11+1(Ja)

Dvanásť apoštolov na celý svet. Obrovský nepomer a predsa už Tertulián v 2. storočí o kresťanoch píše:

“že sme iba od včerajška a máte nás všade: vo vojsku, v úradoch, na uliciach i na kráľovských dvoroch.”

Ale o dve storočia neskôr svätý Ján Zlatoústy nahlas uvažuje:

“keď dvanásť ľudí (apoštolov) dokázalo prekvasiť zem, ako my súčasní kresťania musíme byť k ničomu, keď je nás  toľko, že nedokážeme obrátiť na pravú vieru ani tých s ktorými žijeme!”

Náš počet by mal stačiť na prekvasenie tisíc svetov. Na zemi dnes žije viac ako 1 145 000 000 kresťanov katolíkov. Kňazov Katolíckej Cirkvi ne zemi je dnes  viac ako 500 000.

Mahátma Gandhí po prečítaní Svätého Písma raz povedal: “Mám rád Ježiša Krista, ale kresťania sa mi vôbec nepáčia, pretože sa v živote neriadia Jeho učením. Môžem sa pýtať sám seba, ale aj teba: “Aký význam má naša viera? Pokiaľ veríme v Boha, ale vo svojom živote nepraktizujeme Jeho učenie, nemá naša viera žiadny význam. Viera, ak nie je spojená so skutkami, je sama o sebe mŕtva.”

Ľudia okolo nás nechcú vieru, lebo nevedia, že je to pre nich výhodné!

Poď na púť do Izraela, pýtam sa kamaráta.  Nie. Nemôžem. Mám ešte veľa práce okolo domu. Chcem to všetko dokončiť. Dobre, ja som len dostal peniaze od sponzorov pre dve osoby, takt som sa len spýtal, či by si ty nemal záujem ísť so mnou. Oslovím ešte niekoho ďalšieho. Počkaj, ešte porozmýšľam.  Vieš čo, ja by som nakoniec predsa len išiel s tebou. V ktoré dni sa to týka, aby som si to vedel zariadiť. Ďakujem, že si ma oslovil.

Ľudia veľmi radi prijímajú len to, čo je pre nich výhodné. Majú to zadarmo. Skoro nič sa od nich nevyžaduje.

Mne osobne viera pomáha prekonávať všetky  zlé veci. Chcem stále kráčať vo viere. Vždy budem investovať do viery. Čas. Modlitbu. Duchovné rozjímanie nad Božím slovom. Každú svätú omšu chcem sláviť s radosťou a nadšením primícií. Uvedomujem si totiž, že len viera nás môže zachrániť, udržať, keď budem(-e) v budúcnosti čeliť krízam. Amen.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Slovo na dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 15. august 2020
Meniny má Marcela
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Nanebovzatie P. Márie
slávnosť, prikázaný sviatok
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Keďže naše telo nie je zo železa, ani naša sila z kameňa, ale sme slabé tvory, podrobené mnohým neduhom, prosím vás v Pánovi, aby ste v prísnosti pôstu nepreháňali, ale sa miernili tak, aby ste svojím životom a nádejou v Pána, preukazovali Bohu rozumnú službu a prinášali svoju milú obetu okorenenú soľou múdrosti.
(sv. Klára)