Však sa z toho vyspovedám

Ktosi mi raz hovoril, že upozornil na ulici istú “veriacu” osobu kvôli hrubému a škaredému hlasnému nadávaniu a ako odpovede sa mu dostalo, že nech sa stará o seba a okrem iného ja sa z toho vyspovedám, povedala dotyčná osoba.

Čo máme robiť, keď nás druhí ľudia vidia páchať nejaké hriechy?

Mali by sme sa im ospravedlniť, poprosiť ich o odpustenie a požiadať ich o modlitbu k dobrému Bohu za nás, aby sa nad nami zmiloval. Nikdy nehovorme a už vôbec nie s úsmevom na perách, že sa z toho vyspovedáme.

Máme takú tendenciu hrešiť a spovedať sa. Odkladať spoveď na ďalšie dni a týždne s tým, veď koľko hriechov ešte popácham. Takéto zmýšľanie nesvedčí kresťanovi katolíkovi.

Čo povedal Pán Ježiš cudzoložnici: “Choď a už viac nehreš.” To bola pre ňu výzva na celý život. Nemyslím si, že potom už nespáchala žiadny hriech. Vyhýbala sa hriešnym  príležitostiam a keď zo slabosti upadla do hriechu horko plakala. Znovu si uvedomila, že čo jej povedal Ježiš. Oľutovala to v srdci a čakala na nové stretnutie s Ježišom a s apoštolmi. Kajala sa za svoj hriech.

Pán Ježiš nám hovorí, aby sme za svoje hriechy robili pokánie a kajali sa. On vie z čoho sme stvorení, ale predsa nás žiada o čistotu srdca. Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.

Ďakujme Pánovi za sviatosť zmierenia. V tejto sviatosti sa nám skutočne odpúšťajú všetky hriechy, ale nesmieme túto sviatosť pred ľuďmi potupovať svojimi neuváženými rečami. Túto  sviatosť ako i ďalších šesť Ježiš ustanovil z lásky k nám ľuďom a my ich prijímajme a praktizujme z lásky ku Kristovi. Ak vyhasne naša láska ku Kristovi, tak postupom času začneme hazardovať aj zo sviatosťami.

Prosím Vás odpustite mi a modlite sa za mňa, aby mi aj dobrotivý Pán Boh odpustil.

Vyspovedaj sa s pokorou v srdci a z lásky ku Kristovi. Ak ťa niekto uvidí páchať hriech, nebráň sa slzám a popros aj toho človeka o odpustenie.

Skrúšené a pokorné srdce hľadá Boh na tejto zemi a má v ňom zaľúbenie. Amen.

Máme dve možnosti:

– z hriešnika sa môže stať kdekoľvek a kedykoľvek svätec;

– a zo svätca sa kedykoľvek a kdekoľvek môže stať veľký hriešnik;

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je štvrtok 16. júl 2020
Meniny má Drahomír
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

P. Mária Karmelská
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Niekto hľadá šťastie, ale nevie že šťastie je iba v bohu. Boh sám povedal: "Láska je vo mne, hľadajte ma a ja sa vám ukážem. Nikdy vás neopustím."