Ako sa zrodila naša malá Rita.

Dnes som sa rozhodla, že dám na papier svedectvo o našej malej Rite.

Veľakrát som sa modlila novénu k sv. Rite a vždy mi sv. Rita vyprosila milosti a to o čo som s dôverou prosila. Bolo tomu tak aj v roku 2013 presne na Veľkú Noc, kedy som už nevládala ísť ďalej. Bola som totálne vyčerpaná a moja psychika bola na tom dosť zle. Navyše som sa nedokázala zmieriť s tým, ako vyzerám. Bola som veľmi chudá, jednoducho som nedokázala pribrať a veľmi som sa hanbila. Bola vtedy veľkonočná nedeľa a ja som nemala silu ísť na svätú omšu, no išla som aj napriek veľkej slabosti na adoráciu, ktorá bola o 14 hodine v našom kostole. Niečo ma tam ťahalo, cítila som, že tam musím ísť. Volal ma Pán Ježiš, viem to. Celú tú adoráciu som plakala a hovorila som Ježišovi všetko, čo ma trápi. Po skončení adorácie som sa zhovárala s otcom Jaroslavom a ten mi poradil, čo mám urobiť. Odporučil mi oddych. Ísť niekam na pár dní a jednoducho vypnúť. A tak som aj poslúchla. O necelý týždeň som odišla na 4 dni niekam, kde som mohla byť sama. Mohla som starostlivosť o deti prenechať na manžela a vedela som, že on sa o nich dobre postará . Dôverovala som mu a dôverovala som aj Ježišovi. Ešte pred tým, som sa však začala modliť novénu k sv. Rite za uzdravenie tela i duše. Túto novénu som sa začala modliť na veľkonočný pondelok a ukončila som ju v utorok 9.4. 2013, kedy som sa mala vrátiť domov ku svojej rodine. V to ráno, keď som sa domodlila túto novénu pocítila som neopísateľný pokoj v duši.      V tej chvíli som sa pozrela na hodiny a bolo práve 8:30 a vtedy otec Jaroslav ako každý utorok aj tento, slúžil svätú omšu za všetkých prosiacich, i za ich prosby zo stránky Srdce Pastiera. Teda môžem povedať, že aj za mňa. A za to mu patrí veľká vďaka. No najväčšia chvála patrí nášmu Pánovi Ježišovi Kristovi, ktorý ma uzdravil.

O nejaký čas, keď som sa večer modlila, spomenula som si na sv. Ritu a dala som jej prísľub, že ak nám Pán Ježiš požehná ešte jedno dieťatko, bude sa volať Rita z vďačnosti, že mi vyprosila u nášho Pána Ježiša uzdravenie. Samozrejme, že sme s manželom dieťatko neplánovali, a ani som mu o tomto prísľube nehovorila, ale vo všetkom sme chceli plniť Božiu vôľu. O 3 mesiace som naozaj zistila, že čakáme dieťatko a od prvej chvíle som bola presvedčená o tom, že to bude dievčatko, ktoré sa bude volať Rita. Celý ten čas, keď som nosila pod srdcom Ritu som často chodila do kostola, či už na sv. omšu, alebo na adoráciu, celý ten čas som odovzdávala Ritu pod ochranu jej patrónky. Dnes, keď píšem tieto riadky má naša malá Rita 3 mesiace. Je zdravá, krásna, usmiata, spokojná a plná Božej milosti. Celé tehotenstvo som totiž dostávala požehnanie na bruško, ktoré má veľkú moc. Tiež som dostala požehnanie pred pôrodom. Boli to krásne chvíle a ja som cítila úžasnú silu od Pána. Aj keď boli prekážky z rôznych strán, aby som si vybrala iné meno, nenechala som sa odradiť. Svätá Rita za nás orodovala, a ja som jej dala prísľub, a tak vždy , keď sa pozriem na našu malú Ritu, spomeniem si aj na jej patrónku, ktorá za ňu ale i za nás oroduje v nebi. Chvála Pánovi, že môžem takto svedčiť o živote a ďakovať Bohu za všetko, čo pre nás urobil a stále robí. Amen.

S vďačnosťou v srdci Anička

21.7.2014

3.67 avg. rating (78% score) - 3 votes
Uverejnené v Svedectvá
5 komentárov pre “Ako sa zrodila naša malá Rita.
 1. Martina píše:

  Chvála TI Pane za svätých, ktorí sa u Teba za nás prihovárajú.
  Sv. Rita, aj ja Ťa prosím o pomoc o vyprosenie pokoja v srdci o dobré dnešné výsledky.Sv. Rita, oroduj za mňa aj za mojich blízkych.

 2. eva píše:

  I ja ta prosìm sv. Rita za moju dcèrku Ritu, ktorà prezìva zlè psichyckè agresìvne obdobie a nevie sa dostat z neho, lebo nechce poznat Pàna, a nechce si dat ani pomoct.
  Prosìm, prihovor sa za nu , aby nàs Pàn osvietil, aby sme vedeli ako jej pomoct.
  rodicia

 3. KRISTINA píše:

  ja by som chcela velmi poprosit teiz sv Ritu o pomoc pre moju nevestu Dominiku ktora ma vazne zenske zdravotne problemy a chceli by amt tiez dietatko nech sa satne Tvoja vola o pane

 4. Danka píše:

  Milovaná sv.Rita prosím ťaa srdcom za milosť uzdravenia môjh manžela,Boh vie..Svojím príhovorom mu vypros uzdravenie pre lásku Božiu❤❤❤???Svoj sľub k tebe dodržím?

 5. Zuzana píše:

  Sv. Rita prosím o požehnanie rodiny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Jediný skutok lásky k Bohu v čase suchopádnosti má väčšiu hodnotu ako mnoho skutkov v čase nadšenia a útechy.
František Saleský