Utiecť pred hriechom nie je zbabelosť, ale víťazstvo a sloboda

Je dobré  vyhnúť sa “šmykľavým miestam.” Ráno sa obliecť do Božej ochrany, ako si obliekame plášť do dažďa. Počas dňa použiť modlitbu a ochranné prostriedky: vernosť, cudnosť, zdržanlivosť. Večer si potrebujeme nielen čistiť zuby, dať do poriadku (napriek opatrnosti znečistenú) obuv, ale mať aj Pánom Ježišom očistené srdce.

Čím čistejší spôsob známosti, tým ľahší rozchod alebo krajší vstup do manželstva. Čím dlhší čas do svadby máte pred sebou, tým buďte opatrnejší.

Panenská mladosť je pre manželský vzťah požehnaním a obohatením o pekné, čisté spomienky. Tiež posilou a príkladom pri výchove detí.

Čo povedal istý študent v besede na túto tému: “Nedávno ma upútalo pekne oblečené dievča v dlhšej sukni. Vyvolalo vo mne obdiv, ale pri tom ani najmenšiu žiadostivosť. Mal som z pohľadu na ňu potešenie. Všetko na nej hovorilo o jej cudnosti.”

Čo hovorí Božie Slovo: Nescudzoložíš! (Ex 20,14) Varujte sa smilstva! Každý hriech, ktorého sa človek dopustí, je mimo tela. Kto však smilní, hreší proti vlastnému telu. A neviete, že vaše telo je chrámom Ducha Svätého, ktorý je vo vás, ktorého máte od Boha, a že nepatríte sebe? Draho ste boli kúpení. Oslavujte teda Boha vo svojom tele. (1Kor 6, 18-20 )

Podobne aj ženy nech sú v odeve ozdobenom cudnosťou a nech sa krášlia skromnosťou; …ako pristane ženám, ktoré vyznávajú nábožnosť, dobrými skutkami (1 Tim 2, 9-10 ).

Ako sa mladík na svojej ceste udrží čistým? Tak, že bude zachovávať tvoje slová. (Žalm 119, 9)

Kto sa neprehrešuje slovom, je dokonalý muž, schopný udržať na uzde aj celé telo. (Jak 3, 2)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Manželstvo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 23. marec 2019
Meniny má Adrián
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Turibius de Mongrovejo, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máte veľkú šancu dosiahnuť slobodu a plnosť života, a to nemožno sebeckým hľadaním vlastných výhod, ale len otvorením sa láske. Povolanie k láske je vaším základným povolaním. Ježiš vás volá na túto cestu. Odpovedzte mu áno.
Bl. Ján Pavol ll.