Nechceme atómovú vojnu!

Vzhľadom na možnosti atómovej vojny – nedá sa viacej myslieť na vojnu ako o dostatočnom prostriedku na vyriešenie medzinárodných konfliktov. Krajina, ktorá vlastní jadrové hlavice, ktorých ničivá sila prevyšuje možnosť ľudskej kontroly a potiera rozdiel medzi bojujúcimi a civilistami, proti nej radšej neviesť obrannú vojnu, lebo následok môže mať katastrofické dôsledky pre celý svet. Vojna nie je posledným riešením, ale tým najhorším. Vojna je, nie preto, že by bola spravodlivá, ale preto, aby fungovala ekonomika: predaj zbraní?! – zmýšľanie vojnových štváčov je, že treba zredukovať počet obyvateľov zeme, lebo nás je veľa a zem všetkých neuživí – a pritom aj zarobíme. Knieža tohto sveta takto ženie ľudí do katastrofy. Pápež Ján Pavol II.: Vojna nie je prostriedok na vyriešenie konfliktov. Prieči sa rozumu, že by sa v našej dobe, ktorá si hovorí atómová, vlastní atómovú energiu, že by vojna mohla byť znovu prostriedkom na nadobudnutie porušených práv.

Nemýľte sa: Boh sa vysmievať nedá. Gal 6, 7; Čo tu človek niekoľko rokov zasieval, tak teraz tu vidíme dôsledky. Vychladla v nás láska k Bohu. A tak potom nie je ťažké pre satana postaviť brata proti bratovi. Ja chcem, aby táto vojna skončila. Potrebujeme Ježiša Krista, aby nám s tým pomohol, lebo bez neho nedokážeme nič dobré urobiť. Z tohto konfliktu môže vyústiť najhroznejšia svetová vojna. Ešte stále je to však odvrátiteľné. Nepoučíme sa snáď už nikdy!

Prosíme ťa, Pane, vyber spomedzi ľudí poslov mieru a naplň ich múdrosťou zhora, ktorí nám následne pomôžu ukončiť ozbrojený konflikt na Ukrajine.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)