Milión detí sa modlí ruženec 2017

Skutočný príbeh

Táto udalosť sa stala počas 2. svetovej vojny. Istý Francúz, volal sa Paul, bol aktívnym účastníkom hnutia za oslobodenie Francúzska. Manželka ho často prosila, aby sa aspoň pre dcérku vzdal tejto nebezpečnej činnosti. Potom prišlo to, čoho sa najviac obávala. Jeden večer nemohla zaspať a vyšla na balkón. V diaľke počula hukot áut, ktorý sa stále približoval. Vtom autá zastali pred ich domom. Chvíľu bolo celkom ticho. Srdce Paulovej manželky zomrelo od hrôzy. Vošla do spálne a zobudila manžela:
– Paul, sú tu. Asi prišli pre teba!
– Prečo sa tak bojíš? Určite je to omyl. Som si istý, že ma priatelia nezradia.
Ale Paul sa mýlil. Nemci dom obkľúčili. Búchali na dvere a na okná. Otvorili im. Vojaci lomozili po celom dome, potom vošli do spálne. Nemecký dôstojník oslovil Paula:
– Zaisťujem vás, vieme o všetkom, čo ste proti nám robili. Vstaňte, oblečte sa a pripravte na cestu. Upozorňujem vás, že nemá zmysel vzpierať sa, alebo pokúšať sa o útek. Dom je obkľúčený!
Medzitým sa zobudila päťročná dcérka. Nechápala, čo sa stalo. Prekvapená hľadela na cudzích ľudí a na otecka, ktorý sa už obliekal a chystal sa odísť z domu.
Tu sa stalo čosi, čo všetkých prekvapilo. Dievčatko vyskočilo zo svojej postieľky a len tak v nočnej košieľke si kľaklo uprostred izby a začalo v rukách preberať zrnká ruženca. Nevedelo sa ho ešte modliť, robilo to, čo videlo u rodičov a stále opakovalo:
– Nebeský Otec, pomáhaj oteckovi! Nebeská Matka, zachráň mi otecka! Vojaci s úctou i s údivom hľadeli na dieťa. Dôstojník, ktorý celý výjav sledoval, pohladil dievčatko po hlávke a prisľúbil jej, že otecko sa čoskoro vráti domov.
A naozaj, už na druhý deň bol Paul doma. Pri prepúšťaní mu dôstojník pripomenul, že za záchranu môže ďakovať vrúcnej dcérkinej modlitbe a žiadal od neho sľub, že nič nebude podnikať proti nemeckým vojakom.

Tento príbeh som si vystrihol z Katolíckych novín ešte v časoch mojej prípravy na kňazstvo. Úprimná, jednoduchá modlitba tohto dieťatka spôsobila, že otecko sa mohol vrátiť domov.

Iniciatíva “Milión detí sa modlí ruženec 2017” pozýva deti zapojiť sa dňa 18. októbra 2017 (streda) o 09.00 hod. miestneho času do modlitby ruženca. V tento deň sa hlasy detí, nevinných obetí vojnových konfliktov, nepokojov a katastrof, aj hlasy detí žijúcich v krajinách, kde vládne mier, spoja do jedného – v školách a škôlkach, v kaplnkách, detských nemocniciach, sirotincoch, utečeneckých táboroch, doma, kdekoľvek, kde sa deti o 09:00 hod. miestneho času budú práve nachádzať. “Nie je veľavravné, že Boh si vo Fatime vyvolil deti, aby svetu odhalil najdôležitejší mierový plán pre našu dobu? Buďme hlasom Božej Matky v tomto nepokojnom svete a pomáhajme našim deťom, aby od útleho detstva zakúšali, že iba cez modlitbu ruženca, to znamená, keď sa budú držať ruky Panny Márie, sa dá na tejto zemi vybudovať spoločnosť, kde bude možné harmonické spolužitie a spravodlivosť.“

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je pondelok 25. september 2023
Meniny má Vladislav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Kleofáš
féria
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Nebojím sa jeho úderov, lebo aj v najtrpkejšom utrpení stále cítim, že je to jeho dobrotivá ruka, ktorá bije.
(sv. Terezka)