Satan sa stáva ešte agresívnejším

Slovo, ktoré sa mi dnes dostalo na zamyslenie:
“Satan sa stáva ešte agresívnejším, pretože stráca moc. Rozbíja manželstvá, šíri nesvornosť medzi kňazmi, trýzni ľudí a dokonca aj zabíja. Preto sa pred ním chráňte modlitbou, pôstom a predovšetkým spoločnou modlitbou. Obnovte používanie svätenej vody, noste pri sebe posvätené predmety a vystavte ich vo vašich domovoch.”
“Satan existuje a bojuje proti Cirkvi, ale ju nezničí.”
Vízia Leva XIII., ktorý v poslednom storočí v apokalyptickej vízii videl, ako bola Cirkev napadnutá démonmi. Nato zaviedol modlitbu k svätému archanjelovi Michalovi, ktorú sa až do Koncilu modlili kňazi po svätej omši.

“Kresťania sa stali ľahostajnými a my kňazi sme túto ľahostajnosť pripustili. Pripustili sme, že kresťania môžu existovať bez modlitby, bez sviatostí a bez svätej omše. My sme to dovolili.”

Zmýšľanie ľudí sa mení v neprospech evanjelia, žiaľ. Mnohí idú len za tým, ako čo najrýchlejšie zbohatnúť a niekedy sa neštítia vyhrážať sa i smrťou, tým, ktorí im chcú v lumpárni zabrániť. Viď Afrika, kynoženie zvierat rozličných druhov. Viď Európa, zabíjanie novinárov, vyhrážanie sa im. Otvorené konflikty medzi politikmi a verbálne útoky. Vojenské konflikty vo svete – je ich neúrekom. “Koreňom všetkého zla je láska k peniazom; niektorí po nich pachtili, a tak zablúdili od viery a spôsobili si mnoho bolesti.” (1 Tim 6, 10)
Smutné časy máme. Málo je povolaní do kňazských seminárov. Za našu Bratislavskú arcidiecézu nastúpil v tomto roku do prvého ročníka iba jeden.
Prorok Izaiáš povedal: “Vráťte sa k tomu, od ktorého ste tak hlboko odpadli, synovia Izraela.” (Iz 31, 6)

Vráťme sa!, bratia a sestry.
Pán Ježiš nás chce. “Keď apoštoli jednomyseľne pozdvihli hlas k Bohu, tak ich modlitba bola vypočutá. Zatriaslo sa miesto, kde boli. Všetkých naplnil Svätý Duch a smelo hlásali Božie slovo. Množstvo veriacich malo jedno srdce a jednu dušu. A nik z nich nehovoril, že niečo z toho, čo mal, je jeho, ale všetko mali spoločné.” (Sk 4, 24. 31 – 32)  Máme si myslieť, že dnes, v našich časoch, je to už nemysliteľné, takéto niečo. Naozaj už vieme poprieť všetko, aj silu spoločnej modlitby. Viac sa dokážeme podporovať vo svetských aktivitách, ako v tých duchovných. Spriatelili sme sa so svetom a na úkor toho duchovného. Čo nie je správne. Vynechávame zo života všetky duchovné aktivity, čo naši rodičia a prarodičia s láskou v srdci praktizovali (nedeľné litánie, krížová cesta v pôste, púte, prvé piatky v mesiaci, fatimské soboty…). A zdá sa, že to nikomu ani nevadí. Z koľkých rodín už odišiel Kristov duch. Iba prázdne kostoly sú pomníkmi mŕtvej viery.
Múdru radu nám dáva prorok Baruch: “Ako vás naviedla myseľ vzdialiť sa od Boha, desaťnásobným úsilím ho znova hľadajte.” (Bar 4, 28) Desaťnásobným úsilím ho znova hľadajte, to je veľká vec.
A prorok Izaiáš nám hovorí: “Hľadajte Pána, kým sa dá nájsť, volajte ho, kým je nablízku! ” (Iz 55, 6)
Vráťte sa! Kým je čas.

Apoštolát modlitby v októbri: Za ochranu Cirkvi pred útokmi diabla.

Svätý Otec František vo svojej októbrovej výzve prostredníctvom svetovej modlitbovej siete Apoštolátu modlitby pozýva k intenzívnej modlitbe za Božiu ochranu pre Cirkev pred útokmi diabla.

Vo zvyčajnom minútovom videoposolstve Svätý Otec formuluje svoje pozvanie týmito slovami:

„Diabol sa prezentuje s veľkou silou, prináša ti darčeky, ale ty nevieš, čo je v ich vnútri. Opätovne pozývam všetkých modliť sa ruženec každý deň počas októbra a vždy ho zakončiť antifónou „Pod tvoju ochranu“ a modlitbou k sv. Michalovi archanjelovi na odvrátenie útokov diabla, ktorý chce rozdeliť Cirkev.“ (TK KBS, 11. 10. 2018, 15:22, ZAH)

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Články
Jeden komentár pre “Satan sa stáva ešte agresívnejším
  1. Mária píše:

    Dakujem srdecne za tento článok,
    Boh nás opatruj a cháň pred satanom a NECH LASKA a POKOJ vladne na celej ZEMI, Amen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je piatok 5. marec 2021
Meniny má Fridrich
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Teofil, biskup
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je to láska, čo umožňuje zachovávať prikázania, a či zachovávané prikázania plodia lásku? Kto by sa škriepil, že láska nie je prednejšia? Kto totiž nemiluje, nemá prečo zachovávať prikázania.
Sv. Augustín