Vážme si v našej krajine pravé poznanie Boha, prosím.

Nasledujme Ježišovo učenie také, aké je.

Naša Cirkev učí: Muži, buďte verní svojim manželkám a ženy, buďte verné svojim manželom. Nie preto, že by Cirkev na vás žiarlila, ale má veľký záujem o vaše rodiny. A Cirkev vás chce vidieť ako manžela a manželku spolu s vašimi deťmi. Ježiš je tu s nami a On je hlavou Cirkvi. Tak tomu skutočne je a Cirkev mu je vo všetkom podriadená. Preto aj Cirkev hovorí: “Muži, milujte manželky, ako aj Kristus miluje Cirkev a seba samého vydal za ňu.” Každý jeden nech miluje svoju manželku ako seba samého. A manželka, každá jedna, nech si ctí svojho muža. Takto by to malo byť v manželstve a to po celý život.

Vernosť v manželskej láske, vernosť oboch, muža a ženy, to chce Boh. To nie je ľudský výmysel, ale je to Božia vôľa. Najhlbším dôvodom je vernosť Boha svojej zmluve a vernosť Krista svojej Cirkvi. Sviatosť manželstva robí manželov schopnými, aby túto vernosť predstavovali a vydávali o nej svedectvo.

Ak robíme všetko tak, ako nám to Boh prikazuje, budeme si nažívať v láske a v porozumení. Keď sa však odvrátime od jeho príkazov, môže nám to narušiť naše vzťahy, dokonca i zničiť naše rodinné zázemie.

O manželskom spolunažívaní. Vo Svätom Písme nachádzame aj takýto odkaz, ako máme správne spolunažívať v manželskej láske:
“Ustavične vzdávajte vďaky za všetko Bohu a Otcovi v mene nášho Pána Ježiša Krista a podriaďujte sa jedni druhým v bázni pred Kristom. Ženy svojim mužom ako Pánovi, lebo muž je hlavou ženy, ako je aj Kristus hlavou Cirkvi, on, Spasiteľ tela. Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom. Muži, milujte manželky, ako aj Kristus miluje Cirkev a seba samého vydal za ňu, aby ju posvätil očistným kúpeľom vody a slovom, aby si sám pripravil Cirkev slávnu, na ktorej niet škvrny ani vrásky ani ničoho podobného, ale aby bola svätá a nepoškvrnená. Tak sú aj muži povinní milovať, svoje manželky ako vlastné telá. Kto miluje svoju manželku, miluje seba samého. Veď nik nikdy nemal v nenávisti svoje telo, ale živí si ho a opatruje, ako aj Kristus Cirkev, lebo sme údmi jeho tela. Preto muž zanechá otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele. Toto tajomstvo je veľké; ja hovorím o Kristovi a Cirkvi. Ale aj vy, každý jeden nech miluje svoju manželku ako seba samého. A manželka nech si ctí muža.” (Efezanom 5, 20 – 33)

Toto je zdravé učenie a hlása ho naša Cirkev. V zdravom učení nenájdeme nič, čo by mohlo podporiť spolunažívanie osôb rovnakého pohlavia v manželstve, ako je to medzi mužom a ženou. Ak naša spoločnosť ostane verná Bohu, nikdy to nebude môcť byť uzákonené. V západných krajinách Európy, zákonodarcovia (väčšina), odpadli do vernosti k Bohu a k jeho učeniu, a Božiu pravdu zamenili za lož. Nečudujme sa teda tomu, že na našu krajinu odtiaľ prichádzajú tlaky. Lož a poblúdenie, to sú znaky toho, ktorý sa vzoprel pravému Bohu. Vzoprime sa diablovi a utečie od nás. Vážme si v našej krajine pravé poznanie Boha, prosím. Modlime sa na tento úmysel. Milujme Boha celým svojim srdcom, celou svojou dušou, celou svojou silou a blížneho svojho, ako seba samého.

Pane Ježišu Kriste, prosíme ťa, daj nám väčšiu vieru. Ochráň nás na Slovensku od lži a poblúdenia. Ďakujeme ti.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články
Jeden komentár pre “Vážme si v našej krajine pravé poznanie Boha, prosím.
  1. Helpwithmath píše:

    kňaz Jaroslav, thanks so much for the post.Really thank you! Keep writing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza