Mária Goretti

Príbeh dvanásťročnej Márie Goretti sa odohral na konci 19. storočia v malej talianskej dedinke neďaleko Nettuna. Rodina Gorettiovcov aj napriek ťažkým životným skúškam nestráca vzájomnú lásku a úctu, vieru v Boha a nádej na lepšiu budúcnosť. Mária je jednoduché dievča, ktoré je svojím veľkým optimizmom  a veľkou chuťou do života povzbudením pre všetkých. Pomáha svojím rodičom, stará sa o mladších súrodencov a po večeroch obšíva bielizeň.V ich dome žije aj s večne opitým a nespokojným otcom osemnásťročný Alessandro, ktorého otec neustále ponižuje. V  Alessandrovom srdci rastie nenávisť, ktorá sa prejaví v jeho správaní a v ďalších činoch.

Tento film je veľmi poučný a rodina Gorettiovcom môže byť vzorom pre mnohé rodiny. Môžme tu vidieť rozdiely vo výchove detí v dvoch rodinách, kde v jednej prevláda nenávisť a v druhej láska, vernosť manželiek, sebeckosť, obetavosť,pokoru, túžbu po majetku na úkor chudobných ľudí… no hlavne nadľudské odpustenie, ktoré zmení životy mnohých ľudí.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Recenzie filmy
Jeden komentár pre “Mária Goretti
  1. Maťa píše:

    Veľmo pekný príbeh plný nádeje a povzbudenia mladej Márie Goretti. Jej prístup k životu by mohol byť vzorom pre viac ľudí 🙂
    Odporúčam!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch