Nie si tu náhodou

Takýto nápis ma spolu s mojou kamarátkou privítal vo vnútri Diecézneho centra mládeže Archa Trnavskej arcidiecézy v Bojničkách pri Hlohovci.
Do tohto centra sme išli navštíviť nášho známeho kňaza, ktorý tu pôsobí a vedie toto centrum. Toto centrum ponúka aj „centrum prijatia“, čo znamená, že do domu môžu mladí kedykoľvek prísť. Mohli sme tu vidieť veľkú obetavú prácu Božieho služobníka, ktorý asi takmer „nikdy“ neoddychuje  a všetok čas venuje mladým a ich formácii. Okolo seba tu má ale dobrovoľníkov, ktorí mu tu pomáhajú a s ktorými tvoria skvelý tím.

„DCM je projektom Komisie pre mládež Trnavskej arcidiecézy. Má ambíciu stať sa centrom života mládeže Trnavskej arcidiecézy. Už od začiatku tohto roka ponúka priestor na duchovnú obnovu a široké spektrum formačných, výchovno-vzdelávacích i voľnočasových aktivít. Jeho cieľom je pomáhať mladému človeku plnohodnotne prežívať svoj život v láske a zodpovednosti voči sebe a iným v duchu kresťanských ideí. Dôraz sa kladie na duchovný rast, výchovu k manželstvu a rodičovstvu, výchovu k tolerancii a úcte k človeku, ako aj na prevenciu nežiaducich sociálnych javov a enviromentálnu výchovu.

V DCM prebieha od začiatku tohto roku TAŠ-ka – Trnavská animátorska škola. Mladým z jednotlivých dekanátov Trnavskej arcidiecézy ponúka dvojročný vzdelávací program akreditovaný Ministerstvom školstva. Jeho cieľom je príprava animátorov, ktorí budú schopní viesť spoločenstvá mladých vo svojich farnostiach. V Centre sa pravidelne uskutočňujú aj ďalšie formačné aktivity pre členov mládežníckych spoločenstiev, birmovancov či iné skupiny mladých. DCM je tiež miestom príprav diecéznych akcii pre mládež, ako sú diecézne stretnutie mládeže Nádej, konferencia vedúcich spoločenstiev a animátorov Big Fish či Mládežnícky ples Trnavskej arcidiecézy.“

Spoznali sme tu skvelých ľudí, zapálených láskou k Bohu a k službe blížnym. Mohli sme tu byť súčasťou úžasného, otvoreného spoločenstva, kde sa všetci navzájom prijímajú a kde s láskou prijali aj nás.

Viem, že ani ja som tu nebola náhodou a viem aj prečo. Ďakujem Bohu, že som tu mohla byť, (že som mohla za ten krátky čas, vďaka výnimočných chvíľ prežitých tu opäť povyrásť a uvedomiť si ďalšie veci potrebné pre život)  a dúfam, že mi dá ešte tú milosť sem niekedy prísť 🙂

Viac info nájdete tu:

http://mladez.abu.sk/centrum/?page_id=2

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Podujatia, pútnické miesta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch