Modlitba za dobrého manžela (manželku)

Svätý Jozef, ďakujem ti za to,
že som sa ešte nevydala (neoženil).
Svätý Jozef, ty v Bohu vieš, kto má byť
mojím (mojou) manželom (manželkou),
pomôž mi ho (ju) stretnúť. Svätý Jozef daj,
aby to bol dobrý(á) manžel(ka), ktorý (á)
ma bude milovať a vážiť si ma tak, ako si si ty
vážil Pannu Máriu.
Svätý Jozef daj, aby sa rozpadol môj vzťah, ak sa Bohu nepáči.
Svätý Jozef, sľubujem ti, že si zachovám predmanželskú
čistotu. Svätý Jozef, sľubujem ti, že budem iným
ľuďom hovoriť, že takého (takú) dobrého (dobrú)
manžela (manželku) mám od teba.
Amen.

4.33 avg. rating (87% score) - 12 votes
Uverejnené v Modlitba
26 komentárov pre “Modlitba za dobrého manžela (manželku)
 1. kňaz Jaroslav píše:

  Istá pani, či slečna pod menom Mária Magdaléna nám napísala komentár k tejto modlitbe v tom význame, že to nemáme v hlave v poriadku. Dúfam, že mi odpustíte, že som Vám to neodklepol tak, ako ste nám to napísala, ale ponúkam Vám možnosť napísať mi na tento email: prlyjm17@gmail.com. Veľmi by som sa tomu potešil. A budem sa snažiť Vám aj odpísať. Všetko dobré. Držte sa. Jaroslav, kňaz.

 2. Silvia píše:

  krásna modlitba, najmä ten záver. Ak mi pomôže, dám vedieť.

 3. Adriana píše:

  Chcem sa s vami podeliť o svedectvo.
  Začala som sa modliť tuto modlitbu začiatkom roka 2011.V polovici roka 2012 sme mali svadbu a v r.2014 sa nám narodila krásna dcérka.
  Dakujem Ti svaty Jozef za mocny prihovor u nasho nebeskeho otca.
  Boh vam vsetkym zehnaj

 4. Adriana píše:

  Chcem sa s vami podeliť o svedectvo.
  Začala som sa modliť tuto modlitbu začiatkom roka 2011.V polovici roka 2012 sme mali svadbu a v r.2014 sa nám narodila krásna dcérka.
  Ďakujem Ti svätý Jozef za mocný príhovor u našho nebeského otca.
  Boh vám všetkym žehnaj.

 5. Helena píše:

  Tak, našla som tuto krásnu modlitbu, po manželovi , ale len kresťanskom veľmi túžim . Idem sa ju začať s láskou modliť. Ja verím sv. Jozefovi , že on je ten , ktorý ak je to vôľa Božia , vyprosí milosti potrebné , aby som stretla môjho dobrého manžela. S vďakou a láskou Helenka

 6. Lucia píše:

  Prosím aj ja spomeňte si na mňa vo svojich modlitbách Za dar veriaceho manžela Ďakujem

 7. Terézia píše:

  Krasna modlitba,zacinam sa ju modlit a s radostou sa s vami podelim o skusenost, ak sa prihovor Sv.Jozefa naplni.. ak je to v sulade so svatou Bozou volou.

 8. Dana píše:

  Aj ja som sa roky modlila za dobreho manzela.Nestalo sa.Trpime vo vztahu vsetci,aj deti.Ako dalej?

 9. bohuznáma píše:

  Prosím o modlitby za dobrého priateľa, s ktorým by som prežila šťastne zvyšok života. Ďakujem

 10. rachel píše:

  svaty JOzef oroduj za mna, nech si najdem vhodneho manzela, vztah sa mi rozpada ved to vidis, sama nechcem zostat nemam nikoho na svete, dakujem

 11. Terézia Jilkova píše:

  Svätý Jozef,príhovor sa za môjho syna,aby mal rodinu,pošli mu prosím do cesty dobré veriace dievča a tiež pre synovca Tibora,aby nezostali sami bez deti-rodin,manželky ktoré ich privedú na cestu viery a láske k Bohu,som z toho veľmi utrápená,PBZ

 12. Lukáš píše:

  Svätý Jozef 🙂 s úctou a pokorou Ťa Prosím pošli mi do cesty môjho života, tu pravú frajerku a neskôr a manželku …O to ťa Prosím 🙂

 13. Ingrid píše:

  Ja sa modlím k sv.Jozefovi,a prosím ho už nejaký čas, aby mi poslal do cesty môjho bude manžela,aby som nebola sama. Prosím Ťa sv. Jozef výšlys moju modlitbu.

 14. Veronika píše:

  Svaty Jozef, dakujem Ti za prihovory u nasho Pana. Zeanila som chlapca, ktory ma ma stale rad. Prosim, oroduj zaňho, aby bol stastny, a aby mi raz odpustil. Pane, pomoz mi uprimne milovat mojho buduceho partnera a raz manzela.

 15. Madam píše:

  Zacala som sa modlit tuto modlitbu v marci roku 2018. A naozaj v maji 2018 sa rozpadol moj vztah, v ktorom som bola skoro rok. Teraz som sama( bez vztahu) a idem sa ju modlit opat.
  Nech mi sv.Jozef posle manzela, ktory ma bude milovat cisto a seriozne. Tak aby sa to Bohu pacilo. Tak aby pozehnal nas vztah a buducnost.

 16. bohuznama píše:

  Sv. Jozef vypros mi duchovného priateľa s ktorým by som mohla stráviť zvyšok života, veľmi prosímsom tak sama

 17. bohuznama píše:

  Sv. Jozef vypros mi duchovného priateľa s ktorým by som mohla stráviť zvyšok života, veľmi prosímsom tak sama

 18. Edi píše:

  Svätý Jozef pripájam i ja svoju prosbu a modlitbu pošli mi do cesty dobré dievča ktoré má bude milovať v dobrom aj v zlom.Nechcem ostať sám spolieham sa na tvoje mocné orodovanie a zveruje ti túto moju osobitnú žiadosť.

 19. Mária píše:

  Svätý Jozef, prosím ťa o pomoc pre Martinu, ktorá žije v hriešnom vzťahu, aby sa jej otvorili oči a našla si dobrého manžela.

 20. Vďačná píše:

  Mne vyprosil svätý Jozef naozaj dobrého manžela. V septembri sme mali svadbu a od svadobnej cesty čakáme bábätko. Dnes som sa dozvedela, že čakáme dievčatko. Bude to Alžbetka. Chlapca sme chceli dať Jozefa. Chcem sa spýtať trošku prakticky, v prípade dievčatka sa dáva predpokladám ako druhé meno meno Jozefína. Vzťahuje sa to na krstné meno alebo aj civilné? Ďakujem.

  • kňaz Jaroslav píše:

   Pochválený buď Ježiš Kristus. Ďakujem Vám, že ste nám tu napísala. Nech Vás Pán žehná a ochraňuje. Vybrali ste naozaj krásne meno pre dcérku – Alžbetka. Bude to jej krstné meno, ale pri krste sa môže pridať aj druhé (tretie) meno, to už záleží od vôle rodičov, či to naozaj tak slobodne chcú. Dieťa môže mať aj dvoch, či troch, štyroch krstných patrónov v spoločenstve svätých. Záleží na Vás, ako sa rozhodnete, kňaz podľa Vášho priania pri krste dieťatka povie Alžbetka Jozefka alebo Alžbetka Jozefína ja ťa krstím v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Sv. Alžbeta a Sv.Jozef budú jej krstní patróni. Osobne pri stretnutí s rodičmi, ktorí žiadajú o krst pre svoje dieťa, im vždy hovorím aj o tejto možnosti, že ich dieťa môže mať viac krstných patrónov, teda môžu pridať aj druhé, tretie krstné meno, podľa ľubovôle. Môjho synovca som krstil s týmito menami: Jakub Ján Mária. To prvé meno má všade uvedené a ako jediné. Plne si však uvedomuje, že okrem sv. Jakuba má za patrónov aj sv. Jána Boska a Pannu Máriu. Už je to na Vás, milá mamička a manželka, že ako sa rozhodnete. S prianím všetkého dobrého od Pána Váš brat Jaroslav. Dominus vobiscum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je sobota 18. január 2020
Meniny má Bohdana
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Priska, muč.
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Pravá viera vychádza z osobného zamyslenia a slobodného presvedčenia. Preto nevravte, že ste veriaci, ak ste sa sami seba ešte nespýtali či naozaj slobodne chcete veriť a rovnako, nevravte, že ste neveriaci, ak ste ešte neskúsili hľadať pravdu života.