Poznáš sa!

Rim 3, 23:  “Veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva.”

Biblia hovorí, že všetci sme hriešnici. A to je jedna veľká pravda. Ak to naozaj aj vieme a uvedomujeme si to, že sme hriešnici, tak je to krok do Božej lásky.

Najväčším hriechom je mať, taký nedostatočný pocit toho, že som hriešny.

Ak si uvedomujete, že ste hriešnici, tak je to naozaj znakom, že Duch Svätý je prítomný vo vašom srdci. Len iba s Duchom Svätým môžeme povedať, že sme hriešni.  Ak nebudete mať Ducha Svätého,  tak si budete všetky veci ospravedlňovať a hovoriť si, že ja nemám žiadny hriech.

Keď žijeme životom ďaleko od Ježiša, myslíme si, že všetko je v poriadku, že sme dokonalí ľudia. Napr. predstavte si, že mám na sebe dlhý čierny kabát a vidíte ma na druhej strane ulice. Pokiaľ som na tej druhej strane, tak nevidíte, že mi chýba gombík. Akonáhle prídem bližšie k vám, tak si to hneď všimnete. A samozrejme, že ma na to aj upozorníte. Ale ja som to nechcel počuť. Hoci mi chýba gombík, nechcem žiť, ako by mi chýbal gombík. A my, keď sme ďaleko od Ježiša a ďaleko od viery, myslíme si, že sme tí najlepší ľudia. Kedysi sme možno aj my zmýšľali tak, ako v súčasnosti niektorí otcovia, že kostol je len pre ich ženy a deti.  Nechcú chodiť na spoveď, lebo je to len pre ich ženy a deti.

Náš Pán, Ježiš Kristus, je však na tejto zemi stále s nami a vždy máme šancu postaviť sa pred neho, stretnúť sa s ním.

Z Biblie je nám známy život Samaritánky. Chýbalo jej veľa vecí (gombíkov). Môžeme o nej povedať, že nemala šťastie v láske. Až keď sa stretla s Ježišom, svitlo jej na lepšie časy. On jej a jedine On, jej pomohol spoznať spôsob jej života a ona bola schopná uvažovať nad svojím životom.

Kedykoľvek sa postavíme pred Ježiša alebo sme schopní prísť pred neho, Ježiš nám s láskou pomôže odstrániť tie závažné, či menej závažné veci(neresti) z nášho života. Aj keď je to možno horké, On to môže potiahnuť cukrom, aby to veľmi nebolelo. Pripomínajme si však často aj tú pravdu, že On sám veľmi trpel za nás, aby nás vykúpil. Náš Pán však môže aj bez toho, že by sme cítili bolesť, odstrániť tú nejakú škvrnu z nášho života.  Preto potrebujeme duchovné cvičenia, Eucharistiu, spoveď. Každé duchovné cvičenia, každá svätá omša  a každá úprimná spoveď nám pomáhajú prichádzať bližšie k Ježišovi. A potom nám Ježiš pomôže pochopiť naše slabosti. Hoci sme zlomení, nemusíme strácať nádej, lebo dostávame pomoc z vonku. Ježiš robí všetko v láske. On je ten najlepší lekár. Dôverujme mu.

Chvála ti a vďaka Ti Pane Ježišu, hoci sme hriešni, predsa si sa k nám neotočil chrbtom. Ty očakávaš od nás, aby sme sa obrátili k tebe s prosbou o pomoc a žili. Veď Ty si neželáš smrť hriešnika, ale aby sa obrátil a žil. Žijeme vo svete, v ktorom je veľa neprávosti a zla. V súčasnej dobe sme svedkami mnohých vojen a neľudského vraždenia. Človek, ktorý urobil krok do Božej lásky, nikdy nesiahne na život iného človeka. Nikdy. Spustí kameň zo svojej ruky a precíti svoju úbohosť.

Milovaní priatelia, bratia a sestry, ak sa stretávate s Pánom Ježišom každý deň, dobre robíte. Hovoríte: Aká nádherná je Ježišova láska. Áno, je to tak. Jeho láska nie je trestajúcou láskou, ale milosrdnou láskou. Je to život dávajúca láska. A tak sme veľmi radostný, lebo máme život dávajúcu lásku. Očakávame spásu našich duší a nádheru Božieho kráľovstva.

S prianím všetkého dobrého od Pána, Váš brat a kňaz Jaroslav.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Uverejnené v Články, Slovo na dnes
Jeden komentár pre “Poznáš sa!
  1. Katka píše:

    Pán Boh zaplať za povzbudivé slová. Bože prosím Ťa za vlažných otcov rodín, ukáž im svoje Milosrdensto a Lásku, aby sa vrátili k Tebe a boli živým príkladom viery pre svoje deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 13. apríl 2021
Meniny má Aleš
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Martin I., pápež
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Dávajte si pozor na svoje náklonnosti, lebo skoro všetci milujú podľa svojho vkusu. Len málokto miluje podľa pravdy a vkusu Božieho. Ak máte príležitosť vykonať niečo dobré, urobte to hneď a veľkodušne.

František Saleský