Bol som chvíľu ochrnutý!

Bol som chvíľu ochrnutý. Stalo sa to na parkovisku u sestričiek krátko po svätej omši, ktorú som u nich slávil. Poľadovica na asfalte prikrytá jemným snehom a hoci som si to uvedomoval, dával som si pozor, predsa mi v jednom okamihu vyleteli nohy dopredu, chrbtom a hlavou som dopadol na zem a bol som chvíľu v bezvedomí. Keď som sa prebral, necítil som si vôbec telo od krku až po päty. Našťastie po chvíli sa mi začala vracať citlivosť do končatín a mohol som vstať. Išiel som k autu ako opitý. Ľudia z okien na mňa pozerali a pýtali sa ma, že či som v poriadku, kývol som, že áno. Sadol som si do auta, ale nepamätal som si cestu domov. Napokon ani neviem, že po ktorých uliciach som autom prešiel, ale zaparkoval som na dvore v mieste bydliska. Potom som bol aj na CT-ečku v Nemocnici u Milosrdných bratov a po vyšetrení mi lekár do správy napísal, že v hlave nič nie je. Poďakoval som Pánovi Ježišovi za jeho pomoc a za zdravie.

Sväté meno Ježiš má moc nad chorobami…, má moc nad prekliatiami…, má moc nad smrťou…, má moc nad silami zeme…, má moc nad silami temna…, má moc nad ľudstvom, nad ľuďmi všetkých krajín. Vzývaj s bázňou sväté meno Ježiš. Hovor nahlas: Ježiš môj, milujme ťa. Pozri na kríž s corpusom a zvolaj: Ježišu, ďakujem ti. Tvoje rany ma uzdravili. Neboj sa toho, s vierou pros Ježiša. On je pri tebe a pomáha ti. Buď vynaliezavý(á) v láske k Ježišovi. Ježiš prebýva s nami v Najsvätejšej Sviatosti, aby mohol byť našim životom, lekárom aj liekom proti chorobám pokazenej prirodzenosti.

Stotník pristúpil k Ježišovi s prosbou: „Pane, sluha mi leží doma ochrnutý a hrozne trpí.“ On mu povedal: „Prídem a uzdravím ho.“Stotník mu odpovedal: „Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz iba slovo a môj sluha ozdravie.”A Ježiš povedal: „Veru, hovorím vám: Takú vieru som nenašiel u nikoho v Izraeli.”

Je začiatok Adventu, prosme si o takú vieru. Choďte k Ježišovi s neotrasiteľnou vierou, úpenlivo ho proste o zmilovanie a povedzte mu, čo má pre vás vykonať. Ježišova uzdravujúca moc môže preniknúť kamkoľvek, aj za hranice našej vlasti. Vo vtedajších dobách Ježiš uzdravoval mnohokrát na diaľku. Neboj sa, len ver. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Život je príliš krátky. Je treba rýchlo robiť tu trochu dobra, ktoré sme schopní, kým nás prekvapí smrť.
Sv. Ján Bosco