APOŠTOL PAVEL

Pred niekoľkými dňami som pozeral film “APOŠTOL PAVEL” a zapísal som si zaujímavý dialóg, ktorý sa odohral medzi Pavlom a hlavným správcom väznice v Ríme. “Plavil si sa už niekedy po mori, spýtal sa ho Pavol. Áno, bola jeho odpoveď. Predstav si, pokračoval apoštol Pavol, že sa pozeráš na šíre more, ktoré je pred tebou. Natiahneš sa, naberieš vodu do hrsti a zdvihneš ju k očiam. V tom okamžiku ti všetka utečie pomedzi prsty, až máš hrsť prázdnu. Taký je ľudský život, od narodenia do smrti ti neustále preteká medzi prsty, až je preč so všetkým, čo si na tomto svete miloval. Avšak Kráľovstvo, o ktorom teraz hovorím, je ako celé šíre more naokolo. Viem, že väčšina z nás žije pre tú hrsť, ktorá mu pretečie medzi prsty. Ale tí čo nasledujú Ježiša Krista žijú pre šíre, nekonečné more.”

Dôverujme Ježišovi vo všetkom.
Nakoniec v tom filme Pavla sťali. Predtým však povedal: “Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval. Už mám pripravený veniec spravodlivosti, ktorý mi v onen deň dá Pán, spravodlivý sudca; a nielen mne, ale aj všetkým, čo milujú jeho príchod.”
A keď napriek všetkému utrpeniu tu na zemi poslúchneme Boha, budeme spasení. Jeho milosť nás spasí.

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je piatok 5. marec 2021
Meniny má Fridrich
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Teofil, biskup
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Je to láska, čo umožňuje zachovávať prikázania, a či zachovávané prikázania plodia lásku? Kto by sa škriepil, že láska nie je prednejšia? Kto totiž nemiluje, nemá prečo zachovávať prikázania.
Sv. Augustín