Smútok a žiaľ

Vždy mi je ťažko, smutno, keď počúvam o tragických udalostiach vo svete a na Slovensku. Zomierajú pri nich ľudia, živé bytosti a človek je predsa vrcholom stvorenia. Zamýšľam sa nad tým a uvedomujem si, že cestovanie akýmkoľvek dopravným prostriedkom prináša aj určité riziko, nebezpečenstvo. Každý z nás si je toho úplne vedomý, no predsa dúfame, že keď ráno odchádzame z domu, tak sa popoludní, večer vrátime v zdraví domov.

Dopravná nehoda si v stredu (13. 11.) vyžiadala dvanásť ľudských životov a dnes (v piatok 15. 11.) máme v našej krajine štátny smútok. Smútime spolu s rodičmi, deťmi a s príbuznými zomrelých a pozdvihujeme srdcia k jedinému Bohu, keďže máme dar viery a prosíme Boha za tieto duše, ktorých pozemská púť v tele skončila, aby dostali milosť spásy. Takýmto spôsobom môžeme vždy pomáhať zosnulým, modliť sa za nich a môžeme pridať aj pôst.
Zapamätajme si, že keď sadáme do akéhokoľvek dopravného prostriedku, prihovorme sa k Bohu, keď aj krátkou modlitbou.
Dôverujem Bohu a očakávam vzkriesenie tela a život večný. Verím všetkým slovám, ktoré povedal Pán Ježiš, pretože On obetoval svoj život za každého človeka na zemi, zomrel na kríži, aby sňal z nás naše hriechy. Preto za žiadnych okolností nestrácajme dôveru v Neho. Každý deň spolupracujme s Božou milosťou a tak vytrváme v plnení Božej vôle do konca, získame prisľúbenie. (pozri Hebr 10, 35 – 36)

Ježiš nám prisľúbil, že nás vezme k sebe: “Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.” (Jn 14, 1 – 3) Neviem si predstaviť život bez tejto nádeje. V nádeji sme spasení. Ďakujeme ti Ježišu. Modlím sa k Bohu a prosím denne o pomoc aj Pannu Máriu, ktorá si ma adoptovala za svoje dieťa a každého z nás. Ona mi (nám) pomáha, a viem to z vlastnej skúsenosti. Najbezpečnejšie miesto je pod plášťom Božej Matky. Ona je mamou, ktorá chráni Cirkev. Som je vďačný. Poďakovanie patrí aj našim anjelom strážnym a archanjelom.

V stredu (13. 11.) bolo na Slovensku viac tragických úmrtí. “Polícia tento deň označila ako najtragickejší deň v roku, kedy zomrelo 12 obetí nehody autobusu, tri ženy sa utopili, dvoch ľudí zrazil vlak, piati spáchali samovraždu a pri dopravných nehodách zomreli ďalší dvaja ľudia.” (zdroj: tvnoviny.sk) Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým, rodinám, priateľom a známym obetí tragických udalostí a modlíme sa za zosnulých: Odpočinutie večné daj im Pane a svetlo večné nech im svieti, nech odpočívajú v pokoji. Amen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 16. máj 2022
Meniny má Svetozár
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ján Nepomucký, kňaz, muč.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nech každý, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší.
Matka Tereza