Prosím Vás, nezničte niekomu rodinu.

Ak človek vstupuje do manželstva alebo prijíma kňazstvo, tak potom by si už mal dávať pozor na zaľúbenie. Samotné zaľúbenie ešte nemusí znamenať nič, ale keď sa začne opätovať, môže to prerásť v lásku. A potom je už blízko k tomu, že manžel opustí manželku a deti alebo manželka muža. Tiež sa stáva aj to, že kňazi zanechajú kňazskú službu a idú za tou ženou a žijú spolu v jednej domácnosti. Poznal som dvoch takých bratov v kňazskej službe, ktorí sa zaľúbili až po uši. Pri osobnom rozhovore s nimi som vybadal, že už sú rozhodnutí zanechať kňazstvo, lebo to čo som im hovoril, síce počúvali, ale jedným uchom dnu a druhým von. Skôr sa už viac zamýšľali nad tým, že či ich tie ženské nesklamú a či im môžu naozaj dôverovať. Dnes o nich viem, že majú aj deti, ale nič viac. Kňazské semináre vzývajú prázdnotou a konkrétne, nechcel by som byť teraz biskupom na Slovensku. Modlime sa za tých, ktorých tu teraz máme, aby sa zaujímali o svojich kňazov, a nie len vtedy, keď padnú.

Boh nám hovorí: Nemaj záujem o manžela alebo manželku blížneho svojho.

Prosím Vás, nezničte niekomu rodinu. Ak by aj ten ženatý muž, či vydatá manželka boli ako anjeli, veľmi krásny a vy do nich zaľúbení, tak sa rýchlo odľúbte a nechajte ich na pokoji. A keď by aj oni sami do vás dobiedzali a dávali Vám aj nejaké návrhy, nebojte sa ich odbiť, ba aj zahanbiť.

Ak ukradnete manžela od rodiny, tá jeho manželka môže plakať, nariekať a určite nebude šťastná. To isté platí aj v opačnom prípade, keď ukradnete manželku. Jej manžel bude plakať, nariekať a nebude z toho nadšený a ani šťastný. Ak tie slzy padnú na Vás, nebudete mať od nich úniku. Nechajte ich žiť ich manželský život. Nevnucujte sa do ich rodiny, prosím Vás. Muži musia byť verní svojim manželkám a manželky manželom. To je Božia vôľa. Toto si nevymyslela Cirkev a ani ľudia.

Uvedomujem si jednu skutočnosť, že aj dnes sú mnohí manželia, manželky, ale i kňazi zaľúbení a rozmýšľajú, čo budú robiť ďalej. Ak sa už rozhodnú ísť za tou ženou, či mužom, tak je už málo pravdepodobné, že nakoniec zvíťazí zdravý rozum a nedovolia, aby sa ich rodina rozpadla. Nikdy však nestrácajme nádej. Ani jedno povolanie pod slnkom nie je oslobodené od nejakej krízy, či ťažkostí. Tak ako ťažkosti prídu, tak môžu aj odísť. Hovorím, môžu.Čo je človeku nemožné, Bohu je všetko možné. Veci sa ešte neraz môžu zmeniť. Účinne spolupracujme s Božou milosťou a bude nám dobre. Dôverujme nášmu Pánovi. Amen.

S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav. Pán s vami.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Pokorný, aj keď sa mu dostane zahanbenia, uchová si pokoj, lebo sa spolieha na Boha a nie na svet.

Tomáš Kempenský