Sklamem ťa

Človek často sklame, pretože je iba človekom! A to je pravda. Každý skúsený vždy ráta s ľudskou omylnosťou a nespoľahlivosťou.

Správne a rozumné je spoliehať sa predovšetkým na Pána. To je istota najvyššej kvality. Táto istota ja nadprirodzená a preto úplne iná ako ľudská. Treba rešpektovať jej špecifiká i jej zvláštnosti. Zakladá sa na dôvere.

Pri každom z nás stojí Pán Ježiš a pomáha nám, keď mu to dovolíme a prijmeme Jeho pravidlá spolupráce. Nemôžeme diktovať a dávať termíny. Jeho Všemohúcnosť určuje, kedy má zasiahnuť. K tomu však veľa razy potrebujeme veľkú a bezhraničnú dôveru v Neho a naša dôvera je taká, akú máme vieru.

Sv. Terezka: “Každé nové poznanie o našej slabosti, ktoré nám posiela Pán Boh je z Jeho strany pozvanie, aby sme nechali v sebe pôsobiť Jeho moc.

AK  NÁŠ  PÁN  JE  NAŠOU  OPRAVDIVOU  RADOSŤOU,  TAK  BUDEME  ROVNAKO  ŠŤASTÍ  V  HOJNOSTI  A  NÚDZI.

Zverme sa úplne milosrdenstvu nášho Pána, aby nám uštedril svoj dar: schopnosť žiť z viery. Potom budeme prechádzať po tejto zemi s očami upretými na Ježiša.

Mám aj ľudí s ktorými v živote spolupracujem a zdôverím sa im, ale to nie je všetko. Úplné dôvernosti mám iba s Pánom a zo svojím spovedníkom. Radosť v Pánovi je moja sila. Ľudia vždy môžu sklamať a ja nie som výnimka. Sklamal som a sklamali aj mňa. Život ma poučil nesľubovať, ak viem, že to nesplním. Alebo: “nikdy nehovor nikdy,” to asi všetci dobre poznáme. To sa mi nemôže stať a stalo sa. Už som viac opatrný a dopredu počítam zo všetkým. Ježiš počítal stým čo urobia jeho dvaja najbližší spolupracovníci: Judáš a Peter, ale aj tak ich zahŕňal láskou.

Ježišu dôverujem Ti a to nielen v ťažkých chvíľach života, ale stále, aj teraz, keď som relatívne v pohode. Ty si pri mne, v mojom srdci. Pomôž mi nezrádzať Teba a ani ľudí. Amen. Ďakujem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články
Jeden komentár pre “Sklamem ťa
  1. Alena píše:

    Pane, prosím o Tvoje milosrdenstvo, prosím udeľ mi dar –
    schopnosť žiť z viery.
    Pomôž mi nezrádzať Teba a ani ľudí. Amen.

    Neopúšťaj nás…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 26. január 2022
Meniny má Tamara
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Timotej
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máme moc byť v raji s Bohom už teraz, byť šťastní s Ním aj v tejto chvíli ak milujeme ako On miluje, ak pomáhame ako On pomáha, ak dávame ako On dáva, ak slúžime ako On slúži.

Matka Tereza