Môže vzniknúť priateľstvo medzi chlapcom a dievčaťom bez toho, aby sa do seba zamilovali?

Priateľstvo chlapca a dievčaťa poskytuje možnosť zamilovania sa – vzťahuje do ďalšieho užšieho vzťahu aspoň jedného z nich. Vo výnimočných prípadoch ostávajú chlapec a dievča iba priateľmi, ak si stanovili a dodržiavajú ochranné pravidlá odstupu (nemajú sa správať ako dvojica, ktorá spolu chodí). V istom kresťanskom mládežníckom časopise bola však raz na takúto otázku odpoveď:  “Áno, môže, v škôlke a v domove dôchodcov.”

Je “chodenie” hriech?

Nie, ak cieľom je manželstvo, čiže ak to nie je flirt. A ak s vami môže s radosťou chodiť aj Pán Ježiš. S takým prístupom nie je “chodenie” hriechom, ani keď sa skončí  zahojeným rozchodom.

Je zlé, keď dievča dáva nádeje chlapcom?

Podľa toho komu, kedy a ako. Zlé je vyzývavé ponúkanie sa chlapcovi, ktorý o teba úmyselne nejaví záujem. Iné je, ak prirodzeným a pekným spôsobom dáš najavo prijatie jeho záujmu (ak to, pravda, myslíš vážne). Chlapci upozornili, aby si aj dievčatá dali pozor – nech nedávajú klamné nádeje. Je rozdiel nádej a klamná nádej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 26. január 2022
Meniny má Tamara
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Timotej
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máme moc byť v raji s Bohom už teraz, byť šťastní s Ním aj v tejto chvíli ak milujeme ako On miluje, ak pomáhame ako On pomáha, ak dávame ako On dáva, ak slúžime ako On slúži.

Matka Tereza