Pán vždy vypočúval naliehavú modlitbu

Spravodliví SZ boli presvedčení, že Pán Boh vypočúva vytrvalú modlitbu (Jdt 4, 12), o čom najlepší dôkaz nám dal Ježiš Kristus  v podobenstve o neodbytnom priateľovi (Lk 11, 5 – 13):

„Niekto z vás má priateľa. Pôjde k nemu o polnoci a povie mu: „Priateľu, požičaj mi tri chleby,  lebo prišiel ku mne priateľ z cesty a nemám mu čo ponúknuť.“  A on znútra odpovie: „Neobťažuj ma! Dvere sú už zamknuté a deti sú so mnou v posteli. Nemôžem vstať a dať ti.“ Hovorím vám: Aj keď nevstane a nedá mu preto, že mu je priateľom, pre jeho neodbytnosť vstane a dá mu, čo potrebuje.  Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!  Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.  Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada?  Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna?  Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!“

Pri modlitbe pokora, vytrvalosť spojená s pobožnosťou – keď modlitba ide z hlbín duše, vtedy Pán iste prijme a vyslyší takúto prosbu.

Iným dôvodom vypočutia je Božie milosrdenstvo a Božia láskavosť. Už to je potechou pre prosiaceho, keď vie, že Pán je dobrotivý a vždy ochotný odpustiť, zmilovať sa a pomôcť.

Aj ten čo Pána urazil, môže sa s dôverou k nemu obrátiť, lebo Božia láska je nevyčerpateľná a Boh je veľmi milostivý k všetkým, čo prosia o odpustenie a čo sa k nemu vracajú.

S dôverou sa modlime k Pánovi. Modlime sa aj za tých, ktorí nám nejakým spôsobom ubližujú a myslia si, že nad nich niet. Pán nás určite vypočuje a všetci naši protivníci budú zahanbení, keď uvidia na nás znak Božej ochrany a spásy.

Modlitbou si môžeme vyprosiť všetko.

5.00 avg. rating (98% score) - 5 votes
Uverejnené v Články, Modlitba
4 komentáre pre “Pán vždy vypočúval naliehavú modlitbu
 1. Lívia píše:

  Prosim a modlím sa za všetkých ktorí dnes majú štátnice,Pane Bože osvieť ich, dodaj silu a rozum, aby boli úspešní.Vďaka Ti Pane Bože, lebo ty si láskavý a dobrotivý.

 2. Martina píše:

  Pane, vypočuj naše modlitby v našom malom spoločenstve, prosím a verím, že TY Pane ich vypočuješ a dáš sa nám pocítiť, že si s nami.

 3. Mona píše:

  Prosím Vás o modlitbu za predlženie života mojej mamičky. Srdce jej už nevládze, ešte trošku, keby mohla s nami zostať.
  ďakujem

 4. Martina píše:

  Pane Ježišu veľmi som zúfalá, prosím ťa o moje zázračné uzdravenie tela a duše, pomôž mi pošli mi prosím ťa nejakú pomoc a cestu kam ísť za zdravím. Vzal si mi jedlo, chlieb náš každodenný, nádej a zmysel života.Prosim ťa nenechaj ma už tak veľmi úpenlivo trpieť, ochabuje mi telo, zastav prosím ťa to búšenie srdca a ozvy v mojom tele, zlutuj sa nad uboziakom, ktorý ku Tebe volá,alebo je pravda že vôbec nepomahas, ale iba tým svojim vybraným. Myslela som že mám aspoň nebeského otca, ktorý mi dá všetko ako môj nebohý otec, ale ty zenies do väčšieho zúfalstva a moje modlitby nemajú asi cenu. Matka Božia prosím ťa príhovor sa za mňa úpenlivo ťa prosím, skús mať rada svoje dieťa, či je to také ťažké mať niekoho rád.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch