Rozhovor s veriacim človekom.

Raz som prechádzal po chodbe na internom oddelení v nemocnici a na lavičke tam sedela istá pani, tak som si k nej len tak prisadol. Predstavil som, že som kňaz a ona mi potom povedala niečo veľmi zaujímavé. Na izbe, kde ležala, nebola sama. Bola tam s ňou taká postaršia pani. Ležala na vedľajšej posteli a už dobre ani nevidela. Počas návštevných hodín ju prišli navštíviť príbuzní a priniesli jej ovocie a vodu. Po skončení návštevných hodín ma poprosila, aby som jej prečítala nápis na obrázku, ktorý držala v rukách. A tak som prišla k nej, hovorí mi na lavičke, zobrala som ten obrázok do ruky a začala som čítať: “Božie milosrdenstvo, dôverujem v Teba.” A v tom okamihu, bol to moment, posledný krát vydýchla. Zomrela. Pán ma aj pre toto potreboval v nemocnici. Úžasný pokoj naplnil moje srdce. Takto začala jej večnosť. Božím milosrdenstvom. Aj ja veľmi dôverujem Božiemu milosrdenstvu. Potom som sa s touto pani ešte neraz stretol v nemocnici a vždy sme tak prehodili aj kus reči.
Stretnutia s ľuďmi, ktorí skutočne milujú Krista, a rozhovory s nimi sú veľmi prospešné, ale čo Vám budem o tom rozprávať, veď Vy to sami dobre viete.

Tam, kde sú spolu dvaja alebo traja v Ježišovom mene, tak tam je On uprostred nich. A potom aj rozhovory majú veľmi dobrý účinok pre tieto duše a pre život týchto ľudí. Mnohé zlé veci odchádzajú z ich života, bez toho, žeby si to nejak uvedomovali, pretože Ježiš pritom robí to, čo má. Uzdravuje, lieči (srdce, pamäť, myseľ, svedomie, bytie – ako také). Bázeň napĺňa tieto srdcia a radosť v Duchu Svätom. Ich duše v tele sú v stave takého hlbokého pokoja, ako nasýtené dieťa v matkinom náručí. Všetci potrebujeme takéto sväté, jednoduché rozhovory, nikto z nás si nevystačí úplne sám. Z času na čas si rezervujme čas na svojich blížnych, o ktorých vieme, že milujú Pána a rozprávajme sa s nimi o živote, o Božích veciach a tak si skutočne odpočinú naše duše. Pritom si môžeme dať aj zákusok v cukrárni, či zmrzlinu. Alebo niečo chutné si objednať v reštaurácii. Zájsť na hudobný koncert, do divadla a pod. Samozrejme, že iné sú stretnutia v nemocnici a iné napr. na futbalovom, či hokejovom zápase. Môžeme využiť rôzne priestory a miesta. Pán je tu s nami. Radosť a jednoduchosť nech nám nikdy nechýbajú.

S kresťanským pozdravom Váš brat a kňaz Jaroslav.

4.43 avg. rating (89% score) - 7 votes
Uverejnené v Články, Svedectvá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Jediný skutok lásky k Bohu v čase suchopádnosti má väčšiu hodnotu ako mnoho skutkov v čase nadšenia a útechy.
František Saleský