľmi veľa som sa modlila za bábätko a tiež verím, že pomohla aj dôvera sv. Dominikovi. Pásik sv. Dominika som mala len týždeň a modlitba k nemu vychádzala hlboko zo srdca.
  Držím vám všetkým prsty a ešte raz ĎAKUJEM za povzbudzujúce slová, rady a odporúčania.
  Myslím na vás v modlitbe.

  Mirka

  • Ľudmila píše:

   Anna, Mirka blahoželáme, my nič asi sa s tým budeme musieť hoci veľmi ťažko a nikdy nie úplne zmieriť.

 10. ludka píše:

  Pochvaleny bud jezis kristus chcem vas poprosit o modlidbu sme s manzelom spolu 5 rokov a nemozem otehotniet prosime o modlidbu verim ze nas pan nas vyslisi dakujem

 11. Silvia píše:

  Pochválený bud Ježiš Kristus.Chcem Vás velmi pekne poprosiť o modlitbu za počatie dieťaťa.Dva krát už som bola tehotná,ale skončilo sa to potratom a dosť ťažko to doteraz znášam.Tá rana v srdci velmi bolí a modlím sa za tie malé dušičky ako aj za silu manželstva.Veríme s manželom že nás Boh vysliší.Pán Boh zaplať!

 12. Dana píše:

  Nam sa rok nedarilo bábätko,poslali nas na vyšetrenia, z odberov.zistili ze môj manžel ma geneticku predispoziciu,a ze nieje šanca mať vlastne dieťa…ked tak umelým oplodnenim,a to tiez mozno s darcovymi spermiami…keďže v spermiograme nenasli spermiu ;( velmi sme z toho nešťastní,a chcela by som verit v zázrak…je mi ťažko…velmi túžime po dieťati…budem Vám vďačná ak si spomeniete aj na nas…velmi potrebujeme silu modlitby…

 13. Ľudmila píše:

  Danka, my to isté. Rovnaká diagnóza. Bude to ešte ťažké, my to vieme už 10 rokov a nič.

  • Ľudmila píše:

   Pozerám, že to vyznelo pesimisticky. 😀 Bohu nič nie je nemožné a častokrát k splneniu prosby chýba “iba” viera.

  • Meťka píše:

   Danka a Ľudka, u nás je to tiež to isté… Manželmi budeme 4 roky, dozvedeli sme sa to mesiac po svadbe, bolo to náročné obdobie, niekedy aj teraz je. Bohu nie je nič nemožné… Niekedy sa úpenlivo modlím, niekedy si poviem, že je to zbytočné, nie každá modlitba je vypočutá. Možno má Boh pripravené pre nás niečo lepšie, ale čo môže byť lepšie ako vlastné dieťa? Dievčatá neuvažujete nad adopciou? Teraz pozerám, že Vaše komentáre sú staršieho dáta, tak ako je to dnes, stal sa zázrak?

   • kňaz Jaroslav píše:

    Len Pán Ježiš pozná našu budúcnosť. Budúcnosť nás všetkých, aj detí, ktoré sa práve dnes počali i narodili. Navštívil som nedávno manželov, ktorí si adoptovali dieťatko, pretože sa im dlhšie nedarilo otehotnieť. A potom sa stalo to, čomu možno už asi ani sami neverili, ona otehotnela a porodila synčeka. V bývalej mojej farnosti, na strednom Slovensku, prišli nahlásiť krst svojho dieťatka manželia, ktorí boli spolu 9 rokov. Mali len civilný sobáš. Keď som sa ich spýtal, že či sa modlili za počatie dieťatka, tak mi povedali, že ani nie. Manžel bol viav menej neveriaci, bez vyznania. A preto ani nemali sobáš v kostole. Manželka bola veriaca katolíčka, avšak tým, že mali len civilný sobáš, nemohla pristupovať k sviatostiam (spoveď, Eucharistia). Avšak po krste ich dieťatka sa to zmenilo. Obnbovili si svoj manželský súhlas aj pred Cirkvou. Niektoré veci, ktoré sa udejú v našom živote, nevieme vysvetliť. Tie pravé príčiny, že prečo je to tak a nie inak, veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Aj prirodzene, ale aj nadprirodzene. Verím v Božie zázraky aj dnes. Verím Bohu.
    žehnám Vám, milé žienky, aj Vašim drahým manželom. Verím v Božiu pomoc pre Vás. Avšak nedovolím si niečo mu diktovať, alebo ho z niečoho obviňovať. Boh pozná našu budúcnosť a len On vie, čo je pre nás skutočne dobré. Pane Ježišu, ďakujeme ti, že nás tak veľmi miluješ. A miluješ nás aj keď nám nedávaš dieťa. Aj my ťa milujeme. Prosíme ťa o dar dieťatka. Všetko dobré milé sestry a bratia.

  • Ivana Chropovská píše:

   Ahoj Ľudka,
   i my sme s manželom vyše 10 rokov a nemáme dieťatko. Sme v podobnej situácii. Ty si veriaca, modlíš sa, ale ja nie. Často na to zabúdam. Ja si myslím, že Boh ma potrestal tým, že v minulosti som na deti často nadávala, nechcela ich a tehotenstvo som odkladala. A teraz už mám 40 rokov a nenaplnený život – teda zle hovorím, veľa žien nemá deti a venujú sa práci, koníčkom, vlastne našli zmysel života. Mne moja krásna p. doktorka povedala, že povinnosťou ženy je okrem rodenia detí, byť milujúcou manželkou, priateľkou a dobrým človekom. Prajem všetkých mamičkám, i tým, ktorí nemajú bábätko, aby boli dobrými, empatickými, zodpovednými rodičmi, ľudmi a hlavne mali radi seba. Tak sa snažím i ja žiť. A takisto sa modlím za všetkých, i za p. farára a jeho farnosť a jeho krásne povzbudivé slová všetkým ženám. Pri čítaní jeho príspevkov sa mi hrnuli slzy do očí. Imponujú mi múdri, sčítaní a inteligentní ľudia. Majte sa krásne. A ja sa zlepším tiež v tom, že nebudem zabúdať na modlitby, ako mi vravieva moja stará mama. Ale najviac modlitieb je za zdravie, lebo to máme všetci len jedno. Ale tak.

 14. Dana píše:

  velmi Vas prosim o modlitbu za nas,aby sme vedeli verit a nestracat nádej, ze Bohu nieje nic nemožné aj v našej situácii…
  prosíme o pomoc,
  velmi Vám budeme vďační, ked si na nas spomeniete.
  +

 15. Katka píše:

  Ahojte,
  Ďakujem za povzbudzujúce slová.
  Aj ja stále verím, prosím a dúfam že budeme mať dieťatko.
  Sme manželia už 7 rokov a čakáme na veľký dar do nášho manželstva – dieťa. Modlím sa za vás všetkých, čo ste na rovnakej ceste a viete aké je to čakanie nekonečné a ťažké.
  Verím že všetko má svoj zmysel, Božie plány sú tie naj. Tak sa nevzdávajme a modlime sa spolu.

 16. Jaroslav píše:

  PANE JEŽIŠU KRISTE, PROSÍME ŤA, OTVOR PRE PLODNOSŤ TIE MANŽELSKÉ PÁRY, KTORÉ VEĽMI TÚŽIA PO DIEŤATKU, NO ZATIAĽ SA IM HO NEPODARILO POČAŤ. SÚ SMUTNÍ KVOLI NEPLODNOSTI, POTEŠ ICH PANE DAROM DIEŤATKA. MOC TVOJEJ KRVI NECH ODSTRÁNI PRÍČINU NEPLODNOSTI V ICH ŽIVOTOCH A ROZKÁŽ, ABY POČALI A BUDÚ MAŤ DETI. TVOJE SLOVO JE SLOVO ŽIVOTA A TY CHCEŠ, ABY SA DETI RODILI. MY PROSÍME, JEŽIŠU, OTCA V TVOJOM MENE: ZMILUJ SA NAD NAMI A VYSLYŠ NÁS. AMEN. S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Pán s vami.

 17. Antónia Lenghardová píše:

  ďakujem zo srdca za všetky povzbudenia pre manželské páry,ktoré nemôžu mať detičky som tiež matka dcéry ktorá mala dva potraty z ktorých sa len ťažko spamätáva a teraz sa jej nedarí otehotnieť ,keď ju aj povzbudzujem aby bola trpezlivá je to veľmi ťažké ona to berie ako nespravodlivosť ja ako veriaca snažím sa jej to povedať ako to ja citím a prežívam ale ona stále hovorí,že to neviem pochopiť,ja som porodila 3 deti,modlím sa za ňu aj jej manžela aby im dal Pán Boh silu a vieru v neho a aby si nezúfali a odovzdali všetko do jeho vôle.Prosím o modlitbu.

 18. Lidka píše:

  V prosinci 2012 jsem zde prosila za nase bezdetne manzelstvi. 20.11.2013 se nám narodila zdrava dcera Monicka. Mnohokrat dekuji za modlitby a zaroven at je toto povzbuzeni pro dalsi, ze Buh slysi nase modlitby.Jen si urcuje svuj čas.

 19. Aly píše:

  Dieťa je Boží a najväčší dar pre rodičov. Nikdy netreba prestávať veriť a modliť sa. My sa s manželom už 6 rokov modlíme za druhé dieťa. To prvé je tiež vymodlené, takže nestrácame nádej. Prosíme o modlitby.

 20. Ľudmila píše:

  Ach dobrý Bože, verím, že i nám požehnáš.

 21. Erika píše:

  Drahé spoločenstvo modliacich sa . Aj ja Vás prosím o modlitby za mňa aj za všetkých túžiacich po dieťatku . Nech nás pán Boh vypočuje a žehna . Ďakujem

 22. Martina píše:

  Drahe spolocenstvo,prosim o modlitbu za pocatie dietata, sme manzelia uz 4 roky, stale bez dietata. Dieta je dar,a ked budeme spolu prosit o tento dar pre vsetkych nepolodnych manzelov, Boh Otec im tento dar da.Len treba verit, my aj napriek slovam lekarov, ze nepocneme verime, ze Boh nam pomoze.amen.

 23. Dana píše:

  Opäť sa na Vás obraciam, snažíme sa s manželom modliť za dar vlastného dieťatka…ale strácam silu a nádej, za čo sa obviňujem…chcela by som viac verit že Bohu nieje nic nemožné…ale stale sa utapam v slzach ked vnímam okolie ludi, ktorí maju dieťa…nezvladam to;( prosím Vas o modlitby, s mojím manželom sa o tom už ani rozprávať nemôžem, lebo mi povie, že treba žiť ďalej …niekedy mam pocit že mna to trápi viac, že nemozme mať dieťa, a pritom na strane manžela.je problém ;( niekedy nemám komu to povedat.

 24. aja píše:

  Pozehnany vecer,
  prosim o modlitbu za sestru a svagra, ktori su spolu vyse 11 rokov a bez dietata. Problem ma svagor. Horsie je to, ze hoci prijali sviatostne manzelstvo, neziju sviatostne a asi 2x absolvovali umele oplodnenie.Trapia sa a viem, ze moje slova o umelom opl.ich zranili. Tak iba modlim. Roky im utekaju, svagor po 40tke, sestra 36.

  • Dana píše:

   Vnímam našu situáciu už otvorenejšie…vidím, že niesme samí, ktorí sa trápia…P.Boh má pre nas prichystané plány…nesmutme, modlime sa za ďalšie kroky, ktoré má s nami Pán v pláne…uznajme svoje šťastie, ktoré máme…aj keď nemáme aktuálne to, po čom túžime…veľmi som vďačná, že mám manžela…obaja musíme byť silní a byť otvorení novým možnostiam…modlim sa za Vás a vy za nás sa modlitbe, prídu chvíle kedy sme slabí a upadame do smútku ;( P.Boh je naša sila a spása!

 25. Danka píše:

  Ach moj Boze vipocuj moju modlidbu sktorou sa deno dene modlim aby si mi dal radost do srdca po ktorej tuzim uz 8 rokov nech v mojom lone viklici mali nevini zivot po ktorom s manzelom tuzime verim Boze ze ma vipocujes a splnis mi sen po ktorom tak velmy tuzim Amen

 26. Ľudmila píše:

  Pane, požehnaj nás prosím vlastným zdravým dieťatkom. PBZ

 27. silvia píše:

  Pane dakujem Ti za ten krásny dar,ktorým si nás požehnal!žehnaj nás aby bolo všetko v poriadku..PBZ

 28. Da píše:

  ja uz nevladzem…túžba je silná, a poznanie pravdy boli ;(

 29. Ľudmila František píše:

  Pane pomôž nám počať dieťatko. Maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom. Ján Pavol II., Ján XXIII, orodujte na nás. PBZ

 30. Dominika píše:

  Dobrý den, drahé spoločenstvo, my sme tiež veriaci pár, síce evanjelici, ale veríme v rovnakého Pána Boha, a máme ten istý problém, neplodnosť, môj muž je podla lekárov uplne neplodný, modlíme sa samozrejme za to aby nám Pán Boh požehnal tento velky dar, ale chcela by som poprosiť aj Vás, či by ste si na nás nemohli spomenúť vo svojich modlitbách.

 31. Nika píše:

  Pane, odpusť mi, že strácam vieru kvôli problému počať dieťatko. Priviň si nás všetky, ktoré čakáme na dar dieťatka a uisti nás že nás miluješ a vieš po čom túžime.. Pane zostaň s nami.

 32. Silvia a Pavol píše:

  Pozdravujem Vás a tiež Vás chceme poprosiť za modlitby na počatie dieťatka. Sme manželmi 4,5 roka a posledný rok sasnažíme splodiť dieťatko. Od včera sa modlím na príhovor Sv. Gerarda, ktory je patronom matiek. Tiež sa budem modliť aj za Vás. Pan Boh zaplať

 33. Michaela píše:

  Dobry den,
  aj ja sa pripajam s vrucnou prosbou o modlitbu za nas s manzelom.Uz styri roky tuzime po vlastnom dietatku,ale zatial nam nebolo dopriate.Uz sme sa raz aj tesili,ale nasa radost nebola naplnena, lebo Pan si ho povolal k anjelikom v 7 tyzdni tehotenstva. Prosim preto o prihovor a modlitbu aj za nas,nech nam Pan dopraje radost z vlastneho zdraveho dietatka. Pan Boh vas vsetkych odmen!

 34. Ivka s manželom píše:

  Pozdravujeme Vás.
  S veľkou túžbou po dieťatku prosíme o modlitbu. Odovzdávame sa do vôle Božej.
  Pán Boh zaplať.

 35. Lucia píše:

  Dobry den, nie je to sice dlho co sa snazime o babatko su to iba 2 roky, ale kazdy kto to pozna to svoje povazuje uz za vecnost, najhorsie je vidiet, ked je aj manzel z toho nestastny a ja viem, ze problem je na mojej strane, prosim vas o modlitbu za pocatie dietatka, budeme najstastnejsi ak nas Pan Boh obdari aspon jednym dietatkom. Modlim sa k našej Nebeskej Matke Marii, ale prosim aj vas a vopred vam dakujem.

 36. Lucia píše:

  Pozehnany vece, prosim o vase modlitby za nase deti. Manzelia sme uz skoro 4 roky. Velmi tuzima mat vlastne deti. Verime a nevzdavame sa lebo Pan je Velky.

 37. Jaroslav píše:

  Milé sestry, Lucia, Ivka, Michaela,Silvia, Nika, Dominika,Ľudmila, Da, Danka, Aja a jej sestra, Martina, Erika, Katka a všetky, ktoré ste tu napísali. Máte milujúce srdcia a veľmi pekne ďakujem, že ste nám tu napísali. Ja som včera 28. 6.(v sobotu) o 10.40hod. vo farskom kostole Všetkých svätých v Sološnici obetoval za Vás a konkrétne za počatie zdravých detičiek pre Vás svätú omšu. Na tejto svätej omši boli prítomní mladí ľudia z Dómskeho spoločenstva sv. Martina z Bratislavy a tak sme sa všetci zapojili do modlitieb, aby Pán Ježiš Vás aj nás vyslyšal, naše prosby a odstránil príčiny neplodnosti. Obmyl ich svojou krvou a Vy ste sa tak spolu so svojimi manželmi radovali z daru dieťatka. Veď náš Pán chce, aby sa detičky rodili, a tak isto i naša Cirkev. Pane, zmiluj sa nad nami a vyslyš nás. Povedz, nech nastane počatie u týchto žien a ono nastane. Pre Teba je všetko možné. Dôverujeme Ti. Amen. Milé sestry žehnám Vám a prajem všetko dobré. Váš brat a kňaz Jaroslav.

  • Ľudmila František píše:

   Pán Boh zaplať! Pane vypočuj nás a požehnaj nám všetkým

  • adriana píše:

   Aj mi verime uz 8 rokov manzelstva a 2 spontalne potraty a teraz sa nedari Boze len ty poznas plan ktory mas snami pomoz nam spoznat ho a daj nam silu verit aj cez nas tazky kriz ktory mame ako zeny neplodne daruj nam pokoj do duse a zaroven prosime o pozehnanie nech sa kazda z nas docka najvacsieho daru dietatka

 38. Lubka píše:

  Po prečítaní si vsetkych komentárov sa mi leju slzy z oci, ako dlho dokazete cakat na babatka a verite tomu, ze Boh Vam ich da…budem sa modlit spolu s Vami,aby Vase modlitby boli vyslysane,lebo Pan je Vsemohuci…Nedavno som sa vratila z nemocnice, kde mi odstranili cystu na vajecniku, a lekari mi dali diagnozu neplodna kvôli nepriechodnym a poskodenym vajecnikom .:( moj gynekolog ma posiela do MT na umele oplodnenie, ktore je moja posledna sanca. Partner je zatial v poriadku,v to dufame. Najprv som deti velmi chcela mat, potom uz nie kvôli nevydarenym vztahom. Teraz mam pri sebe Michala, ktory chce so mnou stravit cely zivot. Este nie sme manzelia, ale o detoch sa uz bavime. Zacala som znova chciet mat deti, aspon jedno dve. O to vacsia je moja bolest, ked mam takuto diagnozu. Nechcem uverit tomu, ze umele oplodnenie je nasa posledna nadej. Zacala som sa modlit ku sv. Rite a korunku Bozieho milosrdenstva. Ak by sa Bozie plany nezmenili, aspon kvôli psychike a nadeji,ze tu neplodnost dokazem prijat…Prosime s Miskom o modlitby aj za posilnenie vztahu, zbavenie sa hriechu,vstupu do manzelstva, a za plodnost…Nech Vas Pán zehna…vrucne dakujem.L

 39. veronika píše:

  Otce nas, ty mas velke srdce, zmiluj sa nad nami, vrucne sa modlime za tvoje pozehnanie.dakujeme

 40. kristina píše:

  Verila som ti!
  opustil si ma!!
  ďakujem

 41. Eva píše:

  Tento tyzden som v priebehu par mesiacov stratila v zaciatkoch tehotenstva nase druhe dietatko. Viem, ze nie som jedina a ze tuto bolest prezilo uz vela zien. Ale clovek vzdy nejako podvedome dufa, ze sa to jemu nikdy nestane. Ale zial, stalo sa…a bolest zo straty je velka…jedine co mi teraz pomaha je milujuci manzel po mojom boku a viera v nasho Pana…jemu som odovzdala vsetok svoj hnev, zial a zufalstvo…a viem, verim, ze ich premeni na nadej a radost zo zivota…verim, ze s jeho pomocou vsetko zvladnem a raz rozdame vela lasky nasim detom. Z celeho srdca vas prosim o modlitbu za pocatie a donosenie zdraveho dietatka…vrucne dakujem E.

 42. aja píše:

  Boh s Vami vsetkymi! Nech Vam da potrebnu silu…
  Vdaka otce za vsetku sluzbu. Ked si pomyslim, ze moja sestra so svagrom ani nevedia, ze sa za nich ludia modlia. Nepraktizujuci krestania a neveriaci svoje problemy taja a nechcu, aby o nich niekto nieco vedel. O to vacsia vdaka patri prave Vam vsetkym. aja

 43. Slavka píše:

  Aj my s manželom patríme k párom , ktorých náš Pán 14rokov nepožehnal Božím darom – dieťatkom. Prosíme o modlitby .Nauč nás Pane veriť , nielen túžiť. Nech sa stane Tvoja vôľa Pane .

 44. Ľudmila František píše:

  Drahá Sedembolestná Panna Mária oroduj za nás, nech čoskoro budeme rodičmi a nech držíme v náručí naše vlastné zdravé deti. Tebo Tvoj drahý syn nič neodoprie. Milý sv. Gerard, ty stoj pred trónom Božím a neodchádzaj odtiaľ, kým nebudeš vypočutý. Všetci Boží svätí a sväté orodujte za nás.

 45. Petronela s manželom píše:

  Prosíme aj my o Vaše modlitby, aby aj nám Pán požehnal dieťa po ktorom veľmi túžime a veríme, že Bohu nieje nič nemožné.

 46. Jana píše:

  Pochválený Pán Ježiš Kristus,
  prosíme o požehnanie zdravých detičiek,žijeme s manželom bez deti už vyše roka podstúpila som aj operáciu a problém je vo mne. Lekári mi povedali, že jedina šanca ako mať dieťatko je umelé oplodnenie.
  Verím že u Boha je nič nemožné. Prosíme o modlitby za nás aj za ostatné manželstva. Pán Boh Vám to štedro zaplať

 47. Beata píše:

  Prosíme o modlitbu za počatie dieťatka, ďakujeme

 48. Ivana a Marek píše:

  Mili priatelia, neviem ci tato diskusia este funguje, narazila som na nu len nahodou ked som hladala nejaku podporu. Mrzi ma ze zistujem ze sa tolko ludi trapi s problemom s pocatim.
  S manzelom sa snazime o dieta prve tehotenstvo sa skoncilo uz v piatom tyzdni. Velmi tazko to zvladam, pomyslenie na zivot bez dietata. Moj manzel ma silnejsiu vieru ako ja, preto som hladala nejake modlitby. Chcela by som Vas priatelia poprosit aby ste nas zehrnuli do svojich modlitieb. Verim ze Pan nas miluje a nechce aby sme s trapili a zbavi nas nasich suzeni. Nech Vas Boh zehna!

 49. Jarmila píše:

  Pane Jezisi odpust mi prosim mou malovernost a posilni me v teto dobe. Odpust mi prosim, ze jsem se tolik upnula na ocekavani detatka, ale je to moc tezke videt kolem sebe tolik deti a sledovat, jak cas leti. Prosim Pane pozehnej nam zdravym detatkem a laskou se kterou jej budeme vychovavat. Prosim utes mne Pane v mem smutku a dej mi nadeji a viru. Ve jmenu Otce i Syna i Ducha svateho. Amen. Prosim o primluvu za uzdraveni nasi neplodnosti. Dekuji vam.

 50. Ina píše:

  Dakujem za svojho jediného syna a s bolesťou nenaplnenej túžby dať mu súrodenca prosím o milosť Božiu. Daj nám silu neprestávat ti dôverovať, pomôž nám vo chvíľach, keď sa hnevame, že nás vo svojom požehnani obchádzas, pomôž nám nezavidiet iným ženám, ktoré tento problém nemajú, buď s nami, keď sa mesiac čo mesiac nádejame, že možno …….

 51. Lenka píše:

  Prosíme o modlitbu za počatie dieťatka. Som vydatá 13 rokov, máme jedného 8ročného zdravého syna, chcela by som mu dať ešte súrodenca. Ďakujem za modlitby

 52. Petra píše:

  Drahý Bože, s mojím manželom máme vo svojich srdciach veľa lásky. Prosím daj nám ten dar a požehnaj nás zdravým dieťatkom.
  Modlím sa za nás všetkých, nech pominie tá veľká bolesť, nech máme silu veriť a vytrvať v modlitbách.

 53. Mata píše:

  Prosime o modlidbu , snazime sa 9 rokov a sme stale bez dietatka.Bola som tehotna dva krat prirodzene a raz z umeleho oplodnenia ale ani raz to nevyslo,vzdy potratim v tom istom obdobi 6tt,lekari uz nevedia co s nami.Pane Ty poznas nase chyby, prosim o odpustenie a ochrannu ruku nad nami,Tvoja vola nech sa stane.

  • Klaudia píše:

   Prosím o modlitby za manželov Ivku a Juraja, aby im Boh splnil silnú túžbu v srdiečkach po veľkej rodine a požehnal ich detičkami a na orodovanie Panny Márie, ktorá sama prežila obrovskú bolesť zo straty syna, pomohol prekonať bolesť zo straty dieťatka. Pripájam sa k modlitbám za všetkých, ktorým sa nedarí, aby im bol Nebeský Otec a Panna Mária veľkou oporou v ťažkých chvíľach a splnil im túžby srdca, veď načo by nám vkladal do sŕdc túžby, ktoré by nechcel vyplniť.. Prosme a dostaneme, klopme a určite nám otvorí. Verím, že všetci pocítite radosť, akú môžem prežívať ja, zo svojich štyroch detičiek, ktoré mi Pán zveril.
   Pán Boh zaplať za modlitby a za otca Jaroslava a jeho modlitby za všetkých smutných manželov.

 54. Klaudia píše:

  Veľadôstojný pán farár Jaroslav, veľmi ma oslovila Vaša úžasná pomoc v podobe modlitieb za všetkých manželov, ktorí túžia po dieťatku a nedarí sa im. Chcem Vás poprosiť o Ivku a Juraja, skvelých rodičov, ktorí túžia po veľkej rodinke a snažia sa o ďalšie bábätko, nech náš Ocko na príhovor našej Mamky dopraje opäť týmto milujúcim rodičom pocítiť vôňu malinkého bábätka, nech naplní ich túžbu po veľkej rodine, Pane, Ty poznáš ich túžby a vieš, že sú Ti oddaní, sú príkladom pre mnohých manželov, majú veľké srdiečka plné lásky, obdaruj ich prosím bábätkom a zahoj rany po strate bábätka, nech sa im podarí otehotnieť a donosiť zdravé dieťatko. My máme 4 detičky stále na prvý raz, ani si nedokážem predstaviť, ako je možné, že sa o ne niekto musí snažiť celé roky. Myslím v modlitbách na všetkých, nech žiadna prosba nezostane nevypočutá. Všetko dobré, veľa milostí, opatrujte sa.

 55. Sestra píše:

  Najdrahší Bože, požehnaj túžiace ženy a páry, ktoré k Tebe oddane vzhliadajú, veď iba Ty si naším Životom, bez Teba nie sme ničím. Odpusť nám, Pane, naše sebectvo, pýchu a slabú vieru. Daruj nám svoj Pokoj, ukľudni naše boľavé srdcia, ktoré prepadli strachu a beznádeji. Pane, požehnaj nás drahými deťmi a my ich budeme pokorne privádzať k Tebe, ich milosrdnému Stvoriteľovi, lebo iba Tvoja Vôľa je nám nádejou. Pane, milosrdne požehnaj aj ženám, ktoré Ťa nepoznajú aj ženám, ktoré sa pred Tebou uzavreli.
  Prosím Vás o modlitbu za svoju sestru a jej manžela, ktorí sa o dieťatko pokúšajú 3 roky. O prvé dieťatko prišli na začiatku tehotenstva. Pán Boh zaplať.

 56. maria píše:

  aj ja vas pekne prosim o modlidbu ……velmi tuzim po dietatku….uz je to 6 rokov co sme s manzelom spolu a bez uspesne uz fakt neviem co mame robit…ale stale dufame , ze pan boh sa zmiluje……

 57. Daniela píše:

  Aj my s manzelom cakame na pozehnanie od Pana, ze vypocuje nase moditby a da nam ten najkrajsi dar – dieta. Dnes, ked si pripominame a oslavujeme narodenie Jezisa Krista, ktory je Bozim Darom pre vsetkych ludi, chceme mu predkladat aj nasu tuzbu po dietatku. Verime, ze ked pride ten spravny cas, Pan nam daruje dietatko. Lebo tak ako viaceri tu pisu, aj my verime, ze Bohu nic nie je nemozne. Drahi bratia a sestry v Kristu, budeme vam povdacni za vsetky vase modlitby, nech Boh premeni nasu neplodnost na plodnost a nech stvori novy zivot. Dakujeme. Danka a Palino z Bratislavy

 58. Andrea píše:

  Veľmi prosím o modlitbu za počatie dieťatka. Sme manželmi vyše roka a nedarí sa nám. Som už zúfalá. Veľmi pekne ďakujem.

 59. ivana píše:

  Ja chcem predovsetkym podakovat za to ze boli vypocute nase modlidby a po 7 rokoch snazenia mame dve deticky-11a5 rocne. Sme manzelmi 18 rokov no bolo to tazke a plne beznadeji. A dnes dakujeme
  Bohu za ten najkrajsi dar. Preto treba prosit a verit a budete vypocuty.

 60. Dasa píše:

  Mily Pan Jaroslav a cele spolocenstvo.Aj my s manzelom Janom nosime v srdci obrovsku bolest a este vacsiu tuzbu po nasom drobcekovi,ktory stale neprichadza do naseho zivota.Uz sme manzelmi skoro 6 rokov a vyskusali sme uz asi vsetko.Velmi vas prosime o modlidby.Nech vas Pan zehna.

 61. Júlia píše:

  Otec Jaroslav. Chcem Vás poprosiť o modlitbu za posilnenie našej viery a za moje uzdravenie, aby sme spolu s manželom mohli od Boha dostať ten najkrajší a najvzácnejší dar – vytúžené bábätko. Verím tomu, že budeme vypočutí, lebo Bohu nič nie je nemožné. Pán Boh zaplať. Myslím v modlitbách aj na všetky ostatné páry, ktoré sa preto takisto ako my dlhodobo trápia.

 62. Dada píše:

  Náhodou som sa na internete dostala na túto stránku a zaujali ma myšlienky a trápenia párov, ktoré nemôžu mať vlastné deti. My sme sa tiež s manželom trápili 6 rokov. Po absolvovaní operácií nám lekári dávali veľkú šancu. Veľmi chápem ženy ako sa trápia a bolesť s akou prijímajú poznámky typu: A čo, vy ešte nechcete dieťatko? Ale viem, že boh je pri nás v každej chvíli, a tak mi boh v motlitbách vnúkol myšlienku, aby sme si adoptovali dieťatko. Bol to zázrak, pretože všetky okolnosti, náhody a situácie nás viedli s manželom k tomuto kroku a 2 mesiace po tejto myšlienke sme si domov doniesli 2 mesačné bábätko. Náš chlapček má už dnes 13 rokov, milujeme ho nadovšetko a aj napriek starostiam, ktoré prežívame v období puberty sme ani na chvíľu nezapochybovali o tom, že toto bol boží plán a že práve tomuto dieťaťu sme mohli vytvoriť domov. Manželia, nemajte strach prijať dieťa s “cudzou krvou” za svoje, lebo možno táto cesta vás naplní.

 63. Mária píše:

  Otec Jaroslav, prosím Vás o modlitbu za požehnanie dieťatka pre môjho syna a nevestu, ktorí sú spolu už tretí rok a zatiaľ sa im nenaplnila túžba po deťoch… Budem sa modliť za Vás aj za tých, ktorí prosia o tento dar od Pána Boha! Pochválený buď Ježiš Kristus!

