V každom dopravnom prostriedku myslime na večnosť.

Cestovanie akýmkoľvek dopravným prostriedkom prináša pre človeka takmer vždy určité riziko, nebezpečenstvo. Môžeme mať kvalitné, bezpečné auto; letecká spoločnosť, ktorá nám ponúka svoje služby, môže mať nové a technicky dobre vybavené lietadlo, vrtuľník alebo na cestovanie do dovolenkovej destinácie použijeme autobus, vlak, predsa nás niečo nepríjemné môže zastihnúť a vážne zraniť, či ukončiť náš pozemský život.

Čas je drahocenný. Vôbec si túto skutočnosť neuvedomujeme – teda až do chvíle, keď sa čas začne pohrávať aj s naším životom.
Neprejde deň, aby sa v médiách neobjavila správa o ľudskom nešťastí, v podobe tragickej udalosti, ktorá sa stala u nás alebo vo svete. Vyšetrovatelia skúmajú, že čo bolo príčinou nešťastia. Zlyhala technika alebo je za tým pochybenie človeka – ľudský faktor.

Najlepšie pre človeka je, aby zostávajúci čas v tele nežil ľudským žiadostivostiam, ale Božej vôli. (1 Pt 4, 2) Nedá sa to bez modlitby a bez spolupráce s Božou milosťou. Viem, že som slabý človek a preto prosím Boha, aby mi daroval silu, aby mi to šlo, plniť Jeho vôľu.
Nad každou tragickou udalosťou sa zamyslím, lebo pri nej zomreli ľudia. Môžeme ich vrátiť späť? Nie! My pôjdeme za nimi, ale oni sa k nám nevrátia.
Každý deň myslime na večnosť. Na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi! V každom dopravnom prostriedku myslime na večnosť. Od modlitby sa neodchádza na dôchodok. Kto chce, môže sa začať modliť a tým sa vlastne naučí modliť sa. Pamätajme si, že Pán Ježiš je ochranca nášho života. A keď vieme, že nás miluje a naozaj to vieme, tak čokoľvek sa nám stane, On o tom vie a je pri nás a s nami. Otec kráča po ceste so svojou dcérou a drží ju za ruku. Dcéra upadne a zlomí si nohu. Kráčala vedľa neho a predsa sa stalo toto nešťastie. Otec to nechcel. Následne urobí všetko preto, aby o ňu bolo dobre postarané, až kým sa úplne nevylieči. Náš nebeský Otec je najlepší v starostlivosti o nás. Veríš tomu?

A keď počujeme o tragicky zosnulých bratoch a sestrách, modlime sa za nich, aby dostali dar spásy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza