Manželský sľub

http://a.ssrv.sk/images/manzelsky-slub-plagat-k-filmu-23447-i23447w400h300xyz1001.jpg

Zdroj: ssrv.sk

Pôvodný názov: The Vow
Žáner: Drama / Romantický
Minutáž: 104 min
Krajina: USA / Brazília / Francúzsko / Austrália
Rok: 2012

Čo keby vás ten, koho milujete jedného dňa vôbec nepoznal? Vedeli by ste, ako si jeho srdce opäť získať? Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) sú mladí novomanželia, ktorí sú do seba až po uši zamilovaní. Žijú spokojný a šťastný život v Chicagu a plánujú si ďalšiu spoločnú budúcnosť.  Jednej zimnej noci sa stanú účastníkmi dopravnej nehody. Leo vyviazne prakticky bez zranení, no Paige si vážne poraní hlavu a upadne do kómy.

Po prebudení z kómy je však pre ňu Leo úplne cudzí človek. Po úraze hlavy Paige prišla o všetky spomienky na vzťah s manželom, ale spomienky staršie ako 5 rokov jej zostanú. Leo sa náhle ocitá v bolestnej situácii človeka, ktorý je nútený znovu zapáliť lásku, na ktorú čakal celý život, a získať si srdce svojej manželky ešte raz. Z Paige sa po duševnej stránke stala znovu mladá študentka práv, ktorou bola pred piatimi rokmi, ešte predtým, než spoznala Lea a vydala sa po ceste umenia. Behom okamžiku prestala byť ženou, ktorú Leo poznal, a okrem toho nepozná nič zo svojho súčastného života.

Keď sa zdá, že šanca na to, že sa jej pamäť vráti, je takmer nulová, musí Leo čeliť svojim najhorším obavám – pomyslením na to, že prišiel o svoju životnú lásku a svoju jedinú rodinu. Keďže sa nevzdáva, rozhodne sa k Paige chovať znovu tak, ako keby sa práve spoznali, s nádejou, že ak sa do seba už raz zamilovali, podarí sa im to znovu. Je to výzva, ktorá preverí všetko, čo dokáže spraviť pre svoju lásku, o sebe a o posvätnom sľube, ktorý je súčasťou každého svadobného obradu: sľub, že manželia zostanú navždy spolu. Je to však ťažké a hrozí, že boj o Paige prehrá s jej bývalým snúbencom,  s ktorým bola zasnúbená ešte počas štúdia práva. Podarí sa Leovi opäť získať Paige a bude všetko tak ako predtým?

Film manželský sľub je krásnym svedectvom lásky Lea k Paige, ktorý sa nevzdáva a napriek tomu, že ho Paige odmieta ako manžela, ale aj ako partnera. Donúti vás zamyslieť sa nad tým, čo by ste robili v podobnej situácii, v akej sa ocitol on, či by ste znovu bojovali o vašu celoživotnú lásku, alebo by ste to vzdali hneď na začiatku. Je to krásny, realistický film inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktorý odporúčam každému.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Recenzie filmy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Dnes je nedeľa 3. júl 2022
Meniny má Miloslav
Modlitby k rôznym prí­ležitostiam

Cirkevný kalendár:

Tomáš, apoštol
14. nedeľa v cezročnom období
Liturgické čí­tania na dnes
Modlitba breviára na dnes
Archí­v článkov
Myšlienka dňa:
Duša plná radosti ukazuje ľuďom, čo dáva Boh svojim verným.
Josef Hlouch