Moje srdce úbohé

Vykonali sme si dobrú svätú spoveď. Ale nezostaňme len pri tom. Prosme dnes Pána Ježiša, aby vstúpil do nášho vnútra tak, ako vstúpil kedysi do večeradla.

O otcovi biskupovi Pavlovi Petrovi Gojdičovi OSBM, som sa dočítal, že keď už ako starec, stýraný komunistami zomieral v Leopoldovskej väznici, krátko pred smrťou kňaz slúžil svätú omšu pre neho a keďže tam nebolo stola, tak za oltár poslúžila hruď ležiaceho starca. Celkom oddaný, človek ktorý pripravil Ježišovi večeradlo.

Aj my môžeme, ba máme Ježišovi pripraviť večeradlo. A keby aj svet bol akokoľvek nepriateľsky naladený proti Kristovi, nech nájde miesto, kde môže spočinúť pokojne, kde bude milovaný. A tým miestom je naše srdce.

Najdôležitejšie pre človeka je milovať Boha. To je na prvom mieste a hneď nasleduje láska k blížnemu: miluj blížneho svojho, ako seba samého;

Doposiaľ môžeme trpieť pre rôzne veci a neprajné okolnosti, ale nech je pre nás dôležité ostať v Kristovej láske. Tým čo milujú Boha, všetko slúži na dobré. Nepriaznivé okolnosti sa kedykoľvek môžu zmeniť na priaznivé.  Pane, zostaň s nami.

Ďakujeme ti, Bože za všetky sviatosti.  Ako dobre, že nám odpúšťaš hriechy vo sviatosti zmierenia a že ťa môžeme prijímať  v Eucharistii.

Na kolená padám,  česť aj chválu vzdávam, teba Boha živého, vo sviatosti uznávam, srdce moje nehodné, príbytku ti dávam, služobníkom tvojim, naveky ostávam, svätý, svätý, svätý, svätý Najsvätejší, Ježiš plný milosti, v prevelebnej Sviatosti. Amen.

S kresťanským pozdravom Váš brat a kňaz Jaroslav.

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes
Uverejnené v Články, Slovo na dnes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je streda 26. január 2022
Meniny má Tamara
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Timotej
spomienka
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Máme moc byť v raji s Bohom už teraz, byť šťastní s Ním aj v tejto chvíli ak milujeme ako On miluje, ak pomáhame ako On pomáha, ak dávame ako On dáva, ak slúžime ako On slúži.

Matka Tereza