Batoľa vidí do srdce svojej matky.

Pochválený buď Ježiš Kristus.
Každá matka pri pohľade do očí svojho dieťaťa by si mala uvedomiť, že nevinné detské očká nevidia len povrch, ale prenikajú aj do hĺbky matkinej duše, aby čosi odpozorovali, napodobňovali.

Od matky dieťa veľa vypozoruje, skratka vidí do jej duše. Čomu žije, ako sa správa a pod. Pre dieťa je najlepšie, keď jeho matka žije v Božej milosti, bez ťažkého hriechu, respektívne keď sa pravidelne vyznáva zo svojich hriechov. Dieťa odpozoruje skutočnosť, že mama miluje Ježiša. A matka ho od útleho detstva učí, svojim spôsobom života, že Ježiš je tou Osobou, ktorú treba milovať.

Žiadnej matke nemôže byť ľahostajné, čo v nej objavia detské oči a čo si od nej odnesú do života. Matka je prvým objavom každého dieťaťa, ale aj prvým vzorom, ktorý dieťa napodobňuje.

Nechajte deti prichádzať ku mne, hovorí Pán Ježiš a nebráňte im, lebo takým patrí Božie kráľovstvo. Naplň väčšou láskou srdcia mamičiek Pane a posilni ich dôveru v Teba. Daruj im všetky potrebné milosti, ktoré im pomôžu zvládnuť úlohu matiek a manželiek až do konca. Nech sú veľmi trpezlivé a podľa vzoru Márie aj pokorné. Požehnaj aj ich manželov, aby boli starostliví, milovali svoje manželky a boli dobrým príkladom pre svoje deti. Amen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život.

sv. Tomáš Akvinský