 64. Ján píše:

  Naše čakanie sa prehuplo cez 11 rokov… Tak ako väčšina z Vás, sme si prešli sínusoidou radostí z ovulácií, (pri naších nepravidelných cykloch) ako aj sklamaní z ďalšieho cyklu, blbých poznámok, tak od susedov ako aj v práci, trpkých sklamaní hnevu a v mojom prípade až zvady s Pánom Bohom…
  Veľkým posunom u nás bolo spoločenstvo párov s rovnakou životnou situáciou. Absolvovali sme u nich niekoľko rekolekcií z ktorých myšlienky nám vliali oivú chuť do života. Preto pre Vaše povzbudenie aspoň toto:
  1.Čas očakávania bol v starom zákone vždy časom POŽEHNANÝM. Dáva nám ho Pán, aby nás pripravil na to čo pre nás chystá. Po tomto čase väčšinou prichádza od Neho niečo veľkolepé. (pozor – nemusí to byť vlastné vymodlené dieťa). Isté však je že On chce pre nás len to najlepšie. To my si myslíme že keby to bolo už včera tak je neskoro.
  2.To že sme na to v manželstve dvaja je úžasná vec, buďme si navzájom oporou a povzbudeným. Využívajme tento čas na prehĺbenie našwj lásky a prípravu niečoho čo Pán pre nás chystá!
  3.Jeden zomierajúci 80 ročný dedo povedal na smrteľnej posteli kňazovi (ten to potom referoval nám):…”toľkokrát som Boha vo svojom živote prosil o rôzne veci…nedal mi z nich ani jednu!….Ale dal mi toľko iných vecí o ktoré som ho nežiadal, že som ,mu za to nesmierne vďačný!”
  4.Bolo by dobré žiť v milosti posväcujúcej, ktorá je bránou pre požehnania od Pána a otvára cestu do naších sŕdc a našej manželskej láske.
  5. In vitro? Ďieťa je nárok, ale DAR: A čo keď nám Pán ukáže neskôr (tam hore) …”no pozrite, ale ja som mal pre Vás pripravené niečo veľkolepejšie….”
  6.Každodenná spoločná modlitba utužuje vzťah a klope na nebeskú bránu…Preto aj Vás prosíme o modlitby za nás. Aj nám sa niekedy zdá ako keby sme Boha týmto stále otravovali, veď predsa vie čo chceme. Ale nemali by sme sa báť. Keby tento Otec bol taký zlý a nemilosrdný, prečo by mojej manželke a mne dal do srdca TÚŽBU? Veď by stačilo aby ju zobral a bolo by všetko O.K. Ale ona tam je a ostáva… (Odporúčam knihu ELDEGRE: Cesta túžby)
  Inak pán farár, klobúk dole za Vašu záslužnú prácu a túto stránku, Je napísaná citlivo a otcovsky. My keď sme začínali hľadať pomoc, slovenská cirkev bola v tomto smere v plienkach… česť lokálnym výnimkám a svedectvám typu Braňo Letko…
  Na záver otázka na Dadu. Nejak mi nejde do hlavy že po dvoch mesiacoch od myšlienky na adopciu ste si doniesli novorodenca. Aj keby to bolo rómske dieťatko, kde sa nečaká dlho, kurz na Slovensku trvá viac ako pol roka, potom je zápis do registra čakateľov, pri novorodencoch je to “trošku” dlhšie. My sme ho absolvovali v r. 2009, do registra nás zapísali v r. 2010 a minulý týždeň sme museli absolvovať druhé “preškolenie”, pretože po 2 rokoch Vás musia zaktuálniť a stále sa čaká…
  Želám Vám veľa trpezlivosti a skúsme spoločne ďakovať aj za tento čas. Čas ČAKANIA.

 65. Janka píše:

  Pochvaleny bud Jezis Kristus,velmi Vás prosim o modlitby za pozehnanie dietatka pre nas a pre všetky neplodne pary. Pan Boh Vám to zaplat

 66. Dana píše:

  Velmi Vas prosím o modlitby za pocatie dietatka…uz nevladzem…pridu chvile kedy prestavam verit…a z toho smutna…s manzelom tuzime po dietatku uz tri roky…a stale nemame pozehnanie…vcera mi skoro puklo srdce ked som sa opat sklamala…napriek situacii ze lekarka nam povedala ze prirodzenou cestou nie je sanca, stale sme v nadeji a modlime sa za to..prosím o Boziu pomoc o zvladnutie tejto tazkej situacie

 67. vierka píše:

  Ahojte všetci… tí čo máte ten najkrajší dar a tiež tí ktorí v to veríte…aj my s manželom sme už spolu 3 roky a sme smutní,že Boh nám ešte nedoprial vlastné dieťatko…ja hľadám cestu ako upokojiť svoju dušu a ako utíšiť svoju túžbu po dieťatku,ale je to veľmi tažké.Modlím sa a verím,že Boh má s každým dobrý plán…čakanie je poznanie…poznanie je tak isto veľký dar…ďakujem Ti Bože aj za tento dar,viem asi som náročná a neskromná zároveň,ale veľmi ta prosím za mňa aj za môjho muža a za všetkých ktorých nechávaš čakať…zmiluj sa nad nami,uzdrav nás a poteš naše životy novým životom…

 68. Lýdia píše:

  Pochválený buď Pán Ježiš Kristus, prosím o modlitbu zo srdca a s láskou pre rodinu z Hrušova, aby jej Pán požehnal dieťa, ďakujem.

 69. Lucia píše:

  Pochválený buď Ježíš Kristus,prosíme s manželom o modlitbu o počatie dieťatka. Sme manželmi 5 rokov a doposiaľ sa nám nepodarilo splodiť dieťa. Veľmi túžime po dieťatku. Modlím sa k Pánu Bohu, ale niekedy si myslím, že či to nie je zbytočné. Prosíme o božiu milosť a uzdravenie. S Pánom Bohom

 70. Zuzana píše:

  Pochvalený buď Ježiš Kristus, aj ja sa pripájam s prosbou o modlidbu za požehnanie dieťatka pre nás aj pre všetkých manželov, ktorí túžia po detičkách. Pán Boh zaplať za vaše modlitby.

 71. Lucia píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, prosím Vás o modlitbu za požehnanie dieťatka pre nás a všetkých manželov, túžiacich po dieťatku, manželmi budeme o chvíľu už 4 roky, ale dieťatko stále neprichádza, problémom je u mňa skoro žiadny cyklus žiadna ovulácia = žiadna šanca otehotnieť, už som z toho naozaj zúfala:-( je to veľmi ťažké a veľmi to bolí:-(

 72. Dana píše:

  Opäť Vás prosím o modlitby,s mojim manželom túžime po najväčšom dare života avšak už tomu budú tri roky co sa nedarí a sme z toho veľmi smutní…je to čoraz ťažšie prijať našu situáciu aj s názorom lekára na náš stav, resp. na manžela…ťažké rozhodnutie co urobiť…modlíme sa za to každý deň…ale ja niekedy mám ťažké chvile ktoré premahaju všetko to za co by som mala ďakovať…

 73. Katka píše:

  Pozdrav Pán Boh 🙂 Aj ja Vás chcem všetkých úprimne poprosiť o modlitby za počatie dieťatka (detičiek). Som práve po operácii, pri ktorej mi zistili, že jediný spôsob, ako môžem otehotnieť je umelé oplodnenie. My s manželom však veríme, že je ešte jeden spôsob “ZÁZRAK”, aby VIDELI A UVERILI VŠETCI, že BOHU NIE JE NIČ NEMOŽNÉ!
  Za tri roky sme si však toho s manželom vytrpeli dosť (tak, ako vy všetci) a vieme, že nie vždy budeme silní, preto Vás prosím aj o modlitby, aby sme neslabli na duchu, aby sme stále verili Bohu a jeho najlepšiemu plánu pre nás a naše manželstvo, aby sme dokázali prijať jeho Božiu vôľu a aby sme aj napriek bolesti, ktorú máme v srdci, žili plnohodnotný, Bohom naplnený život a svedčili ním.
  Ďakujem 🙂

 74. Eva píše:

  2.augusta 2014 som sem pridala komentar, bola som po 2 potrate a prosila som o modlitbu za pocatie a donosenie zdraveho dietatka…nikdy som neprestala verit i ked nasa cesta s manzelom k vysnivanemu babatku bola komplikovana, plna opakovanych sklamani a bolesti…4.maja sme oslavili druhe vyrocie nasej svadby a v brusku nosim uz 6-ty mesiac nasho chlapceka…chcem povzbudit vsetky pary, aby vytrvali a nikdy nestracali nedaj, lebo Bohu nie je nic nemozne…pozehnany vecer prajem vsetkym…:-)

 75. Nela píše:

  Pochválený buď Pán Ježiš Kristus. Tiež patríme k párom, ktoré veľmi túžia po bábätku, no zatiaľ naše prosby neboli vypočuté. Sme manželmi 4 roky. Denne Pána, Darcu života prosíme o dar dieťatka a zároveň veríme, že Pán pozná ten správny čas. No opakované sklamania nás čoraz viac ubíjajú. Preto Vás prosím o modlitbu za počatie dieťatka.
  Ďakujem pekne.

 76. zdeno a Ruzena píše:

  my sme uz spolu 24 rokov a spolocenstvo krestanmy mame 12 rokov modlime sa stale k bohu o pozehnanie deti a neako to neprichadza mozno mame slabu vieru preto prosime vsetkych aby sa modlili za pozehnanie pocatie deti.sme v cirkvy v ktorej jezisovej matke sa nemodlime ale ctime si ju dakujeme za ducovnu podporu.

 77. Jaroslav píše:

  Prosíme Ťa, Pane Ježišu za manželstvá, v ktorých ešte niet potomstva a veľmi túžia mať dieťatko. Chceli by sme, aby sa im podarilo otehotnieť, aby tak aj zázrakom a nevšedným uzdravením, odišla neplodnosť z ich manželského života, mocou Tvojej krvi je Pane všetko možné. Prosíme Ťa o túto milosť pre nich, aby počali deti a narodili sa im podľa prirodzeného poriadku. Vďaka Ti, Pane. Tvoje meno nech je oslávené na celej zemi. Tvoje meno, Ježiš, má uzdravujúcu moc. Prosíme Ťa, Otče, v mene Ježiš, o vyslyšanie našich prosieb za počatie detičiek pre manželské páry, ktoré tak veľmi po nich túžia. Prosíme o Tvoje zmilovanie a pomoc. Nech sa naplní Tvoja vôľa v našich životoch a nech sme ochotní počúvať ťa, to čo nám hovoríš. A podľa toho aj konali. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kňaz Jaroslav. Vďaka, že ste nám tu napísali a často vkladám prosbu za počatie detičiek pre Vás aj počas slávenie svätej omše v modlitbách veriacich. Nestrácajme nádej a zároveň buďme aj trpezlivými ľuďmi. Pán najlepšie vie, čo potrebujeme a vie aj to, že aká bude budúcnosť v našom štáte, V Európe, vo svete. Dôverujme nášmu Pánovi. Modlime sa. Pán s vami. Váš brat a kňaz Jaroslav.

  • Dana píše:

   Ďakujem otec Jaroslav, niekedy človek stráca už vieru – aj my s manželom sme veľmi smutní, že tri roky nemáme ten najkrajší dar aký len môže byť darovany manželom

 78. Tatiana píše:

  Pochvaleny bud Jezis Kristus, aj my by sme chceli poprosit o modlitbu za vytuzene dietatko…alebo…nech nam Pan ukaze nase naplnenie inde.. take, ako tuzime po babatku… viac ani nevladzem napisat… dakujeme Mirko + Tana

 79. Martina s manželom píše:

  Prosíme aj my o Vaše modlitby, aby aj nám Pán požehnal zdravé detičky po ktorých veľmi túžime. Prosíme aj za páry ktoré tiež takto čakajú na Božie požehnanie. Pan Boh zaplať.

 80. Silvia píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, aj ja s manželom veľmi prosíme o modlitbu za zdravé dieťatko, aby sa naša láska stala plodnou A taktiež prosíme aj za páry, ktoré túžia po dieťatku. Pán Boh zaplať. Pán Boh odmeň za Vaše modlitby.

 81. Katka píše:

  Prosíme o modlitby za uzdravenie neplodnosti a vytúžené počatie zdravého dieťatka. Sme manželmi skoro 5 rokov. Veľmi by sme sa chceli stať milujúcimi rodičmi vlastného dieťatka. Neprestávame túžiť a veriť, že sa to podarí prirodzenou cestou. Len je to hrozne ťažké. Bohu nič nie je nemožné. Ďakujeme za modlitby.

 82. Mária a Martin píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus,
  Váš článok ma potešil a dodal nádej, že Bohu nie je nič nemožné.
  S manželom sme spolu už 5 rokov a stále nemáme ten najkrajší dar – dieťa. Snažíme me sa, modlíme sa, prosíme a niekedy aj zúfame, ale vždy dúfame, že raz sa nám to podarí.
  Prosíme o Vaše modlitby o počatie dieťaťka za nás, ale aj za ostatné manželské páry, ktoré taktiež túžia po dieťati.
  Ďakujeme
  Pán Boh vysliš naše prosby.

 83. Michaela píše:

  Dobry vecer. Tiez sa s manzelom snazime o pocatie dietatka. Dakujem Vam za povzbudive slova. Dojali ma az k slzam. Od dnes sa budem modlit aj za Vas vsetkych.

 84. Jaroslav píše:

  Všemohúci Bože, mnohé ženy v našich farnostiach trpia neplodnosťou, tiež ich manželia, prosíme ťa za ich uzdravenie, nech odíde neplodnosť z ich života a príde plodnosť, radosť z počatia a narodenia zdravých detí. Tak, ako sa Ráchel, Jakubova manželka, po smútku neplodnosti, napokon tešila z počatia a narodenia syna Jozefa, tak nech aj oni. Aj Alžbeta, počala syna v starobe a hovorili o nej, že je neplodná. Pane, Ty si jej lono otvoril pre plodnosť a narodil sa jej chlapec, Ján Krstiteľ. Áno, pre teba je všetko možné. A my všetko chceme robiť podľa tvojej vôle a nie inak. V tvojom pláne s nami je len naše dobro. A Ty, Pane a Bože náš, chceš, aby sa deti rodili a prichádzali na svet. Taktiež ťa prosíme za duchovné povolania z našich farností. Žatva je veľká, ale robotníkov je málo. Milujúce manželky a milujúci manželia, nám tu napísali úmysel, s prosbou o modlitbu, za počatie dieťatka, prosíme ťa za ich život, za požehnanie pre nich, a za posilnenie ich viery a nádeje. A dúfame, že sa im podarí aj otehotnieť a po 9 mesiacoch sa im narodia aj detičky. Všetko však ponechávame na Tvoju vôľu, Bože náš, nech sa stane tak, ako Ty chceš. My sme tvojimi deťmi, a prosíme ťa, skrze Krista, nášho Pána. Amen. Ďakujeme ti.

 85. Ivka píše:

  Dnes som si čítala všetky tieto krásne povzbudivé slová. Už som strácala nádej A vieru,ale nemôže to tak byť. S manželom už deväť rokov túžime po bábätku, ale zatiaľ neprichádza. Prosím O vaše modlitby za manželstvo aj veľký dar dieťatka. Prosím aj za našich priateľov Moniku A Stanka, ktorí tiež túžia po bábätku. Ďakujem

 86. Lenka píše:

  Prosime aj my o modlidby za pozehnanie o dietatko.U nas ma problem manzel a povedali mu ze spontanne neotehotnejem, ale ved Bohu nic nie je nemozne a my verime, ze raz nas pozehna. Prosime Vas myslite na nas vo vasich modlidbach.
  Lenka a Fero
  Dakujeme

 87. Sylvia píše:

  Pán Farár Jaroslav, prosíme Vás, aby ste aj nás mysleli vo Vašich modlitbách. Sme manželmi už 6 rokov a stále veríme,že aj nás Pán Boh požehnaná dieťatkom.Ďakujeme za nádej.Sylvia a Robo

 88. zdenka píše:

  Dobrý deň aj mi sa už snažíme 6rokov a stále nič prosím vás po modlite sa aj za nás dakujem

  • Alžbeta píše:

   Nebojte sa ! Nám s manželom boli po 13 a 16 rokoch požehnané dve dcéry. Jedna je ale pravda prosili sme a modlili sme sa. Aj keď nad nami lámali palicu. U Pána nič nie je nemožné !

 89. Loser píše:

  Vidím že veľa veriacich ľudí (asi ich je viac ako neveriacich) ma ten istý osud ako aj my. Ale je už neprosím, nežiadam, nedúfam, snažím sa s tým len vyrovanť. Ak dá Boh žene takú veľkú túžbu po dieťatku, ale prirodzená túžba nie je naplnená, skúsite všetko (IVF), potom zistíte že ani medícinou nad ním nevyhráte. To najťažšie ale je, že ste krokmi vlastnej beznádeje boli zbavení Božej milosti.

 90. Martina píše:

  Drahý pán Jaroslav,
  z celého srdca ďakujem Pánu Bohu za najlepšieho manžela,o pár týždňov budeme mať výročie nášho sobáša (1 rok),máme za sebou jedno mimomaternicové tehotenstvo.Prosím Vás o modlitbu za dar materstva a požehnanie nášho manželstva novým životom…je to síce krátka doba,ale je to veľmi ťažké každý mesiac prežívať to sklamanie.Avšak bola som egoistická a modlila som za dar materstva pre nás.Pred Vianocami som sa dostala k Vašej stránke a veľa vecí som si uvedomila,že je potrebné s čistým srdcom všetko odovzdávať pánovi a nechať to na Božiu vôľu…je toľko párov,ktorí už dlhé roky túžia po bábätku a to čo prežívajú oni,je omnoho ťažšie ako to čo prežívam ja.Prosím Vás o modlitby za všetky manželstvá,ktoré úprimne túžia po bábätku.Pán Boh zaplať.

 91. Petra píše:

  Prvý krát som čítala tento článok pred 2 mesiacmi. Možno článok ako taký nie je tak dôležitý ako uvedomenie si podstaty, že skutočne všetko je v Božích rukách a všetko má svoj význam. V tom čase som sa začala úprimne modliť.. nie plánovane a nie hodiny, ale za to hĺboko a pri každej príležitosti.. prosila som o pomoc Pannu Máriu, s ktorou rozhovor som priznám sa dlho zanedbávala, keďže svoje prosby som sústredila iba na Boha. Ani neviem ako to opísať no po takmer roku a pol som minulý týždeň uzrela zázrak – dve čiaročky na testíku 🙂 … Vo svojom vnútri som presvedčená, že moje modlitby boli vyslišané, že náhody neexistujú a normálne žiarim vďčnosťou k nebesiam za túto správu. Chcem Vás týmto podporiť, aby ste neupadali na duchu, ale boli silní a verte, že pán Boh vie robiť zázraky a určite prídu v tú správnu chvíľu 🙂 Budem sa za Vás modliť.

 92. Zuzana píše:

  Prosime aj my za modlitby.strasne tuzime po dietatku..je to najkrajsi dar na svete.jeden takyto dar uz si nam Pane Boze dal,prosim ta vsak o dalse dieta.strasne tuzime mat velku rodinu…bud Boze vola tvoja

 93. Lucia píše:

  Prosím vás všetkých o modlitbu za počatie dieťatka, som z toho už zúfala, je to tak veľmi ťažké a veľmi to boli, neviem či sa s tým zmieriť, že nebude alebo ešte stále dúfať. Na otázku prečo? nedostanem odpoveď, viem že to nie je správne ale prečo Pán Boh požehnáva deti toľkým nemanželským párom a my sa musíme stále iba trápiť a strácať pomaly nádej?

 94. Lucia píše:

  … aj ja sa pripájam k tomuto modlitbovému spoločenstvu… modlite sa,prosím, aj za mňa a môjho manžela Ľubka …

 95. Zuzana píše:

  Pekný a požehnaný deň ja tiež aj s manželom prosíme o modlitby aby sme mali možnosť počať dieťatko. Pridávame sa aj s našimi modlitbami za všetkých čo prosia o tento dar.
  Ďakujeme srdečne a prajeme požehnané dni naplnené Božou láskou.

 96. kňaz Jaroslav píše:

  Náš nebeský Otecko, prosíme ťa za Luciu, Zuzanu, Moniku i za všetky ženy, ktoré žijú spolu so svojimi manželmi a doposiaľ sa im ešte nepodarilo otehotnieť a tak veľmi túžia po dieťatku. Je to pre nich také bolestivé, že nemajú dieťatko. Trpia tým. Aj Ráchel plakávala a smútila pre svoju neplodnosť. Tak to čítame v Biblii. Manžel Jakub ju utešoval. A po určitom čase si jej, Otecko, otvoril lono pre plodnosť. A počala syna. A keď sa narodil, dala mu meno Jozef. Otecko náš, otvor lono pre plodnosť súčasným manželkám, Monike a ďalším, ktoré nám napísali svoj úmysel modlitieb s prosbou za počatie a narodenie zdravých detičiek. Tak veľmi túžia byť tehotné, radovať sa z daru dieťatka. Ty vieš o každej príčine, ako i zo strany ženy, tak i muža, ktorá vlastne spôsobuje neplodnosť. Respektívne bráni počatiu. Ona, každá tá príčina, môže byť Tebou odstránená, uzdravená. Posilni našu vieru. Daj nám väčšiu vieru. Ochráň nás od hriechu, zbav nás zlého. Vyslyš nás. Veď Ty chceš, aby sa detičky rodili. O to prosíme skrze Krista, nášho Pána. Amen.
  Prosíme a ďakujeme. Ďakujem ti, Otecko, i za svedectvo lásky manželov, ktorých som pred pár dňami mohol navštíviť u nich doma. Tiež sa im dlhšiu dobu nedarilo otehotnieť a tak si adoptovali maličké dievčatko. A o niekoľko mesiacov neskôr im Pán daroval plodnosť a narodil sa im synček. Boh sa stará o nás. A chce pre nás len dobro. Nech sa na nás, prosiacich detí, naplní Tvoja vôľa, Otče náš, ako Ty chceš. Máme túžbu, aby manželia detičky mali, tak ti ju dávame, s pokorou a s láskou v srdci. Milujeme ťa, Bože, naša spása. Amen.
  S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat a kňaz Jaroslav.

 97. Mária píše:

  Pred rokom som na tejto stránke prosila o modlitby za dar dieťatka pre môjho syna s nevestou. Dnes sú v očakávaní tohto daru. Ďakujem Pánu Bohu, Panne Márii, sv. Rite, sv. Marte, pražskému Jezuliatku za vyslyšanie prosieb. Ďakujem aj Vám všetkým za modlitby. Otec Jaroslav Vám patrí osobitné poďakovanie za všetku pomoc, ktorú poskytujete ľuďom, ktorí sa na Vás obracajú. Nech Vám Pán Boh pomáha v tejto službe! Nech Vám to Pán Boh vynahradí. Všetko dobré Vám prajem. Mária

 98. Marta píše:

  Otec Jaroslav, tiež by som chcela poprosiť o modlitby za požehnanie dieťatka pre dcéru. Sú manželmi štvrtý rok a veľmi túžia po dieťatku. Prosím aj za ďalších manželov, ktorí čakajú na naplnenie túžby po rodičovstve.
  Pán Boh zaplať za modlitby.

 99. jarmila píše:

  Aj my vas s manzelom prosime o modlitbu za pocatie dietatka …povzbudzuje ma a dava mi este vacsiu nadej vedomie,ze sa tu mozme takto spolocne stretnut a prosit…Dakujem a modlim sa za nas vsetkych.

 100. Monika píše:

  Pozdravujem vsetkych a prosim spomente si aj na mna v modlitbe. Tuzime po dietatku a zatial este neprislo. Dakujem.

 101. LUCIA píše:

  Prosim o modlitbu za dar materstva.

 102. Katka píše:

  Prosím za dar materstva

 103. Lucia píše:

  Prvýkrát som sem písala ešte v roku 2012 s prosbou o modlitbu za počatie dieťaťa, potom som písala ešte 2x no žiaľ stále neboli vypočuté moje modlitby o dar dieťatka. Veľmi to v srdci boli je to veľmi ťažké hlavne ak v mojom okolí sa stále rodia detičky (a to hlavne nemanželské). Prečo sa musíme takto trápiť? Môj sen bol mať tri detičky, vzhľadom k veku a situácii sa ale pomaly stáva nedosiahnuteľným.
  Je to tak veľmi ťažké. Treba dúfať? Ale dokedy ešte?
  S plynúcim časom sa nádej stále zmenšuje.
  Prosím vás znova o modlitbu za ten najkrajší Boží dar – dieťatko:-)
  Ďakujem

  • Slávka píše:

   Milá Lucia. Plne chápem vašu strácajúcu sa nádej, lebo som na tom podobne. Už od strednej školy pociťujem veľmi silnú túžbu po šťastnej rodine a materstve, ale nič z toho neprichádzalo … vydala som sa len pred rokom, s veľkou nádejou, že sa rýchlo staneme milujúcimi rodičmi … a dieťatko stále neprichádza, hoci sa o to veľmi snažíme a podľa lekárov sme obaja zdraví. Ja budem mať čoskoro 40 rokov a moja nádej na vlastné dietky už zhasínala, strašne to bolí a je to veľký tlak na moju psychiku – až natoľko, že som už pomaly uvažovala nad tým, že už to vzdáme … ALE … objavila som informácie o mnohých vyslyšaných modlitbách neplodných žien, ktoré sa utiekali k sv. Dominikovi Guzmánovi a s vierou nosili Pásik sv. Dominika. A Boh mi vlial do srdca veľmi veľkú NOVÚ nádej … objednala som si u dominikánov tento Pásik a budeme sa s vierou modliť a verím, že Boh nás napokon vyslyší aj na orodovanie sv. Dominika a čoskoro budeme držať v náručí vlastné zdravé dietky. Ja v to znovu verím a povzbudzujem k tomu aj vás a aj ostatné mamičky, ktoré sú v podobnej ťažkej situácii … Spoločne sa modlime …

   • kňaz Jaroslav píše:

    Pochválený buď Ježiš Kristus.
    Mnohým manželkám, Pane, sa doposiaľ nepodarilo otehotnieť. A to už niekoľko mesiacov, či rokov. Sú nešťastné, ako aj Ráchel bola nešťastná, ale jej lono si potom otvoril pre plodnosť. A keď počala a porodila Jozefa, vtedy povedala: “Pán odňal moju potupu” (Gn 30, 23).
    Pane Ježišu Kriste, prosíme Ťa za ženy, ktoré žijú v manželstve a túžia sa stať matkami, otvor ich lono pre plodnosť. Aj na túto stránku srdcepastiera nám mnohé manželky napísali svoje úmysly modlitieb s prosbou za počatie a narodenie zdravých detičiek. Zhliadni na ne láskavo a tiež na ich manželov a Tvoja moc, ktorej dôverujeme, nech spôsobí to, že budú mať svoje vlastné deti. Áno, Pane, veríme Ti, klaniame sa Ti a milujeme Ťa. Ak tvoj plán je však úplne iný, tak my ho nechceme zmeniť podľa seba. Pretože Tvoja vôľa je nadovšetko pre nás. A Ty poznáš aj našu budúcnosť.
    Niektoré manželské páry sa rozhodli adoptovať si dieťatko, ktoré rodičia, či len matky samé, opustili alebo z nejakého iného dôvodu sa o ne nemohli postarať. A tak si im zveril do výchovy tieto opustené deti. Požehnávaj týchto rodičov a ďakujeme Ti za ich rozhodnutie pre adopciu.
    Náš Pán, Ježiš Kristus, si nás denne po mene pripomína a z Eucharistie prichádza na nás všetko požehnanie. Každý druh požehnania. Prichádzajme k Ježišovi a vzdávajme mu vďaky za všetko. Na základe jeho rozhodnutia sa všetko deje po dnes. On má moc nám vziať a On má moc nám darovať. A tak keď dnes niečo nemáme, tak zajtra alebo neskôr to mať môžeme. Nášmu Bohu je všetko možné. Nestrácajme dôveru, lebo ju čaká veľká odmena. Pán najlepšie vie, čo potrebujeme, ale rád načúva aj našim prosbám. A často nám dáva aj to, o čo v modlitbách prosíme, lebo nás nesmierne miluje. Veríme, že mnohé neplodné manželky predsa napokon otehotnejú, iné neotehotnejú, ale rozhodnú sa pre adopciu. A niektoré ani neotehotnejú a ani sa nerozhodnú pre adopciu. Jednoducho to tu na zemi tak je. Avšak nádej nikdy nestrácame a veci, okolnosti sa ešte neraz môžu zmeniť. Pane Ježišu, prosíme ťa, nech nás nič od Teba neodlúči. Nech vieme prijať z Tvojej ruky všetko. Amen. Srdečne Vás pozdravujem, milé ženy a prajem všetko dobré. Žehnám Vám. Jaroslav, brat.

    • Slávka píše:

     Ďakujeme Vám, duchovný otec Jaroslav, za všetky Vaše modlitby za nás, ktoré sa tak veľmi trápime s týmto našim spoločným problémom. Je pre nás veľmi dôležité, že s tým nie sme samé a že sa za nás modlí aj niekto iný.
     Lebo od ľudí okolo mňa stále počúvam, aby som to nechala tak, prestala na to stále myslieť a potom to príde samé … lenže to mi radia hlavne žienky, ktoré už majú dietky a nemuseli si týmto trápením prejsť samé a preto zrejme nevedia pochopiť, aké je to “nemyslieť” na to, keď po tom túži každá jedna bunka môjho tela a to nehovorím o mojom utrápenom srdci … A viem, že to samé nepríde … a ak prestanem na to myslieť a prestanem sa za to modliť, pre mňa by to znamenalo, že som už stratila úplne celú nádej a rezignovala som.
     A máte pravdu, otec Jaroslav, že mnohým manželom sa dietky nenarodia z ich tela, ale v ich srdci a oni si napokon adoptujú a s láskou sa starajú aj o “cudzie” dieťatko.
     Ja som nad touto možnosťou uvažovala ešte kým som bola slobodná, dokonca som si na to urobila aj potrebnú oficiálnu prípravu. A teraz uvažuje nad tým aj môj manžel, že ak nám Boh nedaruje vlastné dietky, tak si čoskoro vezmeme k sebe z det. domova opustené dieťatko a veríme, že ho budeme schopní zahrnúť rovnakou láskou, ako keby bolo naše vlastné. Modlíme sa k Duchu Sv., aby nám ukázal správnu cestu v správnom čase … a prosíme o modlitbu aj ostatných. A vy tiež budete zahrnutí do našich modlitieb.

 104. Anna píše:

  Prosím o modlitbu za moju kamarátku Ivanku, ktorá po šiestich rokoch snaženia v šiestom mesiaci prišla o svojho synčeka. Neviem ako ju potešiť v jej veľkom zarmutku. Prosím o modlitby pre Ivanku a Jana aby sa predsa len mohli tešiť zo svojich vlastných detí. Pán Boh zaplať.

 105. Martina píše:

  Pozdravujem všetky túžiace duše, aj my s manželom túžime. Jedného anjela máme v nebi a túžime aby nám Boh požehnal a obdaril nás detičkami. Budem sa snažiť modliť za nás za všetky.
  Bože nie som dokonalá, nie som vytrvalá v modlitbe ani v sľuboch, častokrát utekám od Teba, bojím sa slov “buď vôľa tvoja ako v nebi tak i zemi” ak znamenajú že nebudeme mať detičky… no hovoríš aj “proste a dostanete” Bože ty ma poznáš, vieš že nie som vytrvalá a trpezlivá, že mnohokrát chcem všetko tu a teraz, že nevidím to všetko čo si mi dal, ale vidím iba to čo si mi nedal … odpusť mi. Ďakujem ti za môjho skvelého manžela a za domov ktorý mám 🙂 Nestrať Bože s nami trpezlivosť a milostivo zhliadni na nás ženy a našich manželov túžiacich po bábätkách. Nech sa tieto stránky naplnia svedectvami a tvojej veľkej láske k nám. Amen

  • kňaz Jaroslav píše:

   Prosíme ťa, Bože, vyslyš prosby naše, nádejou posilni nás. Dôverujeme ti, Pane Ježišu, vo všetkom. Vieme, že Ty chceš, aby sa detičky rodili. Stačí, keď povieš iba slovo a odíde neplodnosť a príde plodnosť. Posilni vieru týchto prosiacich žien s ich manželmi a urob ich milujúcimi a vďačnými rodičmi. Mária, matka naša, prihováraj sa za tieto manželky, ktoré túžia pod srdcom nosiť dieťatko a podľa prirodzeného poriadku ho porodiť. Vypros im, matka, prosíme ťa, dar materstva. Amen. S vďačným srdcom, Bože, tvoje dietky. S prianím všetkého dobrého od Pána Jaroslav, brat.

   • Veronika píše:

    Dobry den p.farar.Nech Pan Boh odmeni Vasu dobrotu a lasku,ktoru sirite cez modlitby a povzbudive lova.Dakujem v mene vsetkych neplodnych parov.My sme manzelom tiez nemozeme mat deti.Je to uz 8 rokov.Prezili sme vela tazkych veci, vratane zranujuceho posudzovania a komentarov od rodiny a okolia, ale vieme, ze Pan ma s nami plan.A je dobry.Zehnam tuto vieru aj ostatnym.Nech bolest a tuzba po dietatku nezatienia Panov plan s nami.A nase “fiat” pren,aj ked “nie je v sulade” s nasimi zelaniami.Som velmi milo prekvapena touto diskusiou a web strankou.Je to velmi povzbudzujuce.

 106. Jana píše:

  2 mesiace po svadbe nám oznámili, že moje reprodukčné orgány sú v nulovom stave pre spontánne otehotnenie. Chcú mi naplánovať operáciu a po nej navrhujú asistovanú reprodukciu. Neprípustné. Ako v tomto stave veriť? Je to ťažké, no chcem veriť, že Bohu nič nie je nemožné. K tomu však potrebujeme veľa modlitieb. Našich aj iných. Preto prosíme o modlitbu zázraku, sily a viery. A prosím za tých, ktorí tiež túžia a veria.
  Jana

 107. Iveta cubirkova píše:

  Pochvaleny jezis kristus.my sme manzelia 5 rokov jeden krat som potratila a zatial sa nam to nedary.chcela by som poprosit o modlidby za otehotnenie.spanom bohom

 108. Maria píše:

  Prosím o modlitbu pre sestru, aby aj ona mohla prežit tu radosť držať v náruči svoje dietatko aj napriek diagnoze lekárov, ze je to nemožné. Dakujem

 109. Maja píše:

  Aj ja sa modlím za nás všetkých, čo sme na rovnakej ceste a vieme aké je to čakanie nekonečné a ťažké. My s manželom prosíme Pána Boha o dieťatko 5 rokov.
  Verím že všetko má svoj zmysel, tak sa nevzdávajme a modlime sa spolu.Otec Jaroslav Vám patrí osobitné poďakovanie za všetku pomoc, ktorú poskytujete ľuďom, ktorí sa na Vás obracajú. Všetko dobré Vám prajem. Maja

 110. Júlia píše:

  Otec Jaroslav, velka vdaka za Vasu sluzbu. Je vzacna a uzasna. My sme niesli kriz neplodnosti taktiez a Boh nas drzal nad vodou prave cez nasich “modlitebnych” dobrodincov. Je to velka milost. Nech Vas Pan vedie nadalej v tejto sluzbe a mocne pozehna.

  V nasej rodinke sa modlime kazdy den za tuziace pary aj za pary, ktore stratili dietatko. Nas Boh je mocny, bezdetnost/neplodnost je Jeho tajomstvo… Nech vsetkych tuziacich chrani Panna Maria a nesie v naruci Nebesky Otec.

  Chcela som este poskytnut tieto info (ktore nam pri neseni tohto kriza pomahali – pre pary aj pre ich okolie). Od tohto roku mame v slovencine knihu Sprievodca neplodnostou pre katolikov (http://www.kumran.sk/krestan-a-spolocnost/19948-sprievodca-neplodnostou-pre-katolikov-.html), v BB dieceze sa uskutocnuju Vikendy pre bezdetne pary (http://rodinabb.sk/bezdetni-manzelia/) a tiez vikendy pre pary, ktore stratili dietatko – Rachelina vinica(http://rachel.rodinabb.sk/), portal zastolom.sk ma sekciu Bezdetnost (http://zastolom.sk/category/narocne-situacie/bezdetnost/) a Potraty (http://zastolom.sk/category/narocne-situacie/potrat-pre-manzelov/) – clanky mozu byt inspiraciou, povzbudenim.

 111. Janka píše:

  pripajam sa k vam o modlitby za dar materstva a zaroven prosim o modlitby aj za nas s manzelom.Sme spolu skoro uz 3 roky a velmi tuzime po dietatku. Ja to uz nesiem cim dalej tazsie, som z toho smutna a nestatna, ale verim, ze nas Pán vypocuje a pozehna

 112. Martina píše:

  Aj ja Vás chcem poprosit o modlidbu za babetko a za vieru verit Bohu.My sme uz zvazovali umele oplodnenie na odporucanie lekarov,kedze ja uz mam malu rezervu vajicok a 35rokov.Ale potom som bola na spovedi a knaz ma pozbudil a odporucil mi jedno spolocenstvo rodin,tieto rodiny maju vela svedectiev o zazrakoch o pocati.Dakujem Bohu,ze ma priviedol ku tomuto knazovi a tymto ludom,ktory sa za nas modlili a povzbudzovali nas vo viere.Daj nam silu Pane a aj ja sa budem za vas vsetkych modlit.
  CHVÁLA TI PANE

 113. Silvia píše:

  Snazime sa tiez uz viac ako dva roky,manzel je adoptovany a vraj neplodny co sme zistili az po svadbe, ale je otvoreny vsetkemu ale aj tak stale verime a dufame, aj ked vek u zeny nie je len cislo.Prosim modlite sa za nas a my sa budeme modlit za vsetky pary,ktore tuzia po Bozom dare mat deticky.Dakujeme a posielam Vam vsetkym veela lasky a viery

 114. Monika píše:

  Chcem Vas poprosit o modlitbu za nas manzelov, sme spolu uz 13 rokov a dietatko stale neprichadza, bola som dva krat na umelom oplodneni, lebo bola som zufala a aj tak sa to nepodarilo, uz to odmietame, modlim sa k svetej Marte a velmi prosim o pomoc,

 115. Martina píše:

  Chceme poprosiť o modlitbu pre nás, ktorí sa snažíme o dieťako, sme z toho veľmi smutni, Bože upevni náš vzťah a pomož nám splodiť dieťatko, po ktorom veľmi tužíme, budeme ho vychovávať v kresťanskej viere. Veľmi pekne prosíme o modlitby rovnako pre všetkych manželov, ktori majú rovnakú prosbu ako my.

 116. Ewa píše:

  Snažíme sa dva roky. Po svadbe sme zistili,že to nebude ľahké prirodzenou cestou,ale my stale veríme a dúfame,že aj nás Pán požehná. Modlíme sa a prosíme aj ostatných o modlitbu pre nás a všetky páry,ktoré túžia.Pán Boh Vám zaplať.

 117. Júlia píše:

  Posuvam informaciu, ze 28-30. aprila 2017 sa bude konat Vikend pre bezdetne pary a 5-7. maja 2017 Duchovna obnova pre bezdetne pary na Donovaloch. Blizsie info najdete v pozvankach na webe tu: http://rodinabb.sk/bezdetni-manzelia/ . Je to priestor na zjednotenie sa v modlitbe v spolocenstve s dalsimi tuziacimi parmi a duchovnymi pastiermi.

 118. Dan píše:

  Veľmi sme smutní…už piaty rok manželstva a bez splnenia túžby…už strácam vieru a začínam nenávidieť samú seba, že neviem prijať fakt, že dieťa nebude…už vieru strácam a mám strach že to vzdám…prosím o modlitbu.ďakujem

 119. Silvia píše:

  Pochvaleny bud Jezis Kristus, velmi Vas prosim o modlitbu za pocatie dietatka, po ktorom velmi tuzim. Uz mam 40 rokov a dietatko stale neprichadza, a tak po nom tuzim. Dakujem. Pan Boh zaplat a odmen.

 120. Silvia píše:

  Pochvaleny bud Jezis Kristus, velmi Vas prosim o Vase modlitbu za pocatie dietatka, po ktorom velmi tuzim. Uz mam 40 rokov a dietatko stale neprichadza. Dakujem. Pan Boh zaplat a odmen.

 121. klaudia píše:

  Prosíme o modlitbu za počatie. Zároveň sa modlíme za všetky páry ktorým sa nedarí mat detičky. Zmiluj sa nad nami dôverujemePane, dúfame v Teba, veríme v Teba, doverujeme Ti. Pane ale ak to nie je tvoja vôľa…. nie naša ale Tvoja vôľa nech sa stane.

 122. Júlia píše:

  Zdielam informaciu, že sa prave rozbieha modlitbova skupina na umysel tuziacich parov po dietatku a/alebo za chore deti inych parov: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nWx3ovIqLmYu1sWqFqQstmXn9alUMVy6HiJAlLeAKyg/edit?usp=sharing. Modlit sa moze ktokoľvek, kto sa tuzi modlit na tieto umysly. (link na google docs subor najdete aj tu: http://rodinabb.sk/bezdetni-manzelia/).

 123. Lucia píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, prosím o modlitbu za počatie, keďže sa nám už 8 rokov nedarí…Veľmi pekne ďakujem.

 124. gabriela píše:

  Upenlivo prosim o modlitbu za dietatko, nedari sa mi skoro 2 roky, mam uz vyssi vek, cez 40 rokov nemozem cakat aj prosim o modlitbu za partnera , ktory odporuje cirkvi, verim, zeby sa dal zmenit ,len sama svojou modlitbou to nezvladnem. Uprimne Pan Boh zaplat.

 125. Miska píše:

  Prosime Vas o modlitbu za pocatie dietatka.velmi tuzime po velkej rodine,1uz doma mame,ale uz vyse roka sa nam nedari dalsie.za pocatie sa modlime,ale asi nie dostatocne.Pan Boh zaplat

 126. Hana Jordanova píše:

  Dobry den, chceme Vas velmi pekne poprosit o modlitbu za pocatie dietatka. Snazime sa uz dva roky, no bohuzial bez uspechu. Niekedy je tazke stale zotrvat vo viere. No nevzdavame sa a stale verim Panu Bohu, ze raz to pride. Preto Bas chceme poprosit o motlitbu, ved cim viac ludi sa modli, tym je motlidba silnejsia

 127. Adele píše:

  Bože zmiluj sa nad nami a požehnaj nám zdravé deti, už dlho sa trápime a moja viera slabne. Daj mi silu a prosím všetkých dobrých ludí aby sa pomodlili za zázrak na ktorý s manželom roky čakáme.

 128. Silvia píše:

  Dobry den, aj ja Vás chcem velmi pekne poprosit o modlitbu za pocatie dietatka.Prosíme aj za páry. ktoré tiež takto čakajú na Božie požehnanie. Pan Boh zaplať.

 129. Svetlana píše:

  Milostivy Boze, zmiluj sa nado mnou a vsetkymi tuziacimi zenami po dietatku, ktore podobne ako aj ja nevzdavaju nadej a veria, ze jedneho sa stanu matkami. Prosim Ta milostivy Boze, odpust nam nase hriechy a vypocuj nase prosby. Tak velmi Ti doverujeme a verime, ze nase slova, ktore k Tebe posielame vo velkom ocakavani vypocujes. Amen. Modlitby su to jedine co nam dava nadej. Prosim, pripojte k svojim modlitbam tuziace a tak dlho cakajuce zeny na materstvo. Dakujem a Pan Boh zaplat.

 130. Jaroslav píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus.
  Manželská láska je úžasný dar. No niektorí manželia sú smutní, lebo ešte nemajú dieťatko. Nedarí sa im otehotnieť a to už niekoľko mesiacov, či rokov. Manželky sú nešťastné, ako aj Ráchel bola nešťastná, ale keď si Pane potom jej lono otvoril pre plodnosť, smútok sa v jej srdci premenil na radosť. Vieme si to všetci veľmi dobre predstaviť. Počala a porodila syna a vtedy povedala: “Pán odňal moju potupu” (Gn 30, 23). I nazvala ho Jozefom, hovoriac: “Pane, pridaj mi aj druhého syna!”

  Pane Ježišu Kriste, prosíme Ťa za ženy, ktoré žijú v manželstve a túžia sa stať matkami, otvor ich lono pre plodnosť. Aj na stránku srdcepastiera nám mnohé manželky napísali svoje úmysly modlitieb s prosbou za dar počatia a narodenia zdravých detičiek. Zhliadni na ne láskavo a tiež na ich manželov a Tvoja moc, ktorej dôverujeme, nech spôsobí to, že budú mať svoje vlastné deti. Áno, Pane, veríme Ti, klaniame sa Ti a milujeme Ťa. Ak tvoj plán je však úplne iný, tak my ho nechceme zmeniť podľa seba. Pretože Tvoja vôľa je nadovšetko pre nás. A Ty poznáš aj našu budúcnosť.
  Niektoré manželské páry sa rozhodli adoptovať si dieťatko, ktoré rodičia, či len matky samé, opustili alebo z nejakého iného dôvodu sa o ne nemohli postarať. A tak si im zveril do výchovy tieto opustené deti. Požehnávaj týchto rodičov a ďakujeme Ti za ich rozhodnutie pre adopciu.
  Náš Pán, Ježiš Kristus, si nás denne po mene pripomína a z Eucharistie prichádza na nás všetko požehnanie. Každý druh požehnania. Prichádzajme k Ježišovi a vzdávajme mu vďaky za všetko. Na základe jeho rozhodnutia sa všetko deje po dnes. On má moc nám vziať a On má moc nám darovať. A tak keď dnes niečo nemáme, tak zajtra alebo neskôr to mať môžeme. Aj dar dieťatka, najprv jeho počatie a o deväť mesiacov aj jeho narodenie. Nášmu Bohu je všetko možné. Preto nikdy nestrácajme dôveru, buďme trpezliví a modlime sa. Pán najlepšie vie, čo potrebujeme, ale rád načúva aj našim prosbám. A často nám dáva aj to, o čo v modlitbách prosíme, lebo nás nesmierne miluje. Pane som tak veľmi rád, že som život s Tebou už skúsil. Spievam ti pieseň chvál a moje srdce nech nikdy neutíchne. A želám si, aby všetci ľudia spoznali, že ako veľmi nás miluješ. Ďakujem ti za všetky tvoje dary a milosti, ktoré nám dávaš. Vedieš nás presne podľa svojho zámeru a nakoniec nás prijmeš do slávy. Amen.

  S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

 131. bohuznáma píše:

  Prosím Vás, modlite sa za Emíliu a Mareka, aby mali Božie zdravé dieťa, aby Emília čím skôr otehotnela. Zo srdca Vám ďakujem

 132. Zuzana píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus.
  Dojali ma vštky slová a vety napísané na tomto portáli. Prvýkrát som zavítala na takéto web stránky, a musím povedať že ma to povzbudilo do ďalšieho čakania.
  My s manželom sme “čakatelia” už 7rokov. Od začiatku manželstva sme sa snažili počať bábätko, no žiaľ nepodarilo sa. Lekári nenašli nejakú podstatnú zdravotnú komplikáciu či chybu, každý sa odvoláva na stres, a dnešný smutný trend čoraz vyššej nezdôvodniteľnej neplodnosti…
  Aj ja často zúfam, plačem, trápim sa, a moja viera slabne, ale potom príde jeden moment, dva, kázeň, modlitba, relácia v TV, či rádiu, alebo aj takáto web stránka.
  A ja znova načerpám silu, a chuť ďalej veriť, modliť sa, prosiť a dúfať v Božiu moc.
  Od začiatku sme s manželom chodili na veľa kresťanských pútí či stretnutí, ktoré boli veľmi povzbudzujúce a náš vzťah posilňujúce. Nikdy neľutujem, ani jedno miesto, kam som sa išla pomodliť a vrúcne prosiť…. Levoča, Gaboltov, Obišovce, Šaštín, Staré Hory, Klokočov, Krakow, Wadovice, Čenstochowa, Loreto, Padova, Mariazell… Vďaka Ti Pane za tieto púte, a za to že sme s manželom stále spolu, a že nás to prežívanie trápenia ešte viac zomklo, a spojilo…
  Zatiaľ Boh nevyslyšal naše modlitby o naše bábätko, ale všetky páry počas 7 rokov, ktoré tiež prežívali trápenie neplodnosti, zdieľali ho s nami a za ktorých sme sa modlili… sú už šťastnými rodičmi nielen jedného, ale aj viacerých detí…
  Preto aj ja chcem teraz zdieľať našu starosť, a prosiť o úprimnú modlitbu za požehnanie našej rodiny a za možnosť – aby sme sa aj my stali rodičmi vlastného dieťatka…
  Pán Boh Vám zaplať otec Jaroslav za Vašu službu…

 133. zuzana píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus!

  Prosím o modlitby za svoju rodinu a detičky. Prvá dcérka nám zomrela, druhá má 2,5 roka a ešte jedno dieťatko by sme veľmi chceli s manželom, avšak naša fyziologická plodnosť je značne znížená. Prosíme o modlitby ešte aspoň o jedno dieťatko. Ďakujem.
  Pán Boh zaplať!

 134. Julia píše:

  Zdielam info o duchovnej obnove pre bezdetne manz.pary, ktora bude v novembri 2017 na Donovaloch: http://rodinabb.sk/duchovna-obnova-pre-bezdetne-manzelske-pary-2/ . Zahrname vsetky tuziace pary do modlitieb, nech sa Pan oslavi.

 135. Dana píše:

  Veľmi Vás prosím o modlitby za nás s manželom, aby sme mohli byť obdarení dieťatkom. Už to bude 5 rokov čo sa naša túžba nestala skutočnosťou.Minulý rok sme navštívili Svätú Zem spolu s duhovným vedením a s nádejou, že P.Boh nás obohatí, snažím sa naďalej veriť,ale je to čoraz ťažšie.pomôžte nám! Ďakujeme za každú jednu modlitbu.

 136. Veronika píše:

  Pochvaleny bud Pan Jezis Kristus. Dakujem Bohu za dar sily,ktora nam zatial pomaha zvladnut cakanie na babatko.sme manzelia vyse 4 roky.velmi tuzime po vlastnom babatku.prosim modlite sa za nas a aj za nasich kamaratov manzelov Marianku a Jana,ktori tiez tuzobne cakaju na babatko vyse 3 rokov. Nech nam da Pan aj nadalej silu pri cakani na babatko,aby sme nestracali vieru a nadej.verim,ze nas Pan uz coskoro pozehna babatkami.chvala ti Pane

 137. Zuzana píše:

  Pochvaleny bud Jezis Kristus. Aj ja by som Vas chcela poprosit o modlitbu za dar dietatka a silu nestracat vieru. Zaroven sa modlim za Vas ostatnych. Nech Vas zehna nas nebesky otec.

 138. Florens píše:

  Prosíme o modlitbu za dar počatia dieťaťa. I za všetky páry ktoré úprimne túžia po dieťatku. Len ten kto to prežíva vie aké je to ťažké. Daj nám Pane silu nestracat nádej a vieru a daj nám silu prijať Tvoju vôľu. Urob nemožné veci pre nás…

 139. MAJA píše:

  PROSIM O MODLITBY ZA POCATIE A POZEHNANIE DIETATKA!S MANZELOM SME SPOLU UZ 6,5ROKA A ZATIAL DIETATKO NEMAME!CITIM SA SMUTNA A SAMA,TAZKO TO ZVLADAM A VELMI SA PRETO TRAPIM!STALE VERIM A NEVZDAVAM SA,ZE BUDEME MAT!ASPON JEDNO PRE RADOST A POTESENIE!BOZE,VKLADAM TO DO TVOJICH RUK!TEBE JE NIC NEMOZNE A ZAZRAKY SA DEJU!

  • kňaz Jaroslav píše:

   Požehnaj im, Pane Ježišu, dieťatko, veľmi ťa o to prosíme. Posilni ich vieru, daruj im väčšiu vieru a v tejto viere ich uzdrav z neplodnosti. Pýtajte si väčšiu vieru, modlite sa zo srdca o dar počatia a narodenia dieťatka. Verím nášmu Pánovi, On Ráchelin smútok premenil na radosť, tiež zakusovala určitý čas bolesť z toho, že nemohla počať dieťa. A keď sa jej narodil syn, teda bola vyslyšaná jej modlitba a Pán jej daroval plodnosť, narodenému chlapčekovi dala meno Jozef, pritom hovorila Pán mi pridá i druhého syna. Dúfajme sestra, že Pán aj Váš smútok s manželom premení na radosť. Všetko dobré Vám prajem a ďakujem, že ste nám tu napísala. Pán s vami. Jaroslav, brat.

 140. Júlia píše:

  Pozvánka na víkend pre bezdetných manželov

  Oáza je miestom života vo vyprahnutej púšti. Víkendová oáza pre bezdetné páry chce ponúknuť nové podnety a svetlo do ťaživej situácie bezdetnosti.

  Víkendovka sa bude konať v krásnom prostredí Bardejovských Kúpeľov od 27. do 29. októbra 2017.

  • Účastníci sa dozvedia o fázach smútenia bezdetného páru, vypočujú si svedectvo o príprave, ťažkostiach a prijatí detí do adopcie.
  • Prihovorí sa lekár, ktorý lieči neplodnosť, ponúkne základné medicínske usmernenia, možnosť konzultácie.
  • Bude reč o zvládaní stresu dnešnej doby a ako ovplyvňuje náš život. O špecifickom prežívaní bolesti bezdetnosti mužmi a ženami.
  • Zaznejú podnety biblickej a kresťanskej spirituality ohľadom problému bezdetnosti.
  • Nebude chýbať priestor na zdieľanie skúsenosti, modlitbu, spoznanie zaujímavých ľudí.
  Prihlasovací formulár po kliknutí na odkaz TU.

  Viac info na: http://www.plodar.sk

  Duchovne povedie: Otec Dušan Škurla
  Začiatok 27.10. o 17.30 večerou
  Ukončenie 29.10. obedom a check out na izbách do 14.00
  Príďte si oddýchnuť, tešíme sa na vašu účasť, o.z. PloDar

 141. Lenka píše:

  Prosim o modlitbu za dar pocatia aby sme uz mohli mat nase vytuzene babatko …
  Dakujem za modlitby

 142. Lucia píše:

  Prosím Vás o modlidbu za počatie, sme manželmi už 6 rokov, a stále nemáme vytužené bábatko, iba jedného anjelika v nebíčku (7-tt), je to velmi tazke a bolestive, dakujem.

 143. Dana píše:

  Už štyri roky hľadám povzbudenie na tejto stránke, vždy keď mi je veľmi ťažko prichádzam sem, aby som opäť prosila o veľké modlitby za nás s manželom, ktorí nemajú naplnenie života darom dieťaťa.Neviem sa cez to preniesť a mám veľký žiaľ v srdci, prosím pomôžte nám modlitbou.ďakujem

  • kňaz Jaroslav píše:

   Modlíme sa i prosíme naďalej konkrétne za Vás i za všetkých, ktorí nám tu napísali úmysel s prosbou za počatie dieťatka. Súcitim s každou manželkou, ktorá prosí o dar materstva, ale zatiaľ neprichádza tento dar od Pána Ježiša. Prosíme Pána, aby naplnil Vaše srdcia vierou, respektívne, aby ju vo Vás posilnil. Pán Ježiš je dobrý a láskavý Pán, a to platí vždy, aj keď nám dar o ktorý ho žiadame, nedáva. Láska v našich srdciach nech je vzrastajúca láska, milujme Boha a to aj vtedy, keď nemáme potomka. Pán nezabudol na Vás, On Vám žehná a ľúbi Vás. Vždy budete túžiť po dieťatku, ja to viem, ja by som inak na tom, ale dôverujem Ježišovi a keď niečo nám nedáva, tak isto nie preto, aby nás vytrápil a zničil. Pomáha Vám milé ženičky, slúžte mu s láskou a majte v úcte svojich manželov. Chcem, aby ste mali deti a žehnám Vám. Jaroslav, brat.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Pán je s vami. Drahí manželia súcitim s vami a som s vami spojený v modlitbách. Spolu sa tu modlíme všetci o poznanie Božej vôle a dôverujeme všetkým jeho slovám. Keď sa niečo nedeje podľa našej vôle, aj keď je to dobré, po čom túžime, zotrvávajme v pokoji. Prijmime s pokojom v srdci Božiu vôľu a vytrvajme v konaní dobrých skutkov až do konca. V dôvere a v láske. Žehnám Vám. Mám súcit s vami, lebo aj ja keď som sa chcel v minulosti oženiť, určite by som chcel mať deti. Buďte vďační za manželskú lásku aj teraz a stále, nášmu Bohu, aj keď ešte niet dieťatka vo vašom dome. Boh, sám vyberie ten správny čas. Budúcnosť našu pozná Pán a aj detí, ktoré už sú na svete, preto sa modlime za tieto deti a za ich rodičov. Všetkých Vás srdečne pozdravujem a v Ježišovi Kristovi, našom Pánovi, Vás ľúbim. V Jeho láske chcem žiť celý život a milovať ľudí láskou, ktorou nás On ľúbi. Či už mi dá, po čom túžim, alebo nie, to je na ňom. Amen.

 144. Sidónia píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, pripájam sa s prosbou o modlitbu za požehnanie dieťatka pre nás aj pre všetkých manželov, ktorí túžia po dieťati. Pán Boh zaplať za vaše modlitby.
  Chcem teraz zdieľať našu starosť, a prosiť o úprimnú modlitbu za požehnanie našej rodiny a za možnosť – aby sme sa aj my stali rodičmi vlastného dieťatka … A aby sme mali silu prijať to, čo je pre nás pripravené.Ďakujem.
  Pán Boh Vám zaplať otec Jaroslav za Vašu službu.

 145. Sidónia píše:

  Už len napísaním na túto stránku sa nám veľmi uľavilo. Pocítili sme novú nádej, lásku a pokoj. Ďakujeme za modlitby – Vaše i naše. Mnohonásobné Pán Boh zaplať.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Vďaka, že ste nám tu napísala, milá sestrička. Som (sme) s Vami v modlitbách. Úplná oddanosť Bohu, staň sa, Pane, podľa Tvojej svätej vôle. Žehnaj tieto milé ženičky, ktoré tu napísali svoju prosbu, svoju úprimnú výpoveď srdca, ako Ráchel mala smútok v duši, tak i ony prežívajú ten podobný stav, veľmi chcú potomka, maličké dieťatko o ktoré by sa s radosťou starali. Požehnaj aj ich manželov. Posilni ich vieru, daj im väčšiu vieru. Neraz nám chýba viera a Božie slovo neberieme vážne. V tomto predovšetkým potrebujeme zmenu postoja, zmenu zmýšľania. Bože stvor vo mne srdce čisté a v mojom vnútri obnov Ducha pevného. Niektorí rodičia vôbec nemuseli čakať na počatie svojho dieťatka a berú to ako samozrejmú vec, ale tiež počúvam aj v škole od učiteľov, ale aj sám to v škole a vonku vidím, že niektoré tie deti vôbec nie sú nasmerované na večnosť. Dokážu byť veľmi drzé, až neslušné. Do kostola sa im nechce chodiť. Nevedia sa modliť, hoci už mohli vedieť Otče náš, Verím v Boha atď. Stretávam sa s rodičmi a tiež ich deťmi, ktorí sú všetci nasmerovaní na nebo, na večný život. Tiež si v živote musia prejsť svojim utrpením a musia sa obracať, keď sa niečo prihodí nečakané, napr. úraz, príde choroba, choroby neobchádzajú nikoho, dokonca aj posmešky od svojich spolužiakov. Vzdávajme vďaky Bohu, že sme sa vôbec tu narodili a že sme veriaci. Máme napr. čo i len jednu osobu, ktorá nás úprimne ľúbi. Boh nás nikdy neopustí a v pravý čas nás povýši. V nebi možno ani nepadne otázka: Prečo sme nemali deti? Boh hľadá na zemi srdcia pokorné a skrúšené, milujúce, On všetko robí pre naše dobro. Pokoj Pánov nech je vždy s vami, milé manželky a drahí manželia, modlíme sa na tento úmysel, počatia a narodenia zdravého dieťatka pre Vás, nech sa naplní Božia vôla s Vami, s pokorou a s dôverou všetko prijmete na slávu Božiu. Vaše smerovanie je nebo. Chvála ti, Pane a vďaka ti, Pane. Buď zvelebený a oslávený aj v srdciach duchovných matiek a duchovných otcov. Amen.

 146. Julia píše:

  Zdielam informaciu pre Bratislavcanov:

  V Bratislave byvaju kazdu poslednu stredu v mesiaci sv.omse na umysel za bezdetných manželov a slobodných túžiacich po manželstve s pátrom Igorom Kráľom. Najblizsia bude v stredu 27.12 o 18:30. Po omši je skromné agapé v priestoroch misijného domu. (Dalsie terminy najdete postupne v oznamoch: http://www.mladymisionar.sk/kostol/oznamy/)

  Miesto: Kostol sv. Arnolda Janssena (Verbisti), Krupinská 2, 851 01 Bratislava-Petržalka

 147. Janka píše:

  Aj ja by som sa chcela pridat s prosbou o modlitby za pozehnanie babätka, o ktore sa s manzelom snazine a modlime uz 3 a pol roka.

  Ďakujeme za pomoc v modlitbach

 148. Sidónia píše:

  Verím, že ste všetci prežili milostiplné sviatky. Aj my sme sa potešili z narodenia Ježiška. Mysleli sme v modlitbách aj na všetkých, ktorí túžia po dieťatku ako my. Očakávame ďalší rok a ďakujeme za modlitby. Pekné, pokojné a požehnané dni prajem.

 149. Eva píše:

  Pozehnany bud Jezis Kristus.
  Aj ja by som rada poprosila o modlitbu a pozehnanie. S manzelom sa snazime o dietatko 8 rokov. Je to dlha doba a bola plna bolesti.
  Pane vypocuj nas aj na prihovor o. Jaroslava. Amen

 150. plná bolesti píše:

  Pochvalený buď Ježiš Kristus. Ja chcem otca Jaroslava aj všetkých ostatných poprosiť o modlitbu za naše manželstvo a tiež za môjho muža. Už dlho túžime po dieťatku a je to veľmi bolestná cesta, obzvlášť pre mňa ako ženu. Veľmi preveľmi ma zraňuje správanie môjho manžela, hlavne pre mňa v tom najcitlivejšom období – v plodných dňoch. Tvrdí, že ma miluje a tiež, že túži po dieťatku, ale keď to má dokázať skutkami v tých najdôležitejších dňoch, tak vtedy nastáva problém. Nechcem tu rozpisovať podrobnosti, ale práve vtedy sa správa veľmi sebecky. Nechce pochopiť, že ja nie som stroj, ktorý si môže naprogramovať plodné dni podľa toho, kedy sa to hodí jemu. Boh rozhodol tak, že v tomto smere musia manželia spolupracovať a spolu akceptovať aj určité zákonitosti luďskeho tela, lenže u nás je toto dlhodobý problém. A ja zakaždým mám pocit, že môj manžel mi vrazil nôž do srdca. Veľmi to otupuje moju lásku a ubíja ma to psychicky, niekedy už naozaj nemám silu ísť ďalej. Čas hrá proti nám, lebo obaja už máme po 40-tke. Preto prosím o modlitby, nielen za to, aby nám Boh požehnal zdravé dieťatko, ale aj o Ducha Svätého pre môjho manžela a o dar sily a nádej pre mňa. Pán Boh zaplať všetkým, ktorí sa za nás budete modliť.

 151. Julia píše:

  Zdielam info:

  http://rodinabb.sk/duchovna-obnova-pre-bezdetne-manzelske-pary-april-2018/ – Duchovna obnova pre bezdetne manz.pary v aprili 2018 s o.M.Zamkovskym

  http://rodinabb.sk/vikend-pre-bezdetne-manzelske-pary-maj-2018/ – Vikend pre bezdetne manz.pary v maji 2018 s roznymi hostami

  Modlime sa v nasej rodine nadalej za vsetky tuziace manz.pary za pocatie babatka. Nech sa Pan oslavi.

 152. Maťka píše:

  DIEŤA JE BOŽÍ DAR
  “Ďakujeme Bohu za požehnanie, ktorého sa nám dostalo”

  Náš príbeh lásky sa začal pred piatimi rokmi. S manželom sme sa zoznámili na sociálnej sieti a od prvého stretnutia sme vedeli,že patríme k sebe. Naša túžba po dieťatku bola veľmi silná. Mysliac si,že dňom sobáša nám bude požehnané dieťatko a budeme sa radovať. Áno otehnotnela som,ale žiaľ to bolo mimomaternicové tehotenstvo a musela som podstúpiť zákrok, kde mi bol odobratý jeden vajcovod. Bolo to veľmi bolestivé a ťažké obdobie, keď som sa vrátila domov a bola som na pn-ke. Tie dni plaču, beznádeje a otázok prečo…avšak odpoveď stále neprichádzala a bolesť bola každým dňom väčšia a väčšia. Ťažké bolo to,keď v mojom okolí boli ženy, ktoré práve otehnotneli alebo porodili. Neustále počúvanie otázky a vy ako, ešte nechcete?Ani len netušili ako sa trápime a po našej tvári stekajú slzy. Keďže som nechcela, aby sa moji blízki trápili tak som snažila/snažili byť silná/silní a užívala som aj rastlinné doplnky výživy na ukľudnenie. Ale najviac mi pomáhala modlitba, sväté omše a návšteva chrámu. Po pn-ke sme sa snažili naďalej,ale neúspešne a opäť som mala podstúpiť zákrok, či aj druhý vajcovod je nepriechodný, čas sa predlžoval keďže som mala oslabenú imunitu a na zákrok som musela byť úplne zdravá. Až nastal deň v novembri,v ktorom som sa dozvedela,že aj druhý vajcovod je vraj nepriechodný a radili mi podstúpiť umelé oplodnenie.Na Vianoce pri stavaní vianočného stromčeka som tak plakala a v duchu sa modlila, aby sme takto o rok boli traja. Pri Betleheme som sa s vierou modlila,aby vypočul Pán moje/naše prosby.
  V hlave sa mi však vynárali myšlienky,ale čo na umelé oplodnenie povie Nebeský otecko, Pán Ježiš, Nebeská Matka…ale v kútiku duše som cítila,že to mám/máme podstúpiť. S manželom sme podstúpili umelé oplodnenie. Na prvom stretnutí nám lekár povedal,ale viete, my urobíme všetko čo je v našich silách,ale Dieťa je Boží dar…tak som sa zamyslela a verila,že Pán nám požehná. Na Veľkú Noc sme oznámili rodine,že som v požehnanom stave, na tie najväčšie sviatky roka, viete si predstaviť ako som sa cítila, že práve v taký krásny čas nám Pán požehnal.Bolo to dlhých 9 mesiacov obáv, strachu, či všetko dobre dopadne a či bude dieťatko zdravé. CHvála Bohu, dieťatko som s Božou pomocou a s pomocou všetkých svätých(Svätý Gerard, Svätá Rita, Svätý Dominik,Betlehemské Jezuliatko, Panna Mária zázračnej medaily..), ku ktorým som sa modlila vynosila. Ruženec mi dávala veľkú silu. Pár dní pred Vianocami som porodila krásneho synčeka. Každý deň mi pripomína náš malý chlapček, že je vymodlené dieťa. V týchto dňoch má synček dva mesiace a každý deň ďakujeme Bohu za tento veľký dar.

  Milé žienky, milí manželia, milí príbuzní párov túžiacich po dieťatku. Rozhodla som sa napísať Vám tento príbeh, pretože aj mne táto stránka dávala veľmi veľa nádeje,že naše modlitby a modlitby pána Jaroslava budú vypočuté. Viem si predstaviť, aké je to pre Vás veľmi ťažké, ale chcem Vás touto cestou povzbudiť k tomu, aby ste nestrácali nádej a vieru. Prijmite s pokorou tento Váš kríž, odovzdajte všetko do Božích rúk a verte, že Vám Pán požehná dieťatko.

  “Teraz to možno nevidíte, prečo sa to deje,ale jedného dňa uvidíte vzácne striebro, zušľachtené ohňom a očistené mojou prítomnosťou. Pamätajte, nevložil som Vás do ohňa,aby som Vás spálil. Dôverujte mi svojím uboleným srdcom a sledujte, ako konám zázraky…”

 153. Dana píše:

  My už šiesty rok manželia…a stále sme bez dieťatka, sme smutní a veľakrát už strácame nádej, rozmýšľame nad umelým oplodnením, a dosť mám z toho obavy, neviem či je to správne…viem, že nie je to cirkvou akceptované, ale keď budeme ľutovať časom že sme neurobili pre to maximum.prosime o modlitbu, nech dostaneme silu do ďalších rokov života, pretože je to čoraz to ťažšie. Ďakujem

 154. Michaela a Michal píše:

  Dobry vecer,

  chcem Vas vsetkych poprosit o modlitby za mna a mojho manzela a za dar dietatka. Dietatko sa nam zatial nedari len rok,ale bojujeme s “lekarsky” nezlucitelnou pricinou mat prirodzenou cestou vlastne deti.

  Verime Bohu,ze nam pomoze,lebo je vsemohuci a milosrdny a miluje nas i vas. Budem sa za Vas vsetkych modlit a prajem Vam vela sil a nadeje do tazkych dni plnych bolesti a zarmutku z nenaplnenych tuzob. Prispevky som citala od zaciatku stranky a plakala som pri tom hodinu, citila som vasu bolest a zaroven nadej.
  Nech nas Pan Boh pozehna aj Vas otec Jaroslav,za vasu snahu a lasku, pomoc ludom a za dar nadeje,ktoru inym davate.

 155. Jaroslav píše:

  Judith povedala Anne: Pán uzavrel tvoje lono, takže nemôžeš dať Izraelu potomka.
  Anna sa veľmi zarmútila. Vyzliekla si smútočné šaty, umyla si hlavu, obliekla si svoje svadobné šaty a okolo deviatej hodiny sa vydala na prechádzku do záhrady. Uvidela vavřín (laurel), sadla si pod ním a modlila sa k Bohu, týmito slovami: „Bože našich Otcov, daj mi svoje požehnanie a vyslyš moju prosbu, tak ako si požehnal Sáre a dal si jej syna Izáka.“
  Pozrela sa hore a uvidela vrabčie hniezdo na vavřínu, a začala veľmi plakať a hovorila si:
  „Bože môj! Kto ma to splodil? Čie lono ma porodilo?
  Synovia Izraela ma zavrhli, zosmiešnili a vyhnali z chrámu!
  Bože môj, kto je mi podobný?
  Ani tie vtáky na nebi nie sú mi podobné, pretože vtáky na nebi rodia ti potomstvo.
  Bože môj, kto je mi podobný?
  Ani tie divoké zvieratá nie sú mi podobné, pretože divoké zvieratá rodia ti potomstvo.
  Bože môj, kto je mi podobný?
  Ani táto voda nieje na to tak ako já, pretože i tá voda rodí ti potomstvo.
  Bože môj, kto je mi podobný?
  Ani táto zem mi nie je podobná, i zem prináša vo svoj čas plody a vzdáva ti vďaky.
  A v tom stál kúsok odtiaľ Boží posol a povedal jej: Anna, Anna! Pán vyslyšal tvoju prosbu, počneš a porodíš dieťa a bude sa o ňom hovoriť po celom svete.
  Akože je živý môj Pán a Boh, povedala Anna, ak už porodím chlapca alebo dievča, odovzdám ho Pánovi, svojmu Bohu a bude po celý život slúžiť Bohu.
  Text je prevzatý z Jakubovho protoevanjelia. Je to apokryfný novozákonný spis. Oslovilo ma, že s akou vierou a odvahou prosila Anna Boha, aby počala dieťa. V pokore všetko trpela a znášala, myslím na časy neplodnosti. Milovala pravého Boha a dôverovala mu. Žila podľa viery Starého zákona, tak bola vychovávaná a s manželom spolu potom tak vychovávali Máriu. Ženy chcú mať dieťatko a niektoré ani nežijú s mužmi v manželstve uzatvorenom pred tvárou Cirkvi. Viem, že nikoho nemožno súdiť. A to ani nechcem. Chcem však poukázať našu malú vieru. Keď neberieme vážne Božie prikázania, tak potom je naša láska k Bohu veľmi malá. Nedostávame to o čo v modlitbách prosíme. Boh je láska, ale je to skôr o nás, sami sa vlastne trestáme. Prosme Pána, aby rozmnožil v nás vieru. Potom sa mnohé veci ešte zmenia. Pane Ježišu, pomáhaj nám, aby sme žili viac duchovne a nech sa naplní Tvoja vôľa v týchto napísaných prosbách, pod týmto článkom. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

 156. Jaroslav píše:

  Prišiel veľký deň Pána a synovia Izraela prinášali svoje dary. Proti Joachimovi sa však postavil Ruben: „Nemáš právo ako prvý odovzdať svoje dary,“ povedal „pretože z teba nevzišlo Izraelovi potomstvo.“
  Joachim sa veľmi zarmútil a obrátil sa k záznamom o dvanástich kmeňov Božieho ľudu a povedal: „Chcem sa pozrieť, či som sám, z koho nevzišlo Izraelovi potomstvo.“ Hľadal a zistil, že všetci spravodliví dali potomstvo v Izraeli,a spomenul si na praotca Abraháma, ako mu na sklonku jeho dní dal Boh syna Izáka.
  Joachim sa veľmi zarmútil a neukázal sa pred svojou ženou, ale odišiel do pustatiny a tam táboril a postil sa 40 dní a 40 nocí. Nedotknem sa jedla ani pitia, hovoril si, pokiaľ sa mi neukáže Pán, môj Boh a jedlom a pitím mi bude modlitba.
  Pánov posol zostúpil k nemu a povedal mu: Joachim, Joachim! Pán Boh vyslyšal tvoju prosbu, odíď odtiaľto. Tvoja žena Anna počne.
  A Joachim sa vydal na cestu. Zavolal si pastierov: Priveďte mi desať baránkov bez poškvrny a bez vady, povedal im budú pre Pána, môjho Boha. A priveďte mi dvanásť nežných teliat – budú pre kňazov a pre radu starších. A sto kozliatok bude pre všetok Boží ľud.
  Modlitba spojená s pôstom má veľkú silu.
  Mnohí muži riešia iné veci,ako modlitbu a pôst. Navštívia urológa, sexuológa a neviem, že koho ešte iného, len aby im títo ľudia povedali, že kde je problém a čo majú robiť. Lenže ťažko sa potom niečo zmení. Lebo človek nie je Boh. Presne, ako tá žena chorá 12-rokov na krvotok, všetky peniaze minula na lekárov a nič jej nepomohli. Tým však nechcem povedať, že lekárov dnes už nepotrebujeme. Aj oni majú svoje poslanie od Boha. Ale tam, kde už oni nevedia urobiť nič, tak Boh je všemohúci a Jemu je všetko možné. Modlitba spojená s pôstom je veľmi účinná. Ale aj vytrvalosť treba v neustálej modlitbe a v pôste, dôverujme Pánovi a potrebujeme vytrvalosť, aby sme získali prisľúbenia od nášho Pána. Amen. Všetko dobré prajem, Jaroslav, brat.

 157. A a M píše:

  Koľko úmyslov. Jeden je aj od nas, aj my sa trápime s tým, že nemôžeme mať deti. Dopadá na nás veľká tazoba a nemohúcnosť a smútok.
  Nech Boh všemohúci pretvori premení a pozehna nás na našich deťoch.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Ďakujem, že ste nám tu napísala Váš úmysel. Nech Vás Pán požehná a posilní na duchu spolu s manželom, a naše modlitby nech sú vypočuté tak, ako Pán chce, aby sa stalo vo Vašej manželskej láske. On pozná najlepšie všetko, aj našu budúcnosť. Vedie nás presne podľa svojho zámeru a nakoniec nás prijme do slávy. Nádej, že vo Vašej manželskej láske príde čas počatia a narodenia dieťatka je tu vždy. Nie je to ľahké byť bezdetný v manželskej láske. Poznám manželov, v mojej bývalej farnosti, ktorí nemali deti a už sú staručkí, na adopcii sa nezhodli, ale mňa vo farnosti milovali ako syna a oni sú mojimi druhými rodičmi až do teraz. Aj ja mám radosť a aj oni majú radosť. Adoptovali si ma, ako duchovného syna. Keď Vám chýba pokrvné rodičovstvo, budete mať určite duchovné rodičovstvo. Pán isto premení Vašu veľkú ťažobu, nemohúcnosť a smútok na opravdivú a trvalú radosť. Dôverujte mu však a milujte ho. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Pekný deň prajem.

 158. J a R píše:

  Prosím o modlitby,sme bezdetný manželský pár, ktorý sa už štvrtý rok bezúspešne snaží o počatie. PBZ

 159. Kristina píše:

  Ruzencova Panna Mária, október je zasvätený Tebe..modlim sa každý den, dávaš mi neuveriteľnú silu a nádej..verim, že sa to podari a Boh požehna náš zivot dietatom..
  V myšlienkach som so vsetkymi, ktoré tiez trpia, modlite sa k Panne Marii, nikdy ma nesklamala..vždy mi všetko pomohla prekonat.. ona je Matka Bozia…
  Pod Tvoju ochranu utiekame sa, Svätá Božia rodicka, neodvracaj zrak od našich prosieb, pomôž nám v nudzi a z každého nebezpecenstva nás vyslobod, ty Panna sláva a požehnaná..

 160. Kristina píše:

  Ruzencova Panna Mária, október je zasvätený Tebe..modlim sa každý den, dávaš mi neuveriteľnú silu a nádej..verim, že sa to podari a Boh požehna náš zivot dietatom..
  V myšlienkach som so vsetkymi, ktoré tiez trpia, modlite sa k Panne Marii, nikdy ma nesklamala..vždy mi všetko pomohla prekonat.. ona je Matka Bozia…
  Pod Tvoju ochranu utiekame sa, Svätá Božia rodicka, neodvracaj zrak od našich prosieb, pomôž nám v nudzi a z každého nebezpecenstva nás vyslobod, ty Panna sláva a požehnaná..

 161. bohuznáma píše:

  Drahí moji bezdetní manželia.
  S príbuznými som zdieľala takúto bolesť. Dieťatká na nakoniec narodili. A keď dospeli, odvrátili sa od Pána. Celkom. Jedno až na drogovú smrť. Kto môže pochopiť takúto bolesť rodiča? Neprajem nikomu takúto bolesť. Lebo je strašnejšia od tej prvej. Kde je toto dieťa teraz? Strašná bolesť – neutíšiteľná bolesť mamy.

 162. janinka píše:

  Prosim o modlitbu za dar pocatia aby sme uz mohli mat nase vytuzene babatko …
  Dakujem za modlitby

 163. Monika píše:

  Prosila by som aj ja o modlitbu za plodnosť,tiež sa nám nedari

 164. Dôstojný otec Jaroslav,
  prosíme vás tiež o modlitbu za nás.Sme manželmi takmer 10 rokov.Jedno dieťatko máme v nebi,prišli sme o neho samovoľným potratom v 5.týždni pred dvoma rokmi.Bolo to veľmi ťaké obdobie,no zároveň sa pre nás otvorila nová nádej.Od tej doby sme dostali od Pána mnoho milostí,nádherných priateľstiev,krásnych chvíľ a hlavne dar obrátenia a živej viery.Denne sa modlíme s manželom ruženec,dokonca sme sa pomodlili aj Pompejsku novenu,chválime Pána,povzbudzujeme sa navzájom,keď je ťažko,ale sme aj napriek veľkej túžbe po dieťatku šťastní.Snažíme sa odovzdávať všetky chvíle a pocity Bohu,nech sa o všetko postará.Prosíme naďalej nielen o dar dieťatka,ale i o dar viery.
  Tiež prosím o modlitbu s rovnakým úmyslom za Martinku a Peťa,za Ivu a Jána,za Ivu a jej manžela.
  Boh nech vás obdarí všetkými potrebnými milosťami pri vašej práci. Pán Boh zaplať!
  z&m

 165. Malvína píše:

  Prosím aj za modlitbu. Teraz v máji to bude 10 rokov, čo sme bezdetní manželia Teraz sa snažím viac modliť, predtým som sa nemodlila intenzívne. Boli obdobia, že som sa vôbec nemodlila, bola som dosť nahnevaná na Boha. Prosím o požehnanie našho manželstva. Prosím o modlitbu, pokoru a vieru. Ďakujem

 166. Lucia píše:

  Milé spubojovníčky,
  Pochválený buď Ježiš Kristus! Je tu mnoho príbehov,prosieb s rovnakou túžbou aby boli naše modlitby za dar potomka vypočuté. Prežívam s manželom to čo mnohé z vás.
  Je ťažké nájsť vhodné slová útechy a povzdbudenia. No kde inde čerpať silu ako v evanjeliu a slovách nášho Pána Ježiša Krista: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria Vám! Lebo každý kto prosí dostane a kto hľadá nájde a kto klope tomu otvoria!(Mt 7,7-12)
  Náš sv.otec František nás povzbudzuje modlitba je víťazstvom! Modlitba buď zmení skutočnosť alebo naše srdce, no vždy mení, niečo premieňa. Je víťazstvom nad osamelosťou a zúfalstvom.
  Preto milé bojovníčky nech sme akokoľvek zúfalé, opustené nikdy nezabúdajme na modlitbu!
  Zahŕňam Vás do svojich modlitieb,verím, že v jednote je sila. A kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene tam som Ja mendzi nimi.(Mt 18,20)
  Prosíme Ťa Pane, vypočuj všetky naše prosby a modlitby! Posilňuj našu vieru, nádej a trpezlivosť nech pochopíme Tvoj Boží plán s každou z nás, zošli nám potrebné milosti!
  Ďakujeme ti za nášho orodovníka otca Jaroslava!
  Amen

 167. Lenka píše:

  Prosím o modlitbu za naplnenie tužby ktoru s manželom nosíme v srdci byť rodičia. Verime, že Boh našu túžbu v srdci vydí, ale už stracame sily sa ďalej modliť za dieťatko a stracame nádej, že sa naša túžba náplní.

 168. Andrea píše:

  Pochvalen bud jezis kristus prosime o modlidbu aby sme sa stali rodicmy velmi potom tuzime uz 10 rokou sa nam nedari vsetko mozne sme uz vyskusali a stale nic postupila som uz aj umele oplodnenie velmi dobreho partnera mam velmi je dobro srdecny nedava mi to najavo ze by sa chcel stal oteckom aby ma stim netrapil velmi by sme chcely uz drzat nasho maleho anjelika v nasom naruci prosime o modlitbu za naplnenie nasej tuzby stat sa rodicmy Nech nas nas pan boch pozehna Amen Zdenko Andrea

 169. Evka píše:

  Dobry den,
  aj ja sa pripajam s vrucnou prosbou za modlitbu za nas s manzelom. Uz 12 rokov sme manzelmi a snazime sa mat vlastne dietatko ale zatial nam nebolo dopriate. Prosim preto o prihovor a modlitbu aj za nas, nech nam Pan dopraje mat vlastne zdrave dietatko, ktoremu dame naruc plnu lasky. Pan Boh zaplat.

 170. Evka píše:

  Dobry den,
  aj ja sa pripajam s vrucnou prosbou za modlitbu za nas s manzelom. Uz 12 rokov sme manzelmi a snazime sa mat vlastne dietatko ale zatial nam nebolo dopriate. Prosim preto o prihovor a modlitbu aj za nas, nech nam Pan dopraje mat vlastne zdrave dietatko, ktoremu dame naruc plnu lasky. Dakujeme za modlitby.

 171. Marta píše:

  Pochvaleny bud Ježiš Krustus.Prosim o modlidby za manzelov Miroslava a Mirku mojho syna 10 rokov sa snazia o dieťatko no zatial im nebolo dopriate.Verim ze Pan Boh vsemohuci aj im urobi radost aby sa mohli stat dobrymi rodicmi.Ešte raz prosim cele spoločenstvo za uprimne modliby a verim ze spolocne modlenie nas vsetkych Pan Boh vsemohuci vysliši.Pan Boh zaplat za vsetko.

 172. Marta píše:

  Požehnany večer.Aj ja mama prosim o modlidby za moje deti Miroslava a Mirku ktory sa už 10 rokov snazia o babätko ktore doposial im nebolo dopriate.Verim ze spoločnymi modlidbami Pan Boh vypočuje nas všetkych a pozehna aj im dietatko na ich radost aby ho mohli v laske k Bohu k bliznemu dobre vychovat. Pan Boh zaplat za kazdu midlidbu.

 173. Martina píše:

  Aj my vás s manželom prosíme o modlitby za dar dieťaťa.Mame v srdciach prázdne miesto,ktoré nedokáže napĺňať,ani najväčšia vzájomná láska.Chýba nam detský smiech.Veríme,modlime sa,prosíme,ale niekedy strácam nádej.Bože daj nám silu vytrvať,byť trpezlivy a nestrácať nádej a daj silu všetkým párom,ktorý si prechádzajú rovnakým utrpením,aby boli naše prosby vyslišane.Amen.

 174. Lucia a Michal píše:

  Chceli by sme aj my poprosiť o Váše modlitby. Pán nám 2 mesiace pred 1. výročím sobáša daroval milosť počatia dieťatka. Náš maličký anjelik tu s nami bol 12 týždňov a potom si ho Pán z bruška povolal k sebe. Veľmi bolí táto strata a aj keď toto dieťatko nenahradí žiadne iné, túžime veľmi po detičkách. Veľmi prosíme o modlitbu.
  Pán Boh zaplať. +

 175. Kristína píše:

  Dobrý večer, chceli by sme Vás poprosiť s manželom o modlitbu za naplnenie našej túžby mať zdravé dieťatko. Veríme, že Pán naše prosby a modlitby, tak ako aj modlitby ostatných manželských párov, vypočuje, povzbudzujú nás Jeho slová: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria Vám! Lebo každý kto prosí dostane a kto hľadá nájde a kto klope tomu otvoria!(Mt 7,7-12)

 176. Andrea píše:

  Dobrý deň, ďakujem za nádherný článok a posilnenie. Tiež s manželom tuzime po dieťatku, sme veriaci, modlíme sa… moja viera v poslednej dobe však prechádza skúškami/ viem že ma Boh učí trpezlivosti ale nie vždy to viem prijať. Prosím Vás o modlitbu, aby bolo naše manželstvo požehnane dieťatkom. Ďakujem

  • kňaz Jaroslav píše:

   Ďakujem Vám, že ste nám tu napísala. Nech Vám všetkým vždy Pán daruje novú silu a zdravie tela i duše. Bože náš, daruj prosiacim manželom dar počatia a narodenia zdravého dieťatka. Amen. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

 177. Viera píše:

  Pripájam sa k prosiacim o modlitbu za dieťatko. Sme manželský pár a na naše vytúžené dieťatko stále čakáme. Keď sa nám pred 2 rokmi podarilo počať, pán si našu Magdalénu po 6 mesiacoch v mojom lone povolal späť. Sme síce zranení, no neprestávame veriť a modliť sa.

 178. Eva píše:

  Dobrý deň,
  chcela by som poprosiť o modlitbu za počatie druhého dieťatka. Vždy som túžila po veľkej rodine a moj vek sa už blíži k 40ke. Prvé dieťatko nám Pán požehnal dosť rýchlo, no s ďalším sa už akosi nedarí. Veľmi túžime dať dcérke súrodenca (súrodencov). Ďakujem zo srdca za každú modlitbu!

 179. Jana píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, veľmi pekne prosím o modlitbu za nás aj všetky manželské pary túžiace po dieťatku. Je to už niekoľko rokov čo sa s manželom snažíme a neúspešne. Dakujem za každú modlitbu.

 180. Dana píše:

  Smútok je čoraz väčší, keď už to bude 8 rokov čo sa nedarí mať dieťa, sme z toho veľmi smutní a ja niekedy už aj strácam vieru. Prosíme Vás o ďakujem

 181. Katarína píše:

  Vidím tu veľa príspevkov na túto tému. Napriek tomu mi však nedá a mám potrebu podeliť sa so svojou skúsenosťou. O dieťa sme sa s mužom nesnažili, sústredili sme sa na iné pozemské starosti a radosti, no najmä prácu. Po takmer 12 rokoch spolužitia sme sa začali zaoberať témou spoločného dieťaťa. Brali sme to ako vážny krok, nakoľko sme mali už náš život nastavený tak, ako nám vyhovoval. Potom sme sa spoločne vybrali na svätú púť Sv. Jakuba do Santiago de Compostela v Španielsku. Naša púť trvala 5 dní, prešli sme 127km. Do roka a do dňa sa nám narodila dcérka a je naším najväčším šťastím a požehnaním.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Chvála ti, Pane a vďaka ti, Pane. Gratulujem a žehnám Vám. Vyprosujem Vám všetkým, drahí priatelia, aby Vám Pán daroval plodnosť a mohli ste sa tešiť z počatia a z narodenia dieťatka. Pán zhliadol na Ráchel a odňal z nej neplodnosť a ona počala dieťa. Keď sa chlapec narodil, dala mu meno Jozef. Kiežby Vás všetkých prosiacich takto potešil Pán. Hľadajte Pána na tých miestach, kde ho možno nájsť. Potešujte ho rôznymi spôsobmi plnými lásky a dôvery. Nech Vás žehná Pán. Jaroslav, brat.

 182. Marta píše:

  Cely zivot som sa modlila za pozenahnie mat dobreho muza…bolo to vyslysane a Pan Boh mi pozenhnal to najvacsie stastie…4 roky sme manzelia a upenlivo sa modlime za ten najvacsi dar – pozehnanie deti…a stale si opakujem: Pan Boh vie co robi a doveruj mu…Stacam ale nadej a premaha ma strach. Prosim o Vase modlitby.

 183. Táňa píše:

  Pochválený buď Ježiš Kristus, veľmi ma teší, že modlíte za neplodné manželstvá, sama som si tým prešla, ale vďaka Bohu moje modlitby boli vypočuté. Chcem Vás úprimne a z celého srdca poprosiť o modlitbu za moju priateľku a kolegyňu Martinku, ktorá už niekoľko rokov túži po dieťatku spolu s jej manželom Petrom. Pripájam svoje modlitby k Vašim, nech Pán požehná Vašu službu a vypočuje Vaše modlitby.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Martinka a Peter, prosíme ťa, Pane Ježišu, za ich manželskú lásku a oni chcú prijať deti a vychovávať ich podľa Tvojho slova, vo viere a láske, otvor ich lono pre plodnosť. Prosíme ťa a ďakujeme ti. Dal si nám slovo a povedal si, že kto sa poníži a bude ako toto dieťa… Daruj im dieťa. Veľmi ťa o to prosíme. Amen.

 184. Pavlina píše:

  Prosime o modlitbu za dar dieťatka pre nas- manželia Miroslav a Pavlina Matonokovci. Ďakujeme

 185. zuzana píše:

  Prosím o modlitbu. Nedarí sa nám mať dieťa a veľmi ma bolí keď mi rodina vraví “my sme sa vzali pred tromi mesiacmi a už čakáme.” Na jednej strane sa nás snažia povzbudiť že nemáme zufať a nemáme mať myseľ opretú len o túžbu po miminku a na druhej strane čo telefonát to rozprávanie kto je tehotný rýchlo po svadbe a ako su šťastný čo deti maju. Na jednej strane ma to teší a na druhej strane ma to veľmi bolí. Snažím sa to dávať Bohu túto túžbu ale niekedy som sklamaná a tak vravím Bohu ´prečo?…´
  neviem aké plány ma s nami Boh.Len viem že sa cítim byť zbytočná deti nemám a neviem ich dať manželovi ktorý po nich moc túži, vo farnosti moju pomoc nechcu pretože som v nej nová a oni už maju svoje zabehnuté. Cítim sa byť na tomto svete zbytočná. cítim túžbu po materstve, pomáhať ostatným, byt užitočná a pritom len vidím ako som zbytočná……
  prosím o modlitbu

 186. Renáta píše:

  Dobrý večer….prosím o modlitby za naše manželstvo nech je požehnané a obdarené dieťaťom. Už 7 rokov sa snažíme o tento dar …ďakujem zo ❤️

 187. Bohuznáma píše:

  Prosim o pozehnanie naseho manzelstva darom miminka. Sme svoji 2,5roka. Moc ma boli ze dieta mat nemozeme.

 188. Zdenka píše:

  Prosím o modlitbu za počatie a narodenie zdravého dieťatka. Dakujem

 189. Maroš a Mária píše:

  Myslíme na vás,neplodné páry,sme v tom spoločne!Myslíme na vás v modlitbe každý večer,nech sa naplní Božia vôľa a Jeho plán s nami.?

 190. Zuzka píše:

  Tak moc tužim po miminku. Prosim vás o modlitbu.

 191. Jana píše:

  Z celého srdca prosím o modlitbu za počatie. Už 7 rokov sa snažíme o bábätko no neúspešne. Ďakujem ❤️

 192. Eva píše:

  Z celého srdca prosíme o modlitbu za počatie zdravých detičiek. Ďakujeme zo srdca.

 193. Maja píše:

  Velmi prosim o modlitbu za pocatie a donosenie zdrveho babatka🙏🏻🙏🏻🙏🏻uz 4x som prisla o lasocku..nedavam to,som velmi velmi zufala..vsade okolo maju vsetci deti a ja…..😭pane,prosim vyslis moju prosbu🙏🏻🙏🏻

  • kňaz Jaroslav píše:

   Požehnaj ju, Pane. Tvoja milosť nech je s ňou, aby počala a porodila dieťa. Prosíme ťa, vyslyš nás. Chvála ti, Pane a vďaka ti, Pane. Jaroslav, brat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch