Caterina

http://www.salifoto.sk/resources/App/small/201112011001190.caterina_upr.jpgDojímavý denník otca, známeho talianskeho novinára a autora svetového bestselleru Tajomstvá Jána Pavla II., ktorý je skúšaný tragédiou svojej dcéry, sa dostal do kníhkupectiev. Ide o najnovšiu knihu Caterina, ktorú vydalo vydavateľstvo SALI-FOTO. Honorár a celý príjem autora sú určené na ciele charitatívnej činnosti a na diela misijnej evanjelizácie.

Kniha opisuje, že v septembri 2009 dôsledkom náhleho zastavenia srdcovej činnosti 24-ročná dcéra známeho talianskeho novinára upadá do kómy. Táto tragédia sa však stáva začiatkom neskutočne pozitívnych udalostí. Vďaka nič netušiacej a na nemocničné lôžko pripútanej dievčiny sa začínajú odohrávať malé i veľké zázraky. Nezvyčajná dôvera Caterininých rodičov v Božiu pomoc a ochranu Panny Márie, ktorú napriek svojmu utrpeniu verejne deklarujú, pohýna ľady v srdciach tisícov ľudí. Začína sa utvárať veľká reťaz solidarity a modlitby, impozantné predstavenie viery a lásky, ku ktorému sa pripájajú aj agnostici a ateisti. Mnohí začínajú nanovo veriť a odkrývať hodnotu modlitby.

Caterinin príbeh sa ešte neskončil. Každý deň sa odohráva pred našimi očami. Budí však presvedčenie, že modlitba a ľudská solidarita sú neoceniteľnou hodnotou pri prekonávaní aj tých najdramatickejších životných skúšok. Kniha Caterina je dojímavým denníkom otca, ktorý je skúšaný tragédiou svoje dcéry. Otca, ktorý dôveruje, miluje a nestráca nádej..

 

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Recenzie knihy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Jediný skutok lásky k Bohu v čase suchopádnosti má väčšiu hodnotu ako mnoho skutkov v čase nadšenia a útechy.
František Saleský