Zloby vo svete je dosť. Je aj v tvojom srdci?

Snažme sa neodsudzovať ľudí – prečo to nemôžem(š) robiť? Máme to takto odporúčané vo Svätom Písme. Je to určite cenná rada pre našu budúcnosť. “Nesúďte a nebudete súdení. Neodsudzujte a nebudete odsúdení! Odpúšťajte a odpustí sa vám” (Lk 6, 37).
Mnohokrát sa nám dostáva nejakej zloby od ľudí. Alebo aj my máme zlobu v sebe a z času na čas ju aj používame (hanba nehanba). Je to v nás, taký zlý sklon, či náklonnosť k hriechu. Všetci sme vinní. Z tohoto nás môže oslobodiť Ježiš, iba On. Teda počúvajme ho.
Mnohým pred nami počuté slovo veľmi osožilo a zmenilo ich to v srdci a navonok. Postupne, časom, pomaličky rástli v poznávaní nášho Pána Ježiša Krista. Prejavili záujme o Krista a vyplatilo sa im to. Z daru milosti aj utrpenie prežívali inak. A na koniec boli prijatí do nebeskej slávy. Aj ja to chcem a ty tiež. Tento dar sa dáva človeku z milosti. Avšak činnými v láske vždy buďme a podľa Božieho slova žehnajme všetkým, aj tým čo nám zle robia a modlime sa jeden za druhého, aby sme ozdraveli. Amen.

Milovať znamená odpustiť a odpustiť znamená milovať – nikdy na to nezabudnime.

S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

4.67 avg. rating (93% score) - 3 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 7. december 2022
Meniny má Ambróz
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Ambróz, biskup, uč.C.
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Boh nevzbudí nijaké želania, ktoré by nechcel splniť.
sv. Terezka z Lisieux