Pán vždy vypočúval naliehavú modlitbu

Spravodliví SZ boli presvedčení, že Pán Boh vypočúva vytrvalú modlitbu (Jdt 4, 12), o čom najlepší dôkaz nám dal Ježiš Kristus  v podobenstve o neodbytnom priateľovi (Lk 11, 5 – 13):

„Niekto z vás má priateľa. Pôjde k nemu o polnoci a povie mu: „Priateľu, požičaj mi tri chleby,  lebo prišiel ku mne priateľ z cesty a nemám mu čo ponúknuť.“  A on znútra odpovie: „Neobťažuj ma! Dvere sú už zamknuté a deti sú so mnou v posteli. Nemôžem vstať a dať ti.“ Hovorím vám: Aj keď nevstane a nedá mu preto, že mu je priateľom, pre jeho neodbytnosť vstane a dá mu, čo potrebuje.  Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!  Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.  Ak niekoho z vás ako otca poprosí syn o rybu, vari mu dá namiesto ryby hada?  Alebo ak pýta vajce, podá mu škorpióna?  Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, čo ho prosia!“

Pri modlitbe pokora, vytrvalosť spojená s pobožnosťou – keď modlitba ide z hlbín duše, vtedy Pán iste prijme a vyslyší takúto prosbu.

Iným dôvodom vypočutia je Božie milosrdenstvo a Božia láskavosť. Už to je potechou pre prosiaceho, keď vie, že Pán je dobrotivý a vždy ochotný odpustiť, zmilovať sa a pomôcť.

Aj ten čo Pána urazil, môže sa s dôverou k nemu obrátiť, lebo Božia láska je nevyčerpateľná a Boh je veľmi milostivý k všetkým, čo prosia o odpustenie a čo sa k nemu vracajú.

S dôverou sa modlime k Pánovi. Modlime sa aj za tých, ktorí nám nejakým spôsobom ubližujú a myslia si, že nad nich niet. Pán nás určite vypočuje a všetci naši protivníci budú zahanbení, keď uvidia na nás znak Božej ochrany a spásy.

Modlitbou si môžeme vyprosiť všetko.

5.00 avg. rating (98% score) - 5 votes
Uverejnené v Články, Modlitba
3 komentáre pre “Pán vždy vypočúval naliehavú modlitbu
 1. Lívia píše:

  Prosim a modlím sa za všetkých ktorí dnes majú štátnice,Pane Bože osvieť ich, dodaj silu a rozum, aby boli úspešní.Vďaka Ti Pane Bože, lebo ty si láskavý a dobrotivý.

 2. Martina píše:

  Pane, vypočuj naše modlitby v našom malom spoločenstve, prosím a verím, že TY Pane ich vypočuješ a dáš sa nám pocítiť, že si s nami.

 3. Mona píše:

  Prosím Vás o modlitbu za predlženie života mojej mamičky. Srdce jej už nevládze, ešte trošku, keby mohla s nami zostať.
  ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 20. marec 2019
Meniny má Víťazoslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Klaudia, muč.
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Povinnosťou každého človeka je byť príkladom čistoty a mať odvahu zachovávať svoje etické presvedčenie v spoločnosti cynikov. Už dávno sa usilujem takto postupovať - so striedavým úspechom.
Albert Einstein