Pápež František daroval Fiat Panda, bicykle a klobúk na dobročinnú lotériu

Svätý Otec František chce podporiť novou iniciatívou charitatívny fond pre chudobných a bezdomovcov. Predmety, ktoré dostal do daru za posledné mesiace, sa rozhodol venovať do lotérie, ktorej výťažok pôjde na pomoc nemajetným. Prvou cenou bude biely Fiat Panda, druhou až štvrtou bicykle, piatou tandemový bicykel. Na verejných predajných miestach Vatikánu sú k dispozícii lósy, ktoré je možné kúpiť za cenu desať euro. Predávať sa budú aj na vatikánskej pošte, v kníhkupectvách, v turistickej kancelárii, aj vo Vatikánskych múzeách.

“Dobročinnú lotériu pre charitatívne diela pápeža” inicioval vatikánsky Governatorát. V spolupráci s pápežským almužníkom, poľským biskupom Konradom Krajewskim, sa na začiatku chladného ročného obdobia snažili nájsť nové zdroje pre pomoc chudobným. Pápež František spontánne poskytol na tento účel dary, ktoré dostal, pretože sa už predtým rozhodol dať ich k dispozícii nemajetným. Okrem hlavných cien je v lotérii napríklad videokamera, hodinky, strieborné rámiky, náprsné tašky, ale aj kávovar, či biely panamský klobúk. Medzi ďalšími menšími cenami sú dáždniky, knihy a opasky.

Pápežova lotéria je formou obstarávania prostriedkov pre dobročinnosť Svätého Otca. Keď arcibiskup Krajewski pred rokom zaujal úrad vatikánskeho almužníka, Svätý Otec mu povedal, že svoju úlohu nemôže vykonávať od písacieho stola. “Musíš byť mojou predĺženou rukou a prinášať pomoc chudobným a posledným v tomto meste,” povedal poľskému arcibiskupovi pápež František.

Odvtedy chodieva Krajewski, ktorý v minulosti pôsobil ako pápežský ceremonár, v malom aute do všetkých rímskych štvrtí, aby pomáhal ľuďom, ktorí nevládzu platiť účty za elektrinu, alebo im chýba na nájomné. Z jeho iniciatívy tiež nainštalovali sprchy pre bezdomovcov pri svätopeterskej kolonáde. V Ríme je totiž podľa Krajewskeho “ľahšie dostať kúsok chleba alebo teplé cestoviny, než nájsť možnosť poriadne sa umyť”.

Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk), 19. 11. 2014, 10:02

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Anjeli sú sprievodcami na našej ceste a hovoria nám: "Boh je blízko a ty si ponorený do jeho uzdravujúcej a láskyplnej prítomnosti."

Anselm Grun