Ježiš Kristus chce rovnako spasiť bohatých aj chudobných.

Sme svedkami rozdávania veľkých odmien v politickom svete, ak však človek stratí svoju dušu! Showbiznis, šport a iné odvetia vo svete urobili z mnohých ľudí boháčov, ak však človek stratí svoju dušu!
Človek, ktorý zbohatol je vo veľkom nebezpečenstve, že stratí svoju dušu. Blízko k tomu mal aj Zachej z dnešného evanjelia (svätá omša), ale keď zoči voči stál pred Kristom, uvedomil si svoju úbohosť a nerozumnosť, ktorú vkladal do neistého bohatstva. Vo svojom dome potom Ježišovi stojac povedal: „Pane, polovicu svojho majetku dám chudobným a ak som niekoho oklamal, vrátim štvornásobne“ (Lk 19, 8). Hľa, čo dokáže stretnutie s Kristom. Kristus dokáže premeniť srdce každého človeka, aj boháča. Zachej dostal skutočnú slobodu, akú si predtým nevedel ani len predstaviť. Skôr si myslel, že keď zbohatol, tak to je to pravé orechové, pravá sloboda, lebo čo si zažiadal, tak to mohol mať. Ale Kristus ho vyviedol z tohto omylu a dal mu ten najväčší dar, prísľub večného života: „Dnes prišla spása do tohoto domu” Lk 19, 9a). Zachej uveril v Krista a jeho slová bral vážne. Zriekol sa mamony, aby zaujal miesto Kristovho nasledovníka. Začal veriť tomu, že keď urobí tento krok, tak to bude najväčšia výhra v jeho živote. Urobil najdôležitejšie rozhodnutie v živote a my kresťania veríme, že je v nebi. Nestratil svoju dušu, ale našiel večný život v Kristovi. Umrel v spojení s Kristom. Ľudia, ktorí nadobudli bohatstvo, ak uveria v Krista, urobia podobne ako Zachej. Budú rozdávať a dávať. Pochopia, že blaženejšie je dávať, ako prijímať. Ináč môžu čakať to, že ich “bohatstvo zhnije a ich šatstvo rozožerú mole.” (Jak 5, 2)

Kristus chce vstúpiť do každého ľudského srdca: “Hľa, stojím pri dverách a klopem. Kto počúvne môj hlas a otvorí dvere, k tomu vojdem a budem s ním večerať a on so mnou” (Zjv 3, 20). On chce rovnako spasiť bohatých aj chudobných. Aj chudobní ľudia sa majú správať podľa zásad Kristovho evanjelia. Nesmú sa pretvarovať, že sú veriaci a pritom nie sú. Nechce sa im pracovať a pod. Všetkých nás bude súdiť Pán, podľa spravodlivosti a podľa nášho milosrdenstva, ako sme ho preukazovali blížnemu. Preto dbajme o to, aby sme mali v úcte každého človeka       a mali vždy ochotné srdce poslúžiť blížnemu. Vyvarujme sa hnevu, nenávisti, agresivite, lakomstvu, neodpusteniu, trucovitosti, zákernosti a iným špatným veciam, dajme si na tom záležať. Počujme klopanie aj z vnútra nášho srdca, to Ježiš nám dáva najavo, že je tam, aby sme Jeho láskou milovali ľudí. Ježiš má veľa trpezlivosti s nami, keď zlyhávame v láske, ale dáva nám čas na pokánie a uisťuje nás, že mu vždy na nás záleží. Pomodlime sa Otče náš…, Zdravas Mária…, a Sláva Otcu…, a buďme vďační Pánovi za všetko. Chvála ti, Ježišu a vďaka ti, Ježišu.

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je piatok 5. marec 2021
Meniny má Fridrich
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Teofil, biskup
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je to láska, čo umožňuje zachovávať prikázania, a či zachovávané prikázania plodia lásku? Kto by sa škriepil, že láska nie je prednejšia? Kto totiž nemiluje, nemá prečo zachovávať prikázania.
Sv. Augustín