Negatívne reči na tvoju adresu. Čo s tým?

Nepočúvajme to, čo hovoria o nás iní ľudia, zvlášť keď je to negatívne. Samozrejme, že je aj nejaká pozitívna kritika. A my, keď ju prijmeme, môžeme ešte lepšie rásť.
Sú však veci, slová, ktoré nemajú nič spoločné s láskou. Ide im len o to, aby nás znervóznili, vytočili a pod. Vymýšľajú o nás nepravdy, len aby nás zdiskreditovali, ponížili pred inými, vysmiali.
Keď iní hovoria o nás dobre a chvália nás, tak je to super, teší nás to. Keď však zle, zaraz zosmutnieme. Vlečieme sa dňom a nič sa nám nechce.
Je to ako bublina na vode. Iní ľudia majú na mňa vplyv, vedú môj život. A potom sa môj život zakladá na tom, čo hovoria iní ľudia. Ak sa stanem takýmto človekom, tak im odovzdám svoju dôstojnosť.

Veľa negatívnych a nepravdivých vecí som si musel vypočuť na svoju adresu a dokonca aj od svojich nadriadených.

A do tohto všetkého pozemského nám Ježiš hovorí: Počúvajte to, čo Vám hovorím ja.

Čo všetko si aj On sám musel vypočuť na svoju adresu. Kopec negatívnych vecí, lží a pod. Ale jeho srdce zostalo vždy nad mieru pokojné. On je pokoj a jeho pokoj je zárukou aj pre naše budúce šťastie. Veď na nás čaká celá večnosť v jeho Kráľovstve. Uveril si mu. Jeho slovám a Jeho prísľubom. Si pokrstený(á). Svojmu učeníkovi povedal: “Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.” Táto Cirkev tu bude do konca sveta. Ona je stĺpom a oporou pravdy. Pre mňa to nie sú prázdne slová, napísané v nejakej knihe rozprávok. Pre mňa je to fakt, skutočnosť, realita. Ježiš je môj pokoj. Nie je ľahké povzniesť sa nad negatívne reči, ohováračky a lži, ktoré sa šíria o nás. Nikto z nás to nedokáže sám od seba. Potrebujeme Ježiša, jeho pomoc. Čítajme si Božie slovo, ono upokojí našu dušu. Hovorme to, čo je napísané vo Svätom Písme, respektívne myslime na to v bežnom živote. Nechajme sa viesť Božím slovom.

Ježiš je tu s nami a On je náš Pokoj. Vzývajme jeho sväté meno s prosbou: pomôž mi, prosím, zachovať si v srdci pokoj.  Boh nám pomôže, ako pomohol napr. aj svätému Jozefovi, ktorý si tiež musel vypočuť negatívne veci na adresu Márie.

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Uverejnené v Články
2 komentáre pre “Negatívne reči na tvoju adresu. Čo s tým?
  1. Martina píše:

    vďaka

  2. regina píše:

    Bohu vdaka za tento članok.Práve som potrebovala takéto povbudzenie.Prosim o modlidbu pre syna Pištu a celu rodinu,nech sa stane božia vola,Pane prosím daj nám silu a nádej,že všetko dobre dopadne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život.

sv. Tomáš Akvinský