61 svätých omší za teba

To je ročná realita.

V zmysle kán. 534 CIC farár a farský administrátor je povinný každú nedeľu a vo sviatok, ktorý je v diecéze prikázaný, odslúžiť jednu svätú omšu za svoju farnosť.

Cez rok je to 52 nedieľ a 9 prikázaných sviatkov.

Každí farár alebo farský administrátor slúži za teba,  za mňa, za každého svojho farníka či farníčku; od práve počatého dieťaťa až po toho najstaršieho; veriaceho či neveriaceho, lebo do farnosti patria všetci obyvatelia – minimálne 61 svätých omší za jeden rok.

V oznamoch farár číta, že  svätá omša v nedeľu má tento úmysel:  za farníkov. Do tohto úmyslu svätej omše je zahrnutý každý človek, obyvateľ jeho farnosti. Napr. vo farnosti býva človek menom Jaroslav Mačák. Úmysel svätej omše by mohol byť napísaný aj takto: za Jaroslava Mačáka a farníkov. Keď je vo farnosti 850 obyvateľov, tak pred to “a farníkov,” by sme mohli napísať kohokoľvek meno z tých 850 obyvateľov. Teraz to vlastne len vysvetľujem ako to je, lebo niektorí farníci ani nevedia, že  za nich každú nedeľu a v prikázaný sviatok farár slúži v kostole svätú omšu. Netreba písať meno nikoho pred to: “a farníkov,” lebo každý obyvateľ farnosti aj bez uvedenia svojho mena je v tomto úmysle zahrnutý osobitným spôsobom. Ježiš nás miluje každého osobitne a On nás najlepšie pozná. Vie  čo každý z nás práve potrebuje a čím práve žijeme. Čo riešime a čo nás trápi. Počas slávenia Eucharistie a skrze Eucharistiu prichádza všetko požehnanie a dobrodenie pre farnosť, pre každú žijúcu bytosť. Známy Arský farár Ján Mária Vianney neustále bdel pri Pánovi prítomnému v Eucharistii vo farskom kostole a Pán Ježiš s mocou a láskou premieňal srdcia jeho farníkov. Sv. Páter Pio povedal, že keby to bolo možné nikdy by od oltára neodišiel.

Cirkev  chce a prosí, aby všetci ľudia boli spasení. Ukladá farárom a administrátorom povinnosť, aby s poslušnosťou a láskou v srdci odslúžili minimálne 61 svätých omší za zverení ľud, ktorí majú pod pastierskou starostlivosťou.

Patríme do Cirkvi, ktorá nás miluje a každý deň na nás myslí vo svojich modlitbách. Buďme vďační Bohu za Cirkev, ktorú Ježiš Kristus ustanovil na zemi pre našu spásu.

Modlite sa za svojich kňazov vo farnosti a pomáhajte im v ich pastierskej službe. Ak vidíte a poznáte chyby pastierov v Cirkvi, prosíme modlite sa za nás. Ďakujeme. Kdesi som čítal, že  keď Pán Ježiš ukáže, vyjaví farníkom chybu svojho pastiera, tak to nie preto, aby ho odsúdili a znevážili, ale z dôvodu pripomienky, že sa za neho málo modlia.

Každý kňaz má veľa pokušení a bojov ako ktokoľvek iný. “Kto chce zničiť náboženstvo, začína tým, že napadne kňaza. Pretože, kde nie je kňaz, tam sa neslávi svätá omša a kde sa svätá omša neslávi, duchovný život upadá, umiera.” (Ján Maria Vianney)

Diabol neustále dobiedza do muža modlitby a nedá mu pokoja. Vie, že keď získa život kňaza na svoju stranu, má v hrsti celú farnosť.

Ak niekto vo vašej blízkosti bude svojimi slovami potupovať kňaza a hovoriť o jeho chybách (aj pravdivých), prosím Vás nepridávajte sa k nemu, ale s láskou a milým slovom sa zastaňte svojho kňaza vo farnosti, a tiež aj kňaza(-ov) z inej(-ých) farnosti(-í), ktorých nemusíte ani poznať.  Keď ani to nepomôže, tak odíďte od toho človeka a pri svätej omši proste o jeho oslobodenie od nesprávneho ducha, ktorý ho opantáva.

Kňaz neberie za tých 61 odslúžených svätých omší žiadny milodar a ani to nesmie. Tie sväté omše sú odslúžené grátis. Cirkev je veľmi vďačná všetkým ľuďom dobrej vôle a chce, aby všetci ľudia boli spasení.

Ja som teraz farárom v Prievaloch a modlím sa za svojich farníkov. Som im vďačný za všetko. Mám veľkú zodpovednosť, aby som naplnil svoj život ohlasovaním Slova života. Jaroslav, Ja som ťa ustanovil za kňaza, aby si môj ľud vyučoval Pravde. Prečo si to teda nerobil? A ja takúto otázku nechcem počuť od Ježiša na osobitnom súde. A myslím, že žiadny kňaz.

Mojou prvoradou úlohou je teda ohlasovať Slovo života a slúžiť bratom a sestrám v ich potrebách. Prosím Pána o pomoc v pastierskej službe a túžim aby všetci ľudia boli obdarovaní darom spásy.

Prijímajte svojho kňaza vo farnosti s láskou a buďte vďační Bohu a Jeho Cirkvi, že ho tam máte. Ďakujem.

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Kňazstvo
19 komentárov pre “61 svätých omší za teba
 1. Ivanka píše:

  Prosím, aby sa Filipe vrátil ku mne, aby som našla prácu bývanie priateľov

 2. Lucia píše:

  Za onkologicky choru ženu

 3. Helena Samajova píše:

  Prosim o pomoc vykonat si dobru generalnu spoved a dostat milost pokoja pre celu rodinu, moja matka, ked bola tehotna so mnou, bola u vestice a uz 48 rokov stale zasahuje do mojho zivota i rodiny, nechce si uvedomit, odmieta ist na sv spoved, utoci…
  Velmi prosim o modlitbu.
  Dakujem
  Helena

 4. Daniela píše:

  Prosím o uzdravenie mojej dcéry Sabiny, nech ma dobré výsledky,nech jej to všetko dobre dopadne. Boh vám zehnaj

 5. Mária píše:

  Prosím za dcéru Martinu, ktorú v utorok čakajú štátnice. Nech jej Pán Boh pomôže zvládnuť tieto skúšky. Prosím aj za jej
  obrátenie a oslobodenie od všetkého zla, aby našla cestu k Bohu.
  Pán Boh zaplať.

 6. Bernadeta píše:

  Prosím o modlitbu za moju dcéru Zuzanu a jej budúcich susedov, aby sa vyriešila situácia v akej sa nachádza pre dobro obidvoch s Božím požehnaním.Ďakujem a prajem Vám veľa požehnania. Bernadeta

 7. Monika píše:

  Prosím o modlitbu za uzdravenie od rakoviny s silu znášať túto chorobu.

 8. Olga píše:

  Prosím za zlepšenie stavu a pokoj pre mariu

 9. Mária píše:

  Prosím o modlitby za dceru Moniku ktora utiekla od rodičov za priateľom ktory je alkoholik žije nemravnym sposobom života rodičom sa neozyva a za syna Lukáša ktory nabral uvery s banky aby mohol žiť nemravny život a hrať automaty Ďakujem

 10. Janka píše:

  Prosím o modlitbu ku cti sv.Filomény za dar sily , rozumu pre manžela a o milosť uzdravenia manželstva.Pán Boh zaplať

 11. Lýdia píše:

  Prosím vrúcne o modlitby pre syna Henryho , za mudrosť Ducha Svatého , silu odolať pokušeniu, pomoc , ochranu Božiu. Bohu vďaka .

 12. EDITA píše:

  S pokorným srdcom prosím, aby boli moje modlidby a prosby vypočuté za moje uzdravenie z rakoviny a mať silu prijať svoj bolestný kríž a trpezlivo znášať svoju liečbu.
  Prosím ešte za uzdravenie mojej dcéry Michaely, ktorá žije v hriechu a je aj psychický chorá a odmieta liečbu. Za všetko Pán Boh zaplať. Ďakujem

 13. Alica Tothova Samudovska píše:

  Za zdravie pre moju maminu, aby neprišla celkom o zrak,,, PBZ??

  • kňaz Jaroslav píše:

   Pane Ježišu Kriste, prosíme ťa za maminku a za jej zdravie. Nazývame ťa Pravým lekárom a to aj si, a preto poznáš príčinu slabnutia zraku maminky, ale Tvoja uzdravujúca moc môže pomôcť v každej biede. Zastav jej slabnutie zraku, zmiluj sa nad maminkou, Pane, prosíme ťa vyslyš nás. Svätý Bartimej, oroduj za maminku. Panna Mária, naša milovaná mamička, oroduj u svojho Syna za maminku. Nech vidí do konca života. Amen. Zmiluj sa, Pane.

 14. Alenka píše:

  Prosím Vás o modlitbu za milost plodnosti, dar dieťaťa, otvorenie môjho lona pre nový život. Ďakujem.

 15. Katka píše:

  Prosim za sestru, aby sa rano zobudila a vsetko bolo zle, aby sa jej srdce a dusa opat upokojila

  • kňaz Jaroslav píše:

   A ja som svoju dušu upokojil. Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, tak nech je moja duša vo mne. Sestra nech upokojí svoju dušu a nech sa jej srdce nestrachuje. Pokoj. Pokoj. Pokoj. Otvor svoju dušu, milá sestra, Pánovmu pokoju. Pána je pri Tebe. Áno, isto je pri tebe a pomáha ti. Vdávaj mu Vďaky každý deň. Jaroslav, brat.

 16. Anna píše:

  Prosím o modlitby a odslúženie svätej omše za zdravie, šťastie, Božie požehnanie, Božiu lásku, Boží pokoj, Božiu pomoc a ochranu v každej oblasti nášho života pre mňa a moju sestru s rodinou. Ďakujem

 17. Luba píše:

  Prosím,za milosť obrátenia pre syna,za oslobodenie od nečistoty,za milosť dobrého ukončenia školy a prijatia na strednú školu,za zmenu zmýšľania,za pokoj.PBZ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Akýkoľvek skutok lásky si zasluhuje večný život.

sv. Tomáš Akvinský