Potrebujeme kopiju, ktorou je naša viera.

Kedysi som videl film v ktorom trojicu mužov v divočine ohrozoval veľký medveď grizly. Nemali žiadnu zbraň, len nožík, s ktorým nemohli zabiť medveďa. V jednom okamihu medveď jedného z nich zabil a tí dvaja mali veľké obavy o svoj život.
Hlavná postava filmu, bohatý muž, v pamäti si spomenul na knihu, ktorú čítal o pravekých lovcoch a konkrétne o spôsoboch ulovenia veľkého medveďa. Bola to obrázková publikácia a každý ten spôsob bol veľmi nebezpečný.
Napr. keď sa pred lovcom medveď postavil na zadné nohy a lovec v tom okamihu urobil takú vec, že zo zeme zdvihol pripravenú kopiju a ostrým hrotom ju v rýchlosti nasmeroval na medveďa, pevne ju držiac opretú o zem, v nádeji, že sa medveď na ňu napichne, respektívne ho prepichne. Vo filme sa im podarilo zabiť útočného medveďa práve týmto spôsobom.

Hlavný hrdina si spomenie na obsah knihy a dodá mu to odvahu postaviť sa krvilačnému medveďovi.
Veľkým medveďom, ktorý nás v súčasnosti ohrozuje je koronavírus. Veľa z nás ľudí už usmrtil.
Teraz je čas, aby sme si spomenuli na Knihu Kníh, Bibliu, a čítali jej obsah. Pamätajme na to, že to nie je ľudské slovo, ale slovo Božie. Čítajme ho s rešpektom, pretože potrebujeme Božiu pomoc v tejto našej situácii na zemi. Niekedy si múdri ľudia môžu domýšľať, že už vyzreli nad všetko, ale to nie je pravda.
Súčasná medicína nás nedokáže od všetkého ochrániť.
Veriaci ľudia majú na tohto veľkého medveďa (koronavírus) kopiju a ňou je naša viera.

Spomeňme si na ženu, ktorej lekári nevedeli pomôcť dlhých dvanásť rokov. Všetky svoje úspory minula na liečbu a nič jej nepomohlo. S vierou sa dotkla Ježiša, obruby jeho šiat a hneď bola z choroby uzdravená. Tvoja viera ťa uzdravila, povedal jej Ježiš. A bola veľmi šťastná. To je Moc Kráľovstva a môže zmeniť celý život človeka.
V súčasnosti veriaci ľudia nemôžu byť prítomní na svätej omši, ale všetci máme možnosť doma sa kontaktovať so živým Kristom a to cez stôl Božieho slova. Povzbudzujem Vás, naučte sa čítať Sväté Písmo, škoda je nechať tento prameň, aby tiekol do prázdna.
Vezmi a čítaj, tak prehovoril pred 1600 rokmi akýsi hlas, hovorím akýsi, takto prehovoril Boh k sv. Augustínovi, keď sa prechádzal v jednej záhrade v meste Miláno. Bolo to ešte vtedy, keď prekonával v sebe zápas, či dá vo svojom živote miesto Kristovi, alebo pôjde pohanskou cestou.
Na samotnú výzvu vzal do rúk Sväté Písmo a našiel miesto, ktoré bolo pre neho určené Bohom. Napísal ho apoštol Pavol z vnuknutia Ducha Svätého. A boli to tieto slová: “žite počestne, ako vo dne, nie v hýrení a opilstve. Nie v smilstve a… Ale oblečte si Pána Ježiša Krista”.
Vidíte to, aký je to nádherný program. Zoberiete si jednu vetu a poviete si: nebudem pozerať po špinavých veciach, lebo je to nepekné, nebudem piť alkohol, aj to je tu napísané, nebudem žiarliť na druhých, ak sa im lepšie darí ako mne, to sa nepatrí, sme jedna Božia rodina a Božie deti a rad radom. Takže jedna veta a máme nádherný program, máme výslovne nádherný tréning života Božieho dieťaťa. Takéto postoje máme mať. Nenechajme si utiecť tieto šance a robme tak denne, lebo vytrvalosťou v dobrom si zachováme pozemský život a následne prijmeme darom nebeský.
Veríme, že Boh nám pomôže a zničí koronavírus. Modlime sa a postime sa. Pochválený buď Ježiš Kristus. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je utorok 6. jún 2023
Meniny má Norbert
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Norbert, biskup
ľubovoľná spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Stále ohlasujte evanjelium. A ak je to nutné, použite aj slová.

sv. František z Assisi