Dôkazy nesmrteľnosti ľudskej duše

Mám nesmrteľnú dušu.  Non omnis moriar – Nie všetko vo mne zomrie.

Dôkazy nesmrteľnosti  ľudskej duše:

– duchovnosť duše: Duša nie je zložená z častí, nemôže sa rozpadnúť. Duša je nesmrteľná svojou prirodzenosťou, je spojená s telom, ale na tele vnútorne nezávislá, môže existovať aj bez tela, mimo tela;

– prirodzená túžba žiť bez konca: Nemá zmysel ľudská existencia, ak má zaniknúť v ničote. Človek si uvedomuje, že má zomrieť, ale sám o sebe by chcel žiť stále. viď v článkoch: “Uvažovanie.”

–  nutnosť mravnej sankcie: Tu na tomto svete vidíme, že dobrý nedostanú odmenu. Kde je tu spravodlivosť. Najvyššie mravné skutky, obetovanie seba – nemôžu byť v tomto živote odmenené. Vo svete sa potuluje mnoho vrahov a keďže nezanechali po sebe stopy a polícia nemá dôkazy – nebudú tu na zemi právoplatne obvinený a znášať dôsledky svojich skutkov vo väzení. Jedine, ak by sa sami priznali. Po smrti musí existovať mravná sankcia.

Od najstarších čias zaujal pozornosť filozofov fakt, že nejaká tajomná sila oživuje hmotu. Táto sila pôsobí, že telo sa hýbe a zase umiera, keď táto sila opúšťa hmotu.

Život sa skladá z dvoch častí: z hmoty (telo), ktorá zostáva chvíľu aj po smrti, potom sa rozpadá na prach a časť, ktorá oživuje hmotu. Ježiš a mŕtvy Lazár. Lazarová sestra hovorí Ježišovi: Pane už zapácha, je už štvrtý deň uložený v hrobe (jeho telo). Ježiš hovorí Ja som život a Lazár bol znovu oživený, vyšiel na prekvapenie všetkých z hrobu von. Postarajte sa oň ho a dajte mu čo potrebuje.

Aristoteles nazýva tú časť, ktorá oživuje telo Formou – je to dokonalejší princíp, než hmota – je to Princíp života.

Dýchanie je znamením života. Prestať dýchať je smrť. Duša je to čo dáva princíp, ktorý dáva život.

PIATA HLAVNÁ PRAVDA NAŠEJ VIERY:  DUŠA  ČLOVEKA  JE  NESMRTEĽNÁ.

ŽIVOT  NA ZEMI  SA UŽ  NEDÁ  ZOPAKOVAŤ. Ak vám bude niekto hovoriť niečo iné, tak to je “kačica.”  Sú ľudia, ktorí tvrdia, že v druhom živote môžu byť trebárs aj tou kačicou alebo iným zvieratkom, preto zvieratá nezabíjajú a nejedia. Po celom svete sa za mesiac zabijú miliardy kureniec, ale skutočne miliardy a ja si mám myslieť, že z toho tela kuraťa z novu odchádza aj duša človeka niekam inam.

Pán Ježiš povedal Petrovi: Peter, zabíjaj a jedz. Boli tam podľa Židovského zákona aj nečisté zvieratá a preto sa Peter aj ozval: Pane v žiadnom prípade nebudem zabíjať nečisté zvieratá a jesť ich mäso. Ale Pán mu povedal: Nenazývaj nečistým to, čo som ja očistil. A Peter poslúchol.

ŽIJEME  LEN  RAZ  TU  NA  ZEMI. Aj veľký kráľ Dávid hovorí, že môj syn sa už ku mne nevráti (zomrel). Ja pôjdem za ním.

Využívajme múdro čas. Neprijímajme všelijaké “kačice” a  bludy. Ľudia si veľa navymýšľajú, aby sa sami pred sebou ospravedlnili.

ALE  JEŽIŠ  NÁM  PRINIESOL  PRAVÉ  UČENIE, PRAVÚ  LÁSKU  A PRAVÉHO  DUCHA.

Ako to viem? Zo zjavenia. Ježiš, Syn Boží sa stal človekom, aby nás vykúpil.

JEŽIŠOVA  LÁSKA  KU MNE MA  PRESVEDČILA  A  JEŽIŠ  ROBÍ  ZÁZRAKY  VO  MNE. Poviem Vám, to je vám sila. Zimomriavky mi nabehli na kožu, keď toto píšem.

MILUJEM  ŤA  JEŽIŠU.  ODPUSŤ  MI, PROSÍM. AMEN.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Slovo na dnes
2 komentáre pre “Dôkazy nesmrteľnosti ľudskej duše
 1. Milan Shagara píše:

  Nenachádzam ani jeden dôkaz o nesmrteľnosti duše v Písme.
  Na druhej strane, verím náuke o vzkriesení,….ale náuka o nesmrteľnosti duše potom vyvracia Kristovu náuku o vzkriesení.
  Pretože,ak je niečo nesmrteľné, nemá význam to kriesiť,oživovať.
  Aj preto mnohí učenci poukazujú,že pravdou môže byť iba jedna náuka. A je to bud Kristova náuka o vzkriesení,alebo filozofická a pohanská predstava o nesmrteľnosti duše.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Pán Ježiš: “Nebojte sa tých; čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.” (Mt 10, 28) Dušu zabiť nemôžu. Telo zomiera, a ja verím vo vzkriesenie tela, tak ako to učí naša Cirkev. Apoštol Pavol: “Sme však plní dôvery a radšej sa chceme vzdialiť z tela a bývať u Pána. A preto sa usilujeme páčiť sa mu, či sme doma alebo mimo domu. Veď sa všetci musíme ukázať pred Kristovou súdnou stolicou, aby každý dostal odplatu za to, čo konal, kým bol v tele, či už dobré a či zlé. Pretože poznáme bázeň pred Pánom presviedčame ľudí, ale Boh nás pozná, a dúfam, že nás pozná aj vaše svedomie.” (2Kor 5, 8 – 11) “Oboje na mňa dolieha: túžim zomrieť a byť s Kristom, a to by bolo oveľa lepšie, ale zostať v tele je zasa potrebnejšie pre vás.” (Flp 1, 23 – 24) “Keď otvoril piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre Božie slovo a pre svedectvo, ktoré vydali. A zvolali mohutným hlasom: “Dokedy, Pane, svätý a pravdivý, nebudeš súdiť a pomstiť našu krv na tých čo obývajú zem?” Každý z nich dostal biele rúcho a povedali im, aby ešte krátky čas odpočívali, kým sa nenaplní počet aj ich spoluslužobníkov a ich bratov, ktorí majú byť zabití ako oni.” (Zjv 6, 9 – 11)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 25. január 2020
Meniny má Gejza
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Obrátenie sv.Pavla
sviatok
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš.

Ján Pavol II